Skocz do zawartości
Forum

Szukam matki


Gość Hejbnn

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze chciałam mieć inną matkę,z moją mialam zerowy,a wręcz słaby kontakt. Zawsze przywiązywałam się do nauczycielek, z którymi przygotowywałam sie do olimpiad,konkursów. Miałyśmy bliskie relacje-sympatia byla odwzajemniona i one też zabiegały o kontakt. Czesto wyobrażałam sobie,że się przytulamy, one głaszczą mnie po głowie, mówią,że mnie kochają, trzymają za rękę. Za kazdym razem,gdy któraś nazwała mnie swoim skarbem czy kochaniem, mialam motyle w brzuchu. Często plakalam,gdy pomyślałam,że one nigdy nie będą dla mnie jak matki i nie będziemy ze sobą na tyle blisko. Skad to sie bierze? Dlaczego tak mam?

Odnośnik do komentarza

Miałam dokładnie tak samo w młodszym wieku! Także z moją matką nie miałam dobrych relacji, była chora na depresję, odrzucała mnie wręcz. Bardzo przywiązywałam sie do nauczycielek, martwiłam się, gdy były zmiany nauczycieli, gdy kończyłam już szkołę itp. Takze ciągle sobie wyobrażałam,z ę mnie głaszcza, ze rozmawiają ze mną jak matki z córką itp. Byłam w niebo wzięta, jak któraś mi okazywała sympatię. W kazdej szkole sobie zawsze jakąś upatrzyłam nauczycielkę, o której względy zabiegałam.

Odnośnik do komentarza

Sama dałaś sobie odpowiedź skąd się to bierze. Nie miałaś dobrych relacji z matką, wręcz zerowe-tak? Nie okazywała Ci miłości, nie była czuła, troskliwa-tak? Czyli brakowało Ci matki pod każdym względem, a dziecko jej potrzebuje z natury.
Masz tak dlatego, że prawdo podobnie nie dojrzałaś. Utknęłaś w mentalności dziecka, które łaknie matczynej miłości. Skupiasz się ciągle na szukaniu matczynych relacji, tym samym nie chcesz dorosnąć z obawy, że ich już nigdy nie dostaniesz.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...