Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca, uczucie duszenia się i ataki paniki przy nerwicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam 24 lat.
Leczyłem się na nerwicę już 2 razy zawsze było dobrze po jakiś 2-3 tygodniach od chwili brania tabletek (A****** 75 i Z****** doraźnie)
brałem tabletki przez kilka miesięcy odstawiłem i było dobrze przez jakiś czas następnie zazwyczaj na jesień znowu to samo.
Mam typowe objawy nerwicy.
Kołatanie serca uczucie duszenia się jakieś napięcie w klatce piersiowej i ogólnie czuję się cały czas zagrożony.
czytam różnego rodzaju artykuły ale nigdzie nie mogę znaleźć jakichś artykułów dlaczego tak się dzieje że serce mi wali jak młotem i że zaraz umrę.
Te wszystkie symptomy doprowadzają mnie do paniki i chęci ucieczki...
Proszę poradźcie coś...
Pozdrawiam Tadeusz.

Odnośnik do komentarza

trudno powiedzieć zaczeło się kiedy miałem trudną sytuację finansową(ja pracowałem żona nie mogła znaleźć pracy i hipoteczny kredyt na głowie) ale ostatnio zaczełem panikować z tego powodu że umrę!. Każde kołatanie wydaje mi się zawałem. Nawet oglądając film o pierwszej pomocy o zawale zaczynam panikować czuję uderzenia gorąca i duszności... Jestem strasznie podatny na sugestie zaczynam się przejmować i panika gotowa...

Odnośnik do komentarza

Mam to samo dokładnie co ty,leczę się już 7 lat,powiem tak jak zaczęłam leki to później odstawiłam bo myślałam ze już jestem zdrowa i tak jak u ciebie wracało.raz było gorzej raz lepiej. w obecnej chwili mam taka panikę ze od marca nie wychodzę z domu z wyjątkami jak muszę, ale to samo przezywam co ty. teraz mam przepisane dwa antydepresanty i powiedziałam ze jak zaskudkuja to już nigdy nie przestane ich brać.Będę brać mimo wszystko!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Dzieje się tak, ponieważ kołatanie serca, to objaw nerwicy wegetatywnej, która zaburza funkcjonowanie narządów w organizmie. Najczęściej zaburza układ oddechowy, pokarmowy i oddziałuje na serce - tak jak jest to w Twoim przypadku. Dodatkowo dochodzą lęki, które mogą świadczyć o nerwicy lękowej. Powinieneś udać się do psychiatry i opowiedzieć o swoim samopoczuciu, o tym, że objawy wracają. Warto być pod stałą opieka specjalisty, który będzie prowadził terapię i jeśli trzeba - przypisze odpowiednie leki. Najważniejsze, aby nie lekceważyć objawów, gdyż nieleczona nerwica może się nasilić, a to zdecydowanie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Pamiętaj, że koniecznie musisz zgłosić się do lekarza psychiatrii i rozpocząć leczenie. Więcej na temat nerwicy i lęków możesz przeczytać pod tym linkiem:
Nerwica i lęki
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witaj. Miałem podobne objawy. Kołatanie serca, gulę w gardle, motylki w brzuchu itd. Od jakiegoś czasu jest lepiej, tzn. leki pomagają na gulę w gardle, a reszta objawów nerwicy zniknęła, po tym jak poukładałem sobie swoje życie. Jeśli jesteś pełen wewnętrznych konfliktów, ciągle rozdarty, to wszystko powoduje lęki. Polecam ci książkę J.Grey - "Jak mieć to co się kocha, i kochać to co się ma." Pomogła mi zrozumieć wiele aspektów mojej osobowości i tego czego chcę oraz tego co już mam. Nie ma łatwych rozwiązań, trzeba walczyć, szukać i poznawać samego siebie.
Każdemu "nerwicowcowi" życzę dużo spokoju i relaksu!

Odnośnik do komentarza
Gość la riva

hhyyhy ja też mam takie objawy ale raczej raz w tygodniu...na szczęście bo kiedyś miałem co dzień kilka razy .ale kiedy skonczyły się wakacje i musiałem isć do szkoły to wszystkie objawy ustały pewnie dlatego że zaśmieciłem głowe wszystkimi pierdołami szkolnymi :).Teraz w razie ataku biore meliske i staram się zaśmiecić czymś głowę to bardzo pomaga

Odnośnik do komentarza

Witam borykam się z podobnym problemem, jestem wiecznie znerwicowana, zmęczona i nie potrafię skupic się dłużej na jednej czynności. Natężenie tego stresu prowadzi do zabużenia rytmu serca-tak mi lekarz powiedział i zalecił branie leków na receptę, a później jak się już wszystko uspokoi NeoMag Cardio. Próbowałam pić melisę ale nie mogę się przemóc, nie przepadam za ziołami do picia

Odnośnik do komentarza

Problem z kołatanie serca siedzi w psychice, Ja sam miałem zaburzenia rytmu, miałem napadowe czestoskurcze, jestem po zabiegu ablacji, przez okres od momentu zabiegu czuję każde uderzenie serca i przed snem ciągle myślę ze zwalnia, co prawda zwalnia ponieważ podczas snu tętno spada do około 60 uderzeń na minutę, do tej pory nie mogę sobie poradzić z tym, że wszystko jest już ok.

Odnośnik do komentarza

Mam trudnosci boli mnie okropnie glowa codziennie tylko przed snem gdy zasne za pol godziny budze sie bez oddechu brak tchu i zasypiam okolo 5Rano straszne to jest uczucie ze juz zaraz padne walcze o siebie ale to jest silniejsze ale bylam juz wszedzie u kazdego doktora habilitowanych i mi nic nie doradzili a pieniazki sobie zgarniali!!!!! Smutne lecz prawdziwe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...