Skocz do zawartości
Forum

Jak zmienić nastawienie rodziców?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. W jaki sposob moge przekonac rodzicow, ze nie dzieje sie ze mna nic zlego? Od pewmego czasu wciaz narzekaja, ze naleze do trudnej mlodiezy, jestem inna niz reszta rowiesnikow, czesto sie zloszcze i chodze przygnebiona. Nauczyciele mowia ze wygladam na smutna bo mam "smutne oczy". Oczywiscie, kazdy ma jakies problemy, ale w jaki sposob oge przekonac rodzicow, ze nie potrzebuje zadnej pomocy?

Odnośnik do komentarza

Powiedz rodzicom, że dorastasz, przechodzisz moż eokres buntu, kształtujesz się, wyrabiasz swoje zdanie, swoje poglądy, swój sty bycia, to jaka jesteś. Jedni przechodzą to łagodniej inni intensywiej. Dobrze by było gdybyś dała się rodzicom bardziej poznac, czasem pierwsza zapoczątkowała rozmowę. Jeśli wydajesz sie im smutna i do tego jesteś małomówna - będą podejrzewać, że dzieje się coś złego. Jak czasem sama rozpoczniesz rozmowe, opowiesz co ciekawego u Ciebie, co się wydarzyło, zapytasz o opinię - będą wiedzieli, że chcesz mieć z nimi kontakt i że w razie czego przyjdziesz jeśli coś się stanie. Dzięki temu, może Wasze kontakty się poprawią, bo im bardzie będziesz stała z boku, tym bardziej będą chcieli Cię do siebie przyciągnąć, a jak pierwsza wyciągniesz rękę, będzie to dla nich sygnał, że nie są Ci obojętni. Nie złość się na rodziców, że się o Ciebie troszczą i zwrają uwagę. Chcą wiedzieć czy wszystko w porządku, kochają Cię i po prostu się martwią. Powiedz, że mogą Ci zaufać, że wszystko jest w porządku, a jak będziesz miała problem, to na pewno się ich poradzisz. Poproś też o wyrozumiałość, że czasem to co widzimy odbieramy inaczej niż jest faktycznie. Jeśli jednak dzieje się coś złego, albo wydarzyło się coś, co mialo wpływ na Ciebie i faktycznie się zmieniłaś lub posmutniałaś - porozmawiaj z nimi na ten temat. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...