Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie przemocy psychicznej ze strony partnera


Gość czynapewno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czynapewno

zastanawiam sie czy moj partner stosuje przemoc psychiczna bo rzadko sie klucimy ale jesli przychodzi klotnia to z jakis blachych powodow, i tak od slowa do slowa, zaczyna zawsze ze to ja mam problem ze soba i jestem chora psychicznie, ze sobie nie raze z emocjami, krzyczy, grozi palcen, szarpie za ramiona ale tak ze pozniej nie mam siniakow a i tak bardzo boli, wole czasem sie nie odzywac zeby klutni nie bylo, a jak sie klutnia skanczy to pyta: i po co co to bylo, mowilem zebys mnie nie denerwowala, po czym mowi jak to mnie kocha i przytula. naprawde probuje wszystko tlumaczyc po cichu tzn. w spokoju, czasem wystaczy ze powiem zeby wyniosl smieci i on zaczyna, jestem z bardzo malej miejscowosci i boje sie isc do kogos o porade a rodziny tez sie boje bo zacznie sie zostaw go i tak dalej a ja go kocham bardzo ale chce zebysy razem na jakas terapie poszli albo ja jesli mi to potrzebne, gdzie szukac takiej pomocy kiedy jest juz przemoc psychiczna jak sie para czesto kluci czy tez jak sie kluci sporadycznie, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Myślę, że Twój partner powinien skorzystać z porady psychologa. Nie panuje nad emocjami jest wybuchowy i agresywny. Teraz nie robi Ci siniaków, ale i tak nie ma prawa Cię szarpać i stwarzać ból. A co jeśli z czasem nerwy go poniosą i Cię skrzywdzi? Nie powinnaś na to pozwolić. Musisz porozmawiać ze swoim partnerem, powiedzieć, że nie podoba Ci się takie zachowanie, że nie możesz sobie pozwolić aby tak było, bo jego agresja może rosnąć. A co jeśli pojawią się dzieci? Chcesz aby dorastały w rodzinie gdzie tata krzyczy i szarpie mamę? Nie może tak być. Musisz z nim usiąść na spokojnie i powiedzieć co jest nie tak. Zaproponować mu psychologa. Jeśli nie chce psychologa, to terapię dla par. Z Twojej strony nie widzę nic złego, po tym co napisałaś, nie uważam że robisz nic złego. Twój partner jest nerwowy i wybuchowy, impulsywny, łatwo wyprowadzić go z równowagi. To on musi nad sobą pracowąc, bo wydaje mi się, że Ty się go trochę boisz, boisz jego reakcji a tak być nie może. Dlatego rozmowa z psychologiem, indywidualna terapia dla niego byłaby najlepszym rozwiązaniem, jeśli się nie zgodzi - terapia dla par. Musi dowiedziec się od obiektywnej osoby co jest źle, aby zrozumieć to. Jeśli nie zgodzi się na taką formę pomocy i nadal będzie się tak zachowywał, zastanów się czy warto tkwić w takim związku. Piszesz, że go kochasz ale jeśli on kocha Ciebie to musi współpracować, iść na kompromis bo na tym polega związek. Nie ważne, że się rzadko kłócicie, możecie się kłócić raz na jakiś czas, ale co z tego skoro te kłótnie sa dosyć poważne i prowadzą do gróźb i szarpaniny? Nie możesz sobie na to pozwolić i on musi wiedzieć, że to jest złe. Pomoc psychologiczna jest bezpłatna jeśli macie ubezpieczenie. Psycholog nie powie nikomu o Waszych problemach, to zostaje tylko między Wami, dlatego nie musisz się niczego obawiać. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...