Forum Psychologia

Pustka

~Alex00A.M

~Alex00A.M

Od małego miałam problem ze znalezieniem pasji czy nawet hobby, gdyż jedynie co przy wszystkich czułam to pustkę, ewentualnie znudzenie. Byłam pewna że przejdzie z wiekiem. Jednak teraz kiedy mam 15 lat dalej nie potrafię tego zmienić, do tego doszła jakby pustka emocjonalna? Problemy z pokazaniem i zrozumieniem emocji moich własnych. Nie mogę spać po nocach, a jak już zasnę to rano budzę się wykończona. Jedynie na co mam siłę to leżenie i patrzenie w sufit. Nie mam myśli ciągnących mnie do samookaleczenia jednak często mam myśli o tym, że nie powinno mnie tu być, że nie pasuje do tego świata, że moje życie to jedna wielka pustka. Co może być ze mną nie tak? Jak pozbyć się tej pustki? Próbowałam już wielu rzeczy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kikunia55

kikunia55

Próbowałam juz wielu rzeczy- czyli czego, moze napiszesz?

Masz rodzeństwo, młodsze, starsze?

Jakie masz obowiązki w domu, co i ile razy w tygodniu musisz robić?

Na jakie zajęcia dodatkowe chodzisz oprócz szkoły, ile razy w tygodniu i w jakim zakresie? Rozumiem, ze nie masz hobby, ale mozna miec tez dodatkowe zajecia jako obowiązek np nauka jezyka obcego.

Jakie masz oceny w szkole? Jesteś ze wzgledu na lotnosc przyswajania wiedzy bardziej humanistką czy umysłem ścislym?

Rozumiem, ze wpatrujesz sie tylko w siebie, ewentualnie w sufit i nie masz żadnych kolegów, koleżanek, zaprzyjaznionych sąsiadek?

154416 kikunia55 Kobieta, 105 lat, wygwizdów
~znamie

~znamie

Moze przy jakiejs maskotce sie rozkrecisz ? Wszystko jej mozesz powiedziec i kiedy chcesz mozesz ja przytulic. Zabawa z maskotka ma swoje dobre stony w samotnosci. Zajnij sie moze tez malymi dziecmi. To powinno dac dobry rezultat. Male dzieci lubia kogos starszego w swoim gronie [byle nie byl za stary]. Wszystko mozliwe, ze czegos te dzieci nauczysz ? Marzenia o chlopaku, to jest straszny dylemat, bo chlopcy w Twoim wieku mysla jeszcze o UFO.

Javiolla

Javiolla

Gdzieś kiedyś czytałam, że osoby, które nie mogą znaleźć zainteresowań to są osoby, które same siebie nie znają i nie maja własnej osobowości.
Napisz coś o sobie: jakie masz zalety, mocne strony, jaki lubisz kolor, jaki nosisz styl, wolisz ścisłe przedmioty czy humanistyczne, jakiej słuchasz muzyki, jakie filmy lubisz oglądać, czy coś czytasz, chodzisz na spacery, uprawiasz sport, hodujesz roślinki, masz zwierzę, co Ci się w ogóle w życiu podoba?

Rodzice są od tego, aby w dziecku wyłapać w porę jakieś talenty i predyspozycje. Następnie dzieckiem pokierować w stronę tego co je pociąga, w czym by się odnalazło. Jeśli tego nie zrobią możemy zrobić to sami, choć to będzie znacznie trudniejsze. Powinnaś zacząć od poznania siebie samej.

Powtórzę pytanie poprzedniczki: czego próbowałaś?

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby
Javiolla

Javiolla

~znamie
Marzenia o chlopaku, to jest straszny dylemat, bo chlopcy w Twoim wieku mysla jeszcze o UFO.

Fakt.
Juz w gimnazjum uczyli, że chłopcy dojrzewają później od dziewcząt. Mają opóźnienie jakiej 2-3 lata. Skoro dziewczyna ma 15 lat to chłopak w jej wieku ma mentalnie i psychicznie dopiero 12 lat. Zakładając, że chciałaby chłopaka w swoim wieku mentalnym to musiałby być już dorosły. Z kolei ten nie będzie się oglądał za mocno niepełnoletnią i koło się zamyka.

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby