Skocz do zawartości
Forum

Drżenie ciała, kołatanie serca i ucisk w klatce piersiowej u nastolatki


Gość justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat
Nie wiem co się ze mną dzieje.Od jakiegoś czasu mam problemy z oddychaniem.Mam różne objawy czuje drżenie ciała, kołatanie ból serca, ucisk w klatce piersiowej, zawroty głowy.Podczas oddechu czuje że nie mogę nabrać oddechu do końca.Boje się,że od tego się uduszę wtedy w padam panikę próbuję się uspokoić ale nie mogę.Nie wiem co mam zrobić bliscy nie wieżą mi mówią żebym się uspokoiła oddychała spokojnie.Ale jak mnie złapie to trzyma mnie to przez parę dni.Nie wiem mam już tego dość nie mam sił biorę tabletki na uspokojenie żeby się uspokoić.Mały wysiłek,stres a czasami nie ma powodu i czuje przyspieszone tętno kołatanie serca wtedy się zaczyna nie mogę złapać oddechu.Czasami jest przez parę dni dobrze a później to samo.Panicznie się boje tych napadów.Ostatnio też mnie złapało prawie całe popołudnie przespałam.Przez 2 dni nie chodziłam do szkoły.Trafiłam też do szpitala ale tam nic mi nie wykazano poleżałam 2 dni pod kroplówko i mnie wypisano.Lekarz kazał mi brać magnez.Przyjaciółka mówi że to przez stres.Jak złapie mnie w domu widzę reakcję mamy jak się na mnie patrzy denerwuje się na mnie.Ja wiem że sama się do tego doprowadzam ale nie umiem z tym walczyć.Wcześniej nie miałam takich problemów zaczęło się to od sierpnia.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Lekarz polecił Ci brać magnez, bo Twoje objawy mogą być wynikiem stresu. Drżenie ciała, kołatanie serca, uścisk w klatce piersiowej, czy niemożność nabrania powietrza, to objawy, które towarzyszą nerwicy. Myślę, że warto zrobić EKG, aby upewnić się, czy nie ma problemów z sercem. Jeśli wynik nie będzie budził żadnych zastrzeżeń, powinnaś porozmawiać z psychologiem, w przeciwnym razie objawy mogą się nasilać, albo dojść dodatkowe. Magnez oczywiście możesz brać, możesz także pić melisę. Ważne, aby zminimalizować stres i przede wszystkim nie wpadać w panikę. Musisz się trochę wyciszyć, uspokoić, nie brać do siebie błahych spraw i problemów, które nie są tego warte. Pamiętaj jednak, że Twoje objawy mogą przerodzic się w poważną chorobę, dlatego ja uważam, że jeśli się powtórzą lub nasilą, warto skorzystać z pomocy psychologa, zwłaszcza, że jesteś nastolatką i musisz dbać o swoje zdrowie i o to, abyś była szczęśliwa. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość licealistka1212

Witam.Mam podobny problem.Zaczęło się jakoś na początku obecnego roku szkolnego.Głównie to drżenie rąk , głowy i szybkie bicie serca.Nie potrafię utrzymać z osobą kontaktu wzrokowego.Nie panuję nad tym.Najczęściej zdarza się to w czasie odpowiedzi gdy wiem że ktoś, przeważnie nauczyciel zapyta mnie o coś.Wtedy przed odpowiedzią ciągle o tym myślę i to wywołuje stres.Wcześniej tego nie miałam,a przynajmniej nie objawiało się tak jak obecnie.Najbardziej obawiam się matury ustnej.Może wydawać się to błahe bo nikt z moich znajomych nie przeżywa tak wszystkiego jak ja.A ja zwyczajnie już sobie z tym nie radzę.Nawet jak próbuję się sama uspokoić to nie udaje się.Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniuem to wszystko przez stres, ale uda Ci się go zmniejszyć, jeśli będziesz duzo ćwiczyła wystąpienia maturalne. Jesli chodzi o język polski to przecież sama po prostu mówisz przygotowany temat, więc możesz sobie to przećwiczyć z miliopn razy i zupełnie bez stresu pójść i po raz 1000001 zrobić to tylko że przed komisją. Co do angielskiego to tez dużo ćwicz, mów na głos do siebie, oswajaj się ze swoim głosem. Ćwicz dialogi z koleżanką. jak sama się osłuchasz z tym jak mówisz to będzie duzo łatwiej.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Chory123123

Ja mam lat 15 i mam podobne objawy ale się nie dusze.Pewnego dnia usiadłem sobie na kanapie i dotchnołem klatki piersiowej od tak i rytm serca się przerwał i wpadłem w taką panikę że cały zbladłem muj ojciec przy mnie stał i po pogotowie miał dzwonić ale powiedziałem że jest ok,i poszedłem na wyniki i na ekg,wyniki wyszły dobrze i ekg tez tam miałem takie lekkie kołatanie ale lekarka powiedziała że to nie zagraża mojemu życiu i zdrowiu,ale też powiedziała że za mocno mi napierdziela serce,i dodała że po schodach szedłem i sie zmęczyłem (nie jestem gruby uprawiam sport :D)No i ekg wyszło dobrze,ale gdy powiedziała że jest ok to wcale mnie nie pocieszyła,i dalej jestem w nie pewności,ale narazie ucze się z tym życ co chwile sprawdzam czy serce pika.Ale jak się pogorsszy sprawa to ide do lekarza.

Odnośnik do komentarza

mati20000, owszem Neurol może być skuteczny na nerwicę, bo jest to lek przeciwlękowy. Jest to jednak lek na receptę, lek z grupy pochodnych benzodiazepiny. Substancja czynna preparatu to alprazolam. O leczeniu farmakologicznym jednak powinien decydować lekarz psychiatra. Może zamiast od razu sięgać po silne i uzależniające benzodiazepiny, lepiej wziąć coś z grupy SSRI albo rozpocząć psychoterapię? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mam prawie tak samo. Czasem jest wszystko ok, zero stresów. I nagle ogarnia mnie straszne zimno. Zaczynam spinać wszystkie mięśnie, samoczynnie i sie trząś. Ale tak mocno jakby na wzór padaczki. Czasem aż mnie wykręca. Trwa to około 10- 15 minu to póki nie wypiję szklanki wody i nie ogrzeje ciała. Przy tym również pojawiają się trudności z oddychaniem. Nie mogę złapać oddechu do końca bo ból narastający w klatce piersiowej sprawia że przy nabraniu dużej ilości powietrza robi mi się słabo, a bicie serca jest mało wykrywalne. Wtedy moje ciśnienie i puls są bardzo obniżone. czasmi nawet zdazało się 84/50 p. 56. Po czym gdy już wszystko minie i się uspokoję, zaczyna mi łomotać serce, Podwyzsza się ciśnienie, bywało do 150/120 p. 110. (czuje się jak po dobrym orgaźmie, tylko niestety nic z tych zachowań mojego ciała nie jest przyjemne) Neurolożka powiedziała że to napięcia nerwowo mięśniowe. Ale za bardzo mi nie pomogła tylko diagnozą na pół gwizdka, wydaną po zrobieniu 2 badań krwi i rezonansu.

Odnośnik do komentarza
Gość Sara111006

Mam tak samo. Badania nic nie wykazują, wszyscy mi nie wierzą. Mama mówi że mam się uspokoić i o tym nie myśleć,ze to mam w głowie. Wczoraj karetka zabrała mnie ze szkoły. Badania nic nie wykazały. Wszyscy mówią że to przez stres, ale ja nie stresuję się szkołą. Jestem bardzo wyluzowaną osobą. Boję się, że to coś poważnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...