Forum Psychologia

Czy kobiety lubią seks?

~Wątpiacy

~Wątpiacy

Może mi ktoś wytłumaczyć jak mają kobiety? Często słyszałem od kobiet że nie widza nic ciekawego w seksie. Niektóre wręcz mają roszczenia do mężczyzn że im tylko o seks chodzi. Trochę się już pogubiłem i zaczynam dochodzić do wniosku że w rzeczywistości kobiety nie chcą seksu wcale i jest im to całkowicie zbędne do życia.

Jeśli ktoś ma coś ciekawego do napisania o tym zagadnieniu to chętnie poczytam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Javiolla

Javiolla

Jedne lubią, inne nie. To chyba nie jest kwestia płci.
Znam takie, które seks uwielbiają i wcale się z tym nie kryją, ale tez takie, które są aseksualne.

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby
~Wilczka

~Wilczka

A to zależy co rozumiesz przez to słowo Bo wiesz, kobiety bardzo lubią być adorowane, ważna jest bardzo gra wstępna, bliskość na poziomie umysłów a nie tylko ciał Myślę, że gdy te niezwykle skomplikowane sekwencje są spełnione to wówczas każda kobieta lubi to, oczywiście jeśli wypada to rowniez w "najlepszych" dniach jej cyklu :) a tak poza tym najważniejsza jest Milosc, tu już nie ma wyjątków i reguł bo nie są potrzebne :)

~Wątpiacy

~Wątpiacy

Poprzez sex rozumiem bliskość cielesną. Zadałem to pytanie również dlatego że niedawno dziewczyna szybko wycofała się z relacji ze mną gdy miało dojść do czegoś więcej. Właściwie to do teraz nie znam motywów jej działania. Nie chce się tez nimi podzielić ze mną.

~Wilczka

~Wilczka

Jeśli się wycofała to nie była na to gotowa Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego to musisz sam do niej dotrzeć Natomiast jeśli nie chce o tym rozmawiać to myślę, że taki brak zaufania źle wróży bliskim spotkaniom, coś to jest nie tak... A jesli to kolejna dziewczyna zachowuje się podobnie w takiej sytuacji to może warto przyjrzeć się swojemu zachowaniu? Przeważnie rozwiązanie problemow leży gdzieś posrodku

Javiolla

Javiolla

Jeśli kobieta nie jest gotowa to albo się zmusi i będzie drętwo, albo odmówi.
Twoje tytułowe pytanie nieco odbiega od problemu. Ogólnie pytając stawiasz wszystkie kobiety w jednym rzędzie, bez względu na wiek, temperament i sytuacje. Tymczasem na chęć do seksu składa się wiele czynników.

Jeśli dziewczyna się odsunęła to zrobiłeś coś nie tak... np. byłeś zbyt nachalny. Nie wiemy ile się znaliście, jakie były Wasze relacje, czy dochodziło już do zbliżeń i ile macie lat?

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby
~no tak

~no tak

Większość kobiet na sex musi byc gotowa psychicznie, miec poczucie bezpieczeństwa w zwiazku i kochać partnera. Mężczyzna takie warunki nie sa konieczne, bo dla nich sex, jest czynnością przynoszącą przyjemność samą w sobie, tak np jak zjedzenie smacznego dania.
To ze ktoś nie jest głodny, w danym momencie nie oznacza, że nie lubi jesc w ogóle.
Kobiety są inaczej skonstruowane niz mężczyźni ,ale nie oznacza to, że sex nie jest dla nich ważny, lub obojętny. Owszem traktują go z reguły jako dopełnienie związku, a nie jego cel sam w sobie.
Najczęściej u kobiet pożądanie i gotowość do współżycia pojawia sie wtedy gdy sie zakochaja.
Mężczyzna nie musi na to czekac, zeby byc gotowy i stąd taka różnica.
Oczywiscie są wyjątki i kobiety również potrafią traktować sex jak sport ,ale ty na takie widocznie nie trafiłeś.