Skocz do zawartości
Forum

Stres w pracy z powodu braku klientów


Gość Basiaania

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuje w spa jako manikurzystka i pedikurzystka..jest to nowo-otwarte miejsce(2 miesiace),nie ma jeszcze jakiegos duzego ruchu,duzo jest tez konkurencji naokolo:(tutaj w Kanadzie placi sie za taka prace na godziny) i ja zeby zaplacic za siebie,jedzenie,kredytyt musze miec 40 godz.niestety czesto jestem wysylana do domu wczesniej "bo nie ma ruchu,i nie ma sensu placic mi za siedzenie i czekanie;"..ale to nie jest przeciez moja wina ze nie ma ruchu,ze to jest nowootwarte spa,ja robie swoja prace najlepiej jak tylko umiem i jestem w tym naprawde dobra,w PL bylam kosmetyczka;)czy mam sie przeciwstawic?czy po prostu pojsc do domu bez slowa kiedy mnie wysylaja?ja na rozmowie kwalifikacyjnej zaznaczylam ze naprawde zalezy mi na 40 godz i ze to dla mnie bardzo wazne..miec te godziny..

Odnośnik do komentarza

chcialam zaznaczyc ze mam juz swoich klientow ktorzy wracaja do mnie regularnie na serwisy:)oni sa strasznie skapi np:mojej kolezance kazali przejac obowiazki menagera spa(od poczatku istnienia spa nie mielismy menagera)i nie zaplacili jej za to tak jak sie placi menagerowi.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie masz prawo się martwić, bo jednak zależy Ci na godzinach, bo to dla Ciebie pieniążki. Myślę, że powinnas porozmawiać z kierownikiem i zapytać czy może zamiast zwalniac Cię do domu, mógłby znaleźć Ci inne zajęcia w czasie tych 40 godzin tak, abys przynosiła do domu pełną pensję. Możesz w tym czasie robić reklamę w internecie salonu, układać kosmetyki na swoich miejscach, robić ulotki informacyjne dla klientów itp. W ten sposób może będziesz mogła zostawać w pracy odpowiednią ilość godzin bez zwalniania Cię do domu, a Twój szef będzie wiedział, że nie siedzisz bezczynnie. Porozmawiaj z nim i znajdźcie wspólnie rozwiązanie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. wczoraj przyszla pewna menagerka (ktora zostala przydzielona do nas na krotki okres czasu )zeby dogladac biznes...wczoraj pracowalam od 10-18..nie mielismy zadnych klientow..ok godz 3 ta osoba powiedziala ze moge isc do domu,ja odp.ze ja naprawde potzrebuje tych 40 godz.ona sie lekko usmiechnela i nic nie powiedziala,ok godz.16 wyszla do domu,przyszla kolezanka ktora jest recepcjonista.Ok godz.17.20 zadzwonila inna menagerka mowiac mojej kolezance ze mam juz isc do domu!!moja kolezanka zaczela mnie tlumaczyc na co uzlyszala"ze ja nie mam zadnych serwisowi siedze tam juz od rana i ze moge isc"telefon byl wykonany na polecenie wlascicielki spa.Moj wnosek jest taki ze oni nie dbaja o to co ja potrzebuje,tam sie liczy tylko i wylacznie pieniadz.Druga sprawa:zatrudnili jakas dziewczyne ktora juz kiedys dla tego spa pracowala jako manikurzystka,teraz zaoferowali jej coordynacje spa,a mnie chca umiescic w innym spa na duzo gorszych warunkach(tam bym miala placone 40% od serwisu to wszystko czyli np:ktos przychodzi na manicure za 35 $ ja mam z tego 40%,)coz z tego skoro bede 8 manicurzystka i od kolezanek slyszalam ze oni nie sa zajeci,.Ja juz tak raz pracowalam mialam 1 servis na tydz.zrezygnowalam z pracy bo nie zarabialam zadnych pieniedzy.jako nowa osoba dostaje na samym koncu serwisy;(

Odnośnik do komentarza

no i wiecie co?oni obiecuja jedno a robia drugie!wczoraj wlasciciel pszyszedl i w polowie mojej i kolezanki zmiany powiedzial ze mozemy isc do domu,moja znajoma niemal go wyblagala zebysmy mogli zostac,on powiedzial :Ok-zgodzil sie,ma patrzymy po jakims czasie na nasze przepracowne godz i widzimy ze nas zablokowal dokladnie w tej godz w ktorej kazal nam wyjsc!jestem przerazona i bezradna!:(((

Odnośnik do komentarza

mnie to nie dziwi, Basia przeciez dziewczyny Ci pisały zebys nic nie mowila tylko jak kaze wyjsc to zebys wyszla bo on Ci nie bedzie placil skoro nie ma klientow, wiec nie ma sensu na sile sie upierac i zostawac bo Ci nie zaplaci a tylko zmarnujesz czas, zrobił troche niefajnie to fakt ale Ty na jego miejscu tez nie chcialabys komus placic za siedzenie. po prostu szukaj nowej pracy nic nie poradzisz :(

Odnośnik do komentarza
Gość Dawniej kika

Witam ponownie w lato opisywalam moja sytuacje zatrudnilam sie do nowootwartego spa jako manikurzystka I pedikurzystka. Martwilam sie o prace Bo ruchu nie bylo I wysylano nas do domu wczesnej ucinajac nam pracownikom tak bardzo potrzebne nam pieniadze;(( ja zyje od czeku do czeku I zeby przezyc musze miec 40 godz!tygodnie mijaly raz mialam np:13 serwisow na tydz raz 3 to zalezalo o tyg.wpowolne dni wlasciciel mowil" nie bedzie placic nikomu za siedzenie" itd..wiec wysylal dodomu;(( moja kolezanka sie kiedys postawila wiec z laska pozwolil nam zostac pare godz dluzej pozniej sie okazalo ze nasze wyplaty byly skrocone o te wlasnie wyblagane przez Nia godz;(((!!wlasciciel ma w sumie 4 lokalzacje ( spa)..od 2 tyg jestem w innej troche bardziej zajetej.. Niestety jestem najswiezsza tam I niestety ostatnia do serwisow..w tamtym spabylam glowna manikurzystka tutaj jestem ostatnia I nieszczesliwa Bo robie w sumie tylko pranie, sprzatam one sa zajete nie ja;(((sa agresywne I bardzo pilnuja zeby byc zajeta. Co kompletnie mnie zaskoczylo to jest fakt ze kiedy one nie maja co robic to siedza sobie I plotkuja al o czytaja magazyny.. Nikt ich nie wysyla do domu..kiedy ja nie mam co robic zawsze znajduje sobie zajecie a to pranie odkurzanie itd.. I jestem wysylana;(( gdzie tutaj jestsprawiedliwosc??

Odnośnik do komentarza
Gość dawniejkika

jeszcze jedno:czje sie tam bardzo niedoceniana;(((wlasciciel tego spa zalozyl na FB strone do ktorej maja tylko dostep pracownicy,tam umieszczamy wszystko co dotyczy pracy np:dziewczyny umieszczaja swoje prace(wzorki na paznokciach,jak obciely komus wlosy,makijaze itd)niestety kiedy ja cos tam umieszcze jest to pomijane;(nie wiem czy celowo czy nie..wiem tylko tyle ze innych prace komentuje sie pozytywnie jest przynajmniej jakakolwiek reakcja;(na moje niestety nie;(((
rozmawialam o tym z mezem i on uwaza ze w dzisiejszych czasach najlepiej jest siedziec cicho zrobic swoje i wyjsc.Wczesniej bardzo bronilam swoich praw..honoru i niestety tracilam prace;((dodam ze mieszkam zagranica;((

Odnośnik do komentarza
Gość dawniejkika

co robic?jak sie zachowac?przyszlam tam jako ostatnia,czuje sie tam zbedna,duzo osob wyraza wobec mnie postawe"odbierasz nam nasza prace":(bycie przyjazdna,uczynna na nic sie zdaje..obcokrajowiec jest niestety traktowany jak"zlodziej"pracy;((wiem ze kiedy zaczne walczyc "o swoje"to predzej czy pozniej strace prace bo bede zbednym klopotem/balastem...nie jest to niestety pierwsze miejsce w ktorym tak mnie sie traktuje;((po kazdym takim doswiadczeniu jestem bardziej i bardziej obdatra ze swojego honoru;((

Odnośnik do komentarza

to zapytaj czy Ty tez mozesz robic cos dodatkowego Ty tez mozesz pomagac w sprzataniu czy ukladaniu czegos, zapytaj czy mozesz robic cos jeszcze tylko tak wiesz na luzie nie ze musisz ale ze fajnie by bylo, a tam pracuja Polki czy obcokrajowcy? bo moze traktuja Cie jak Polke i jako imigrantkę a wiesz to tez moze miec znaczenie

Odnośnik do komentarza
Gość dawniej kika

moze pani ekspert pani Natalia moze cos doradzic?naprawde jestem ta sytuacja zmartwiona,przed kazdym wyjsciem do pracy boje sie..ze to nbedzie moj ostatni dzien;(nie czuje sie tam dobrze;(nie doceniaja mnie co potwierdza sytuacja na tej stronie FB gdzie i ja umiescilam swoja prace i nikt tego nie docenil;(niedawno mialam drobny zabieg chirurgiczny nikt sie nie zapytal jak sie czuje?;(przynoszenie paczkow kawy juz przerobilam to nie zmienia niestety mojej sytuacji;(((jestem tym bardzo zmartwiona;(((jestem naprawde uczynna pomocna osoba..staram sie "wbic"w towarzystwo ale niestety jestem dyskretnie odsuwana na bok;(

Odnośnik do komentarza
Gość bezrobotna szukająca

mam dokładnie to samo, też jestem ciągle nowa , pierwsza do wyrzucenia i ostatnia jeśli chodzi o prawa.
Pomyśl o własnym biznesie. Reklamuj się sama. Możesz przecież chodzić do klientek do domów.
Jak o Tobie nie wiadomo (bo usuwają Twoje pracę z FB) to nikt o Tobie przecież nie wie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...