Skocz do zawartości
Forum

Witam czy znowu powrocila mi depresja????


janetka342

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie na depresje choruje od 11 lat leczylam sie wczesniej ,mialam psychoterapie wraz farmoterapia . Bylo ok a teraz czuje sie znowu dobita nic mi sie niechce wmawiam sobie cos czego nie ma . Czuje sie taka jakas inna nic mi sie niechce bym lezala .obwiniam meza za to ze on ciagle pracuje a ja wszystko musze sama robic zajmowac sie dziecmi domem a on mi nie pomaga .Pomimo tego ze pomaga jak tylko moze .Mam syna niepelnosprawnego w tym jeszcze coreczke 15 mc ma jest oczkiem w glowie. Moim ale jest problem bo nie moge wyjsc nigdzie z synem niepelnosprawnym bo mnie szarpie na ulicy skacze itd. Syn choruje od wczesnego dziecinstwa . Dlatego nie wychodze jedynie jak maz ma wolneto idedosklepu czy cos. Tez od 2 lat nie wyjezdzamy nigdzie z mezem na wakacje ze wzgledu na syna . Nie wiem co mam robic czuje sie dobita . Wkrecam sobie bzdury ze maz ma inna itd. Wcale tak Nie jest. Czy to jest nawrot depresji ??

Odnośnik do komentarza

Okres połogu i wczesnego macierzyństwa jest dla matki zawsze najtrudniejszy. Ja w tym okresie właśnie zachorowałam na depresję.
Rozumiem co czujesz, choć pewnie nie w 100% bo nie miałam niepełnosprawnego dziecka.
Z terapii pamiętam, ze taka kobieta uziemiona w domu i tkwiąca w pieluchach i garach zaczyna wariować dlatego wkręca sobie różne chore filmy.
Umysł sam nakręca sceny, bo ma za mało adrenaliny, nic ciekawego się nie dzieje a potrzebuje czegoś by funkcjonować.
Dlatego tak ważne, abyś gdzieś wyszła. Nie macie z kim zostawić dzieci choćby na godzinkę? Teściowa, matka, siostra... a w najgorszym wypadku opiekunka?
Wyjdziesz gdzie chcesz...na spacer, do parku, na zakupy, na basen, do sauny. Najlepiej sama. Może zapiszesz się na fitness/aerobic czy inne zajęcia, na które raz w tyg będziesz wychodzić z domu.

Wymyśl coś, musi być jakiś sposób.

Poza tym kupuj w aptece ziołowe tabletki na depresję oraz witamy(doradzą jakie). Moze to jeszcze nie depresja, ale obniżony nastrój i poradzisz sobie w ten sposób.
Dodatkowo słuchaj na yt muzyki relaksacyjnej, nawet dla dzieci jest to dobra muzyka i możesz ją mieć włączoną w domu. Ekstremalnie możesz posłuchać w słuchawkach jakieś seanse hipnotyczne... jeśli masz możliwość gdy dzieci śpią.
Ważne aby mąż dawał Ci czas dla siebie np. wieczorem byś mogła wziąć kąpiel z olejkami eterycznymi lub właśnie na posłuchanie czegoś przez słuchawki.

Pamiętaj też, że dom jest dla Was, a nie Wy dla domu i nic się nie stanie gdy nie zmyjesz jakiegoś talerza, a na podłodze poleży sobie okruch. Dom to ludzie a nie budynek, a człowiek to Ty... a wiec zacznij dbać o siebie tak samo jak o dom (albo nawet bardziej).

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Dokładnie!.
Dodam tylko, że syn nie powinien być przeszkodą do wspólnego wyjazdu, który na pewno by wam się przydał, i zbliżył was do siebie. Są przeróżne fajne ośrodki dla dzieci z różnymi deficytami. Często są one zlokalizowane w ciekawych turystycznie miejscach Polski. Można wykupić dziecku turnus rehabilitacyjny, a sobie tylko pobyt z wyżywieniem. Syn miałby opiekę, dodatkowe zajęcia w ciągu dnia. Mogłabyś wtedy pójść do spa, czy na spacer z mężem i córką. Po południu czas tylko dla waszej czwórki. Koleżanka była gdzies nad morzem z autystycznym dzieckiem i mężem. Fajnie wspominają ten czas, i dziecku się podobało. Były tam jakies zajęcia, terapie itp. Wiem ze byli nad morzem. Może warto pomyśleć :)

Odnośnik do komentarza

Witaj nie pisalam wszystkikego nie moge nigdzie wyjsc bo syn ma na tle pepsi fobie jak mu nie dam pieniedzy to mnie szarpie i wyzywa oraz ubliza na ulicy zaczepia dziewczyny potrafi w twarz napluc nieznajomej juz kilka razy tak zrobil nie panuje nad emocjami
Wzielismy go na wczasy to zucil zapiekanka pare bo mu pepsi nie kupilam drugiej . syn potrafi wypic 5 szklanek wody odrazu nie jest tak jak ktos mysli on nie moze isc do sklepu bo zaraz bierze pepsi z polki potem wypija2 litry i wymiotuje w sklepie mielismy juz z nim przypadek nie jeden. Jak bylam na dniu matki z synem w szkolena uroczystosci mlodszego syna to dostal ataku zaczal rzucac krzeslami i mnie szarpac pogotowie musielismy wzywac on nie lubi skupisk ludzi dziecko autystyczne i shizofreniczne

Odnośnik do komentarza

Współczuje.
Jednak są profesjonalne opiekunki, wykwalifikowane, które zajmą się nim przez godzinkę. Z pewnością są też ośrodki dla autystycznych dzieci, sanatoria oraz spotkania w jakichś fundacjach tematycznych.
Nie trzeba być zamkniętym w 4 ścianach, choć tak jest najłatwiej. Na marginesie... czy rozmawiałaś kiedyś z jakąś osoba zajmującą się odpędzaniem złych bytów z ludzi? Brzmi niewiarygodnie, ale czytałam kiedyś o badaniach jakie wiele lat prowadził jakiś psychiatra i egzorcysta. Okazało się, że wielu ludzi nie jest chora, tylko mają podczepione złe byty. Po odczepieniu ich, wielu chorym ustępowały wszystkie objawy schizofrenii i chorób psychicznych.

Uznaj to za ciekawostkę jeśli w takie rzeczy nie wierzysz.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...