Skocz do zawartości
Forum

Nerwica a problem z przełykaniem


Gość 0angel0

Rekomendowane odpowiedzi

od ponad miesiąca mam problemy z przełykaniem, nie tylko pokarmów, ale i czasami śliny, zastanawiam się czy może to mieć coś wspólnego z nerwicą, ponieważ byłam na 1 spotkaniu z psychologiem, który stwierdził u mnie te chorobe bardzo sie boje ze te problemy z przełykaniem sprawią że może sie udusze albo nie mogla jesc, stresuje sie za kazdym razem kiedy cos jem ze sie udlawie. Czy te problemy na pewno wynikaja z nerwicy?

Odnośnik do komentarza

sądzę że powinnaś iść do lekarza moj ojciec do dziś ma problemy z przełykaniem i nikt nie wie co mu jest kiedyś najpierw na gardle pokazywała mu się kulka coś jak węzeł chłonny po czym puchnął do tego stopnia ze co pól godziny wstrzykiwali mu zastrzyki był totalnie siny i nie była to alergia by się ni udusił dodam że opuchlizna przerażała i powiększała się w sekundach po tym miał spokój pare lat teraz wróciło od 5 miesięcy je tylko wodne rzeczy zupki chińskie schudł a lekarze nie mają pojęcia co mu jest więc takie dławienie się i duszenie to nie zabawa idz do lekarza może masz alergię może kiedyś połknęłaś ość i wbiła Ci się w krtań a teraz wychodzą tego skutki uboczne

Odnośnik do komentarza

Tak, to całkiem prawdopodobne, problemy z przełykaniem występują często u pacjentów borykających z nerwicą lękową. Niektórzy określaja ten stan globusem, czyli uczucie ściskania w gardle i trudności w przełykaniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie terapia u psychologa, dzięki której problem powinien zniknąć, a przynajmniej być zminimalizowany. Póki to nie nastąpi, a obawiasz się udławienia, staraj się spożywać płynne produkty, ewentualnie kroić pokarm na małe kawałki i popijać wodą. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...