Skocz do zawartości
Forum

Jak odezwać się do dziewczyny na portalu randkowym, która mi się spodobała?


Gość kt0ś

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę na portalu dziewczynę, podoba mi się jej wygląd, z danych w formularzu widzę, że interesuje się tym, tym i tym,czas wolny spędza na tym, na tym i na tym.
Co napisać w pierwszej wiadomości? Próbowałem już z kilkoma dziewczynami nawiązać rozmowę poprzez pytania na temat tego co zauważyłem na zdjęciach danej dziewczyny albo na temat wyczytanego zainteresowania albo pytanie ,,Co studiujesz?".
Dwie mnie całkowicie olały. Do jeden napisałem ,, Co studiujesz?", a drugiej, która wśrod rzeczy, ktore robi w czasie wolnym miała wpisany taniec zapytałem się czy trenuje jakiś konkretny rodzaj tańca czy tak po prostu sobie tańczy.
Trzecia miała zdjęcie z rowerem na plaży nad morzem i zapytałem ją czy przetransportowała rower nad morze czy zrobiła sobie wyprawę rowerową nad morze na początku odczytała wiadomość ale nic nie odpisała, a potem gdy napisałem do nie ,,ale na pytanie to mogłaś odpisać'' to odpowiedziała w tonie ,,no dobra odpowiadam ci skoro tak bardzo cię to interesuje" i wcisnęła kit, że niby nie widziała, że dostała wiadomość.
Do czwartej, na której zdjęciach było widać, że pracuje na statku w drelichu, a z innego zdjęcia w klimacie marynistycznym można było wywnioskować, że na Akademii Morskiej studiowała z pasji do morza napisałem czy ona na wydziale mechanicznym studiowała, oraz że nie sądziałem, że na wydział mechaniczny na AM może ktoś pójść z pasji do morza sądząc po innym zdjęciu w klimacie marynistycznym i napisałem, że też studiowałem na wydziale mechanicznym na AM ale nie dokończyłem. Ona mi odpisała, że jest studiowała po wydziale nawigacyjnym, oraz że też ma nie dokończone studia z powodu sytuacji życiowej. Jakoś nie próbowałem pociągnąć dalej rozmowy. Właściwie to napisałem do niej bardziej z ciekawości niż dlatego, że wpadła mi w oko.
Do piątej napisałem, że zauważyłem na zdjęciu, że była w Sewilli, zapytałem czy drugie trzecie zdjęcie nie są przypadkiem z Malagi. Zapytałem czy ona była w Hiszpanii na Erasmusie czy tylko na wakacjach oraz zapytałem co studiowała. Ona odpisała, że tak, pierwsze zdjęcie jest z Sewilli, a dwa pozostałe z Malagi, napisała też, że w Hiszapnii była podczas urlopu, a na Erasmusie była w Niemczech oraz zapytała czy ja sam byłem na Erasmusie. Na pytanie ,, Co studiowałaś? " nie odpowiedziała. Wyglądało chyba na to, że na pozostałe pytania odpowiedziała kurtuazyjnie. Ja na jej pytanie czy też byłem na Erasmusie odpisałem , że ja nigdy na żadnym Erasmusie nie byłem, a w Hiszpanii byłem na wakacjach z rodziną. Na tym skończyła się wymiania zdań, nie próbowałem pociągnąć tego dalej. Z resztą skoro stać ją żeby za swoje do Hiszpanii jeździć to nie moja liga.

Odnośnik do komentarza

To trochę jak rozmowa kwalifikacyjna i pytania o wykształcenie, hobby i zainteresowania :) może po prostu powiedziec: o, widzę, że na tych zdjęciach jesteś gdzieś daleko od Polski Ja też lubię podróżować (o ile lubisz:) Lub: piękne to zdjęcie z żaglami, kojarzy mi się z podróżami i odkrywaniem dalekich lądow. Chodzi o to, żeby trochę nawiązać do tego co widzisz i czytasz na jej profilu jednak nie wypytywac od razu o szczegóły jak na przesłuchaniu Pamiętaj, że z poczuciem humoru zawsze zyskasz szansę na fajna wymianę zdań Pewnie nie każdemu spodoba się to samo ale w końcu trafisz na właściwą osobę jeśli sam będziesz sobą i podchodził do tego na luzie

Odnośnik do komentarza

Hmmm... mnie zastanawia dlaczego to jest takie istotne co która studiowała? Zadajesz takie pytanie niemal każdej i dziwisz się, że brak odpowiedzi. A jeśli nie studiowała, to pomyśli, że Ty się wywyższasz, że szukasz tylko wyższej półki.
Czy to istotne z jakiego powodu ktoś był za granicą?
Poza tym... czy Twoje wiadomości są zawsze takie lakoniczne?
Dlaczego je pytasz jak na przesłuchaniu, zamiast sam o sobie coś napisać?
Ja bym chciała się czegoś dowiedzieć o chłopaku, który do mnie pisze, usłyszeć coś miłego, a nie suche pytania w stylu: co studiowałaś, gdzie jechałaś, co tam robiłaś itp.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Z waszych odpowiedzi wiem jak nie pisać do dziewczyn, tzn. żeby nie bombardować pytaniami ale w dlaszym ciągu nie wiem jak zaczynać.

To trochę jak rozmowa kwalifikacyjna i pytania o wykształcenie, hobby i zainteresowania :)

To nie tak. Widziałem, że z tego widać w profilu dziewczyna studiuje to zapytałem co studiuje, widzę, że jakaś inna dziewczyna ma w zaintereosowaniach taniec no to zapytałem czy trenuje jakiś konkretny rodzaj czy tak po prostu sobie tańczy.
może po prostu powiedziec: o, widzę, że na tych zdjęciach jesteś gdzieś daleko od Polski Ja też lubię podróżować (o ile lubisz:) Lub: piękne to zdjęcie z żaglami, kojarzy mi się z podróżami i odkrywaniem dalekich lądow.

Sugerowanie, że coś takiego nie zostało by olane.
Ja bym chciała się czegoś dowiedzieć o chłopaku, który do mnie pisze
Co naprzykład? Ale czy dziewczyna nie mogła by w odpowiedzy zapytać o to co chciała by wiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę ciężko podać jakąś konkretną instrukcję obsługi To na pewno zależy od informacji podanej na profilu ale przede wszystkim od Ciebie Możesz też po prostu powiedzieć na początku, że spodobał Ci się jej profil więc postanowiłes napisać i na początku napisać coś o sobie Szczerze ale na luzie, tak jakbyś poznawal kogoś "na ulicy", spontanicznie Tak naprawdę przyciągamy do siebie ludzi, którzy nadają na podobnych falach Może te odmowy były bo miały być? Ja bym próbowała dalej jednak najpierw zaczęłabym od kilku słów o sobie a potem ewentualnie stawiała pytania Każda kobieta jest inna, nie każdej się spodobasz ale na pewno w końcu trafisz na tą właściwą Musisz próbować i przede wszystkim być sobą

Odnośnik do komentarza

Od napisania o sobie coś więcej jest opis.
Widzę np. taki profil:


Miasto, województwo

Wygląd
161 cm wzrostu, zielone oczy
Dzieci
mam dzieci

Znak zodiaku
baran

Języki
polski

O mnie
Wesoła i spontaniczna. Napisz a możemy się lepiej poznać.

Szukam
mężczyzn


No i jak tu zacząć?

Odnośnik do komentarza

Ten zacytowany profil to może zły przykład. Podaję inny przykład:


Korzystaj z chwili
Wygląd
normalna budowa ciała, włosy jasny blond, niebieskie oczy
Formalne
student / uczeń, panna
Dzieci
nie mam dzieci, chcę dzieci
Wartości
wyznanie rzymskokatolickie, małżeństwo jest dla mnie bardzo ważne
Znak zodiaku
waga
Alkohol
lubię tylko okazjonalnie
Papierosy
nie przepadam
Języki
polski, angielski
O mnie
Pozytywnie nastawiona do życia, lubiąca aktywnie spędzać wolny czas m.in. rower, spacery, squash, dobra ksiazke i ksw :) Pochodze ze Szczecina i tutaj też studiuje.
Osobowość
dowcipna, rozrywkowa, spokojna, spontaniczna, towarzyska, ugodowa
Szukam
miłości, mężczyzn

Odnośnik do komentarza
Gość moim zdaniem

Najlepiej zacząć rozmowę tak naprawdę na JAKIKOLWIEK temat i to pociągnąć, posługując się poczuciem humoru - ono chyba działa najlepiej. Chodzi o to, by dziewczyna czuła się w Twoim towarzystwie (również wirtualnym) swobodnie, lekko rozbawiona, by Cię polubiła.
Twoje zagadnięcie tamtej dziewczyny o jej wyprawę rowerem nad morze wydaje się jak najbardziej ok. Dobrze zacząć własnie od pytań/pytania nawiązującego do tego, co osoba ma w profilu. I warto byłoby dodać do tych pytań emotikonę uśmiech:)
Drugi przykład, o Sewilli, też wydaje się w porządku, tylko pamiętaj, by "okraszać rozmowę" poczuciem humoru oraz by wtrącać mimochodem coś o sobie - tak, by rzeczywiście rozmowa nie wyglądała jak przesłuchanie.

Masz wypełniony profil, jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z tym co wyżej napisano. Zaczynaj od jakiegoś drobnego komplementu, czegoś miłego, a następnie napisz o sobie. W profilu jest ogólnikowo, a Ty możesz pisać o sobie nawiązując do tego co Cię zaintrygowało w jej profilu. Np. widzisz, ze lubi wędrówki górskie, to możesz napisać, że też lubisz czynny wypoczynek. Nawet jeśli do tej pory nie byłeś w górach to można napisać, ze do tej pory czynnie spędzałeś czas np. biegając po parku, ale intrygują Cie góry. Myślałeś o tym, by pojechać dlatego szukałeś osoby, która miałaby podobne zainteresowania.

To oczywiście przykład, który łatwo mi było przytoczyć bo lubię góry ;). Tymczasem nie wiem co Ty masz w swoim profilu, jakie masz pasje, co lubisz? Nie możesz tak się dopasowywać do zainteresowań innych, bo będziesz niewiarygodny. Szukaj wg tego co naprawdę Cie interesuje, a nie jakąkolwiek, która się podoba.
Was coś musi połączyć, aby ciągnąc jakiś wspólny temat.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli zaś chodzi o profil jaki zacytowałeś, to widać dziewczyna jest usportowiona, czynna, ambitna, towarzyska z poczuciem humoru. Czyli zagadując ją tez musisz mieć poczucie humoru.
Zagadując dalej powinieneś napisać o sobie, ale coś co będzie jakimś wspólnym mianownikiem, co pozwoli pociągnąć dalej temat. Jeśli nie uprawiasz żadnego sportu, nie jesteś towarzyski, nie lubisz czytać książek, brak Ci optymizmu, nie studiowałeś w Szczecinie... to raczej nie masz o czym z nią rozmawiać. Sama rozmowa o pogodzie, znaku zodiaku, kierunku studiów itp to za mało, aby Was do siebie przyciągnęło. Rozumiesz w czym rzecz?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej szukac miejsc, gdzie mozna kogos poznac na żywo?

Z tych portali randkowych nic dla Ciebie nie wynika- albo masz "mało" przystojne zdjęcie, albo zbyt "zwykly" jestes dla dziewczyn, skoro piszesz, ze nawet nie bardzo Ci dziewczyny odpisują lub odpisują mocno po czasie lub odpisują jakby grzecznosciowo. I albo masz duzo kompleksów, ze dla Ciebie jest istotne czy odpisała zaraz czy po czasie (może juz korespondowała z kims innym i chciała dokończyć korespondencję a nie zaczynac nową, albo jest bardzo, ale to bardzo niesmiała i ucieszyła sie na odzew, ale z wrazenia nie wiedziała jak odpowiedziec, albo...).

Oczywiscie, kazda droga poznania kogos jest fajna, tyle, ze Ci, którzy szybko mogą zweryfikowac swoja znajomosc w realu, są wygranymi, bo w miarę szybko dowiadują sie czy jeszt szansa, ze ta znajomosc moze byc dla nich istotna. Natomiast Ci co miesiącami ze sobą piszą, to raczej wg mnie osoby przegrane. Czesto są to znajomosci z drugieko końca kraju- a te na odległosc znajomosci są duzo bardziej narażone na niepowodzenie, Ponadto ludzie pisza i piszą, a ich wyobraznia gra, wymysla sobie obraz drugiej strony i po poznaniu sie w realu niewiele sie zgadza z wyobrazeniami. A pisząc i pisząc ze sobą bywa tez tak, ze jedna z osob naprawdę sie angażuje, marzy o drugiej stronie a niestety druga strona to pisarz/pisarka gawedziarz/gawędziarka. Pisze, bo lubi, pisze bo to nic nie kosztuje, pisze, bo bawi sie reakcjami drugiej strony, pisze bo tkwi w trudnym/ nudnym/nieudanym związku i to pisanie to jakas podnieta dla niej, ale tak naprawdę wcale nie szuka poważnej znajomosci.

Z powyższych powodów uważam portale randkowe za słabiutkie miejsce do zawierania znajomosci, a jesli juz to szybko trzeba znajomosc weryfikowac w realu.

Natomiast zgadzam sie, ze poczucie humoru w kazdych sytuacjach- wirtualnych czy realnych zjednuje nam ludzi.

Odnośnik do komentarza

~kt0ś

Co np. o sobie można napisać jeśli hobby/zainteresowania, rodzaje słuchanej muzyki i to jak spędza sie czas wolny podaje się w formularzu? Mam napisać jaką mam pracę?

Kurcze... nie mogę dać Ci jednej gotowej recepty co napisać. Ty byś chciał plan szczegółowy, a na to nie ma planu.
A co byś jej powiedział o sobie na żywo? I jakbyś to powiedział?
Nie da się jaśniej napisać niż napisałam: "Zagadując dalej powinieneś napisać o sobie, ale coś co będzie jakimś wspólnym mianownikiem, co pozwoli pociągnąć dalej temat". A jeszcze wcześniej podawałam przykład z górami. Jak Ci to inaczej wyjaśnić... nie wiem. Moze po prostu nie masz o czym napisać, bo nie interesujesz tym co ona ani niczym pokrewnym, bo nic Cię z nią nie łączy.
Moze nie masz poczucia humoru i traktujesz wszystko śmiertelnie poważnie, dlatego nie umiesz nic sam wymyśleć.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Gdzie mnie tu

Olej te portale bo to ładowanie kasy w próżnie najczęściej z mizernym efektem. Zacznij wychodzić do ludzi to prędzej kogoś poznasz. Ludzie którzy tworzą portale randkowe żerują na nieszczęściu innych. W tym przypadku na samotności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...