Forum Psychologia

Jakie książki polecacie?

~Guga23

~Guga23

Hej,
Ostatnio chciałam poczytać jakąś dobrą książkę... i szczerze powiedziawszy nie umiałam nic wybrać. ostatnio miałam mało czasu na czytanie czegoś innego niż podręczniki akademickie. Teraz postanowiłam nadrobić zaległości. Co polecacie, które książki są godne przeczytania?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Ania

~Ania

a ja sie nie zgadzam ksiazki relaksuja i sprawiaja ze czlowiek czuje sie lepiej dlatego warto czytac, ja np. polecam "Zielone drzwi" Katarzyny Grocholi dla każdej kobiety, która myśli, że już nie da rady. Ta książka to prawdziwe przeżycia autorki pokazuje jak bardzo kobieta jest silna i ze warto marzyc. Zdecydowanie polecam!
Z Grocholi polecam jeszcze Trzepot skrzydeł - historia kobiety nad którą znęca się mąż. Przeczytałam w 1 wieczór z zapartym tchem. Polecam. Bo w nas siła kobitki!

karolinexxx

karolinexxx

ja polecam Dziewczyny Wojenne - piekna ksiazka!!!!!

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 33 lata, Karolkowo
liryka

liryka

ja polecam wiersze Stachury, bardzo uspokają i czasami rzucają nowe światło na pewne rzeczy. Czytanie książek to dla mnie sposób na radzenie sobie ze stresem. Często jak mam zły dzień, po przyjściu do domu zagrzebuję się w koc i czytam. Przestaje wtedy myśleć, wczuwam się w książkę i jest bosko.

131 liryka Kobieta, 33 lata, Janów lubelski
Lady in Red

Lady in Red

co polecam.... Grę o Tron,wywiad z wampirem ( cała saga),seria milenium

85106 lady-in-red Kobieta, 27 lat, Wejcherowo
Znikajaca

Znikajaca

Mi się podobala Farciara - Doroty Wachnickiej i A nie mówiłam Katarzyny Grocholi

84595 znikajaca Kobieta, 26 lat, Gda.
Złośliwa

Złośliwa

Grę o tron przeczytałam:) I jestem jej wielką fanką. O Grocholi też czytałam pochlebne opinie ale jakoś nie moge sie za nią wziąć.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
~buquile

~buquile

"Szpital przemienienia" Stanisława Lema,
"Paragraf 22" Josepha Hellera.

~Kamyczki

~Kamyczki

nie przepadam za Lemem....
Ja polecam Siewcę Wiatru Kossakowskiej
Książki autorstwa Charlaine Harris - to są książki na podstawie któtych powstał serial True Blood ale tak dość luźno serial potraktował książki.

~buquile

~buquile

"nie przepadam za Lemem.... "
które jego książki czytałaś, bo pewnie żadnej

SickAngel

SickAngel

Polecam ''Saga o Ludziach lodu'' Margit Sandemo
''Czerwony szturm na rzeszę'' Christopher Duffy
''Stacja lodowa'' Matthew Reilly
''Testament'' Douglas Preston
''Dom krwi'' Stuart Macbride

--

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

84897 sickangel Kobieta, 29 lat, Centrum Polski
psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
Ja z kolei polecam, jeśli chodzi o kryminały książki Camilli Lackberg. Z fantastyki, to jak najbardziej Pieśni lodu i ognia Martina, a także Miecz prawdy Goodkind'a.
Warto także zajrzeć do powieści Haruki Murakamiego, Majgull Axellson, Khaleda Hosseiniego oraz Wojciecha Kuczoka.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 33 lata, Lublin
~buquile

~buquile

Aż nie mogę się nadziwić, że takie czytelnictwo pań tu wychodzi. Nie wiem czy tak przypadek zadecydował czy nie, ale w realnym swiecie kobiety wokół mnie, prawie wogóle książek nie czytały i nie czytają.