Skocz do zawartości
Forum

Nawroty depresji


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym krótko opisać co mi dolega , oczekuje na pomoc i dobre rady .Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu moje życie w małżeństwie było bardzo nie udane od samego początku , tylko stres , nerwy , kłótnie i nagle coś strasznego zaczęło się dziać w mojej głowie ,
to był koszmar , nie wiedziałem co robić ,chciałem skoczyć z okna , nie miałem żadnej pomocy , nikomu nie mogłem zaufać . Wytrzymałem to tylko dzięki córkom których nie chciałem zostawić , chodziłem do różnych lekarzy , psychiatry też i po około 3 lat dzięki mojemu uporowi i wierze w Bożą pomoc moja choroba ustąpiła .Po 12 latach zaczęło sie od nowa przez 5 lat chodzę co 1.5 m-ca do psychiatry , jest lepiej ale po kilku m -ach znowu gorzej i tak w kółko , boję się tego co sie dzieje w głowie , to jest nie do opisania , nie wiem jak to nazwać , ale jest to najgorsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała . Czy kiedyś będe zdrowy?

Odnośnik do komentarza

Będziesz zdrowy, ale najpierw musisz zadbać o siebie i o swoje zdrowie. Twoje samopoczucie jest bardzo niepokojące, zwłaszcza, że miewałeś już myśli samobójcze. Musisz wiedzieć, że śmierć jest najgorszym rozwiązaniem. Ona nie rozwiązuje niczego to tylko ucieczka, ale kto powiedział, że tam gdzie chcesz uciec będzi lepiej. Piszesz, że już raz wygrałeś z chorobą, dzięki leczeniu i Bożej pomocy, spróbuj raz jeszcze - wygrasz. Przede wszystkim spotkania z psychiatrą są zbyt rzadkie. Jeśli Twoje samopoczucie jest naprawdę złe i wiesz, że potrzebujesz porady specjalisty, zgłoś się do poradni leczenia zdrowia psychicznego. Porozmawiaj ze swoim lekarzem psychiatrą, poproś o skierowanie na leczenie szpitalne. Może trzeba silniejszej terapii, która pomoże uporać się z problemem raz na zawsze. Masz szansę wygrać, bo raz już wygrałeś, teraz masz drugą przeszkodę - nie poddawaj się tylko ją pokonaj. Masz w sobie siłę, raz Ci się udało - uda i drugi raz, to oczywiste, ale musisz wykorzystać swój potencjał, uwierzyć w siebie. Idź do swojego psychiatry, nie czekaj na wizyte po prostu idź i powiedz, że czujesz się bardzo źle, że potrzebujesz natychmiastowej pomocy i że zależy Ci na leczeniu szpitalnym, zwłaszcza, że martwią mnie Twoje wzmianki o odebraniu sobie życia. Warto walczyć o siebie. Naprawdę. Trzymam za Ciebie kciuki i z całego serca życzę Ci abyś jak najszybciej rozpoczął leczenie i żebyś za jakiś czas napisał do nas, że wszystko jest dobrze, że jesteś w domu i jesteś szczęśliwy. Musisz mi to obiecać!
Podaję Ci także numer telefonu pod który możesz zadzwonić i uzyskać poradę gdzie możesz się zgłosić i jak postępować. Pamiętaj, że w razie gdyby się coś działo, jakbyś się źle poczuł, albo złe myśli Cię nachodziły, zadzwoń na pogotowie!

DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH DEPRESJI
tel. 022 838 34 96
Stowarzyszenie ISKRA przy ośrodku Nowolipie
czwartek w godz. 17.00 - 19.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

tadek ja mysle ze musisz podjac meska decyzje i faktycznie zglosic sie do szpitala, na pewno czujesz sie okropnie dlatego pora sobie pomoc i zadbac o swoje zdrowie. szpital dlatego bo leczenie jest intensywniejsze no i wiesz ktos bedzie przy Tobie bedzie Cie wspieral i nie pozwoli zrobic nic glupiego

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...