Skocz do zawartości
Forum

Nieśmiałość


Gość 123Ana

Rekomendowane odpowiedzi

Czuję, że moje życie nie ma sensu. Moje dni wyglądają tak samo, głównie pracuję. Staram sobie jakoś urozmaicać dni. Mam 26 lat. Moi znajomi mają już rodziny, Ja nadal jestem samotna. Nigdy nie miałam chłopaka. Doskwiera mi samotność. Jestem nieśmiała, mam problem z poznawaniem nowych ludzi. Wszystkim bardzo się przejmuję, aż za bardzo. Przez co często boli mnie brzuch albo mi nie dobrze. Nie wiem jak pozbyć się tej nieśmiałości. Jak się nie przejmować tak bardzo byle czym.

Odnośnik do komentarza

Mamy wrażenie że zyjemy w świecie nastawionym na promowanie raczej ekstrawetyzmu, musi duzo się dziać, człowiek musi być fancy i cool, do tego szum informacyjny, nachalny marketing itp. Ale to tylko czesc tego świata bo okazuje się, że wielu ludzi jest nieśmiałych lub ma rozne blokady, żeby bardziej integrować się ze społeczeństwem Takich ludzi jest całkiem sporo Żeby pokonać nieśmiałość musimy troszkę nad tym popracować jednak przyjmując na początku, że ten świat nie jest aż taki straszny Straszny będzie zawsze dla tego, kto się go boi To, że się do kogoś uśmiechniemy nie spowoduje, że coś złego nam się stanie, nie zapadniemy sie też pod ziemię wbrew naszym obawom Można zacząć właśnie od obserwacji reakcji u siebie i innych kiedy się uśmiechniemy, odwzajemnimy dobre słowo Bo właściwie czego się obawiamy? Reakcji innych, ich oceny Ale tak naprawdę tylko Ty jesteś zainteresowana swoim życiem, jego istotą i jakością Spróbuj żyć nie oczekując aprobaty ludzi, niech Ci przestanie na tym zależeć Odkryj piękno tego świata żyjąc niezależnie od reakcji innych Trudne to ale tylko na początku Jeśli wejdziemy w sytuację, która wywołuje u nas lek i nie uciekniemy to za drugim razem ten lęk będzie mniejszy a za którymś razem będziemy się na samo wspomnienie uśmiechać Obserwuj siebie i innych i nie oceniaj Żyj tak po prostu, dla siebie, odkryj swoje hobby, talenty- każdy jakieś ma i rozwijaj je Potem obserwuj jak zmienia się Twoje życie Następnym etapem może być życie dzielone z kimś, gdyż poznawanie ludzi będzie naturalne Pamiętaj, że żyjąc pozytywnie przyciągamy do siebie pozytywne zdarzenia i ludzi To proces ale jak już wejdziesz na tą ścieżkę to zobaczysz, że działa Życzę Ci wiele optymizmu i zaufania do siebie, bądź dla siebie przyjacielem :)

Odnośnik do komentarza

Nieśmiałości pozbędziesz się gdy poznasz swoją wartość i polubisz się. Możesz coś pozytywnego napisać na swój temat?
Masz jakąś pasję, jak spędzasz wolny czas?
Brzuch Cię boli od stresu, bo sama go sobie stwarzasz nakręcając się tym wszystkim. A gdybyś tak zaczęła myśleć i nakręcać się marzeniami i żyła tym tak mocno jak teraz żyjesz stresem? Gdybyś tak obrała jakiś cel w życiu i usilnie do niego dążyła?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...