Forum Psychologia

Wpływ leków na osobowość.

kindziu

kindziu

Witam.
Dawno mnie tu nie było ale muszę się posiłkować wiedzą forumowiczów lub lekarzy w związku z doświadczeniami z osobami co do których mam poważne podejrzenia o ich zdrowie psychiczne. Do rzeczy ; w szczególności jedna osoba od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje tzn. działa w silnym poczuciu kontroli nad sytuacją i z bardzo dużą pewnością siebie i swojej sprawczości. Podejrzewam że może to mieć związek z jego chorobą i lekami które zażywa. Dopuścił się poważnych w skutkach działań w tym manipulacji osobami na moją szkodę lecz ja to zdemaskowałem co doprowadziło go do skrajnej frustracji (włącznie z agresją fizyczną) i co gorsza nie zaprzestał swoich "podjazdów". Moje pytanie brzmi ; czy jakiś lek psychotropowy może dawać takie skutki?

87299 kindziu Mężczyzna, 46 lat, Bydgoszcz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ujhg

~ujhg

Raczej jest odwrotnie, leki uspokajają, chyba że on ich nie bierze. Zgłoś sprawę do sądu.

kindziu

kindziu

Sprawy sądowe cywilne właśnie ja prowadzę i ujawniłem przestępstwa karne, ale zadziwia mnie tak wysoki cynizm wręcz nienaturalny jakby wyłączono w 100% empatię. Nie spotkałem się nigdy z takim czymś dlatego stąd moja wątpliwość czy aby nie był to efekt jakiegoś leku. Facet jest aktywny i działa więc lekarz może uważać że wszystko jest OK a "pacjent" sieje spustoszenie w społeczeństwie.

87299 kindziu Mężczyzna, 46 lat, Bydgoszcz
Javiolla

Javiolla

Słyszałam od pewnego psychiatry, że niektóre leki psychotropowe oraz długotrwały silny stres lub traumy mogą zmienić osobowość... cokolwiek się pod tym kryje.
Czy agresję można uznać za zmianę osobowości, czy to jest po prostu zwykła agresja? Zmiana osobowości kojarzy mi się z przemianą na psychopatę, ale możliwe, że nie wszystkie zmiany osobowości są tak drastyczne.

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby
luukas

luukas

odpowiem trochę inaczej.

Czy lek może zmienić osobowość ? niby nie.
Wiesz co się składa na osobowość ? (przynajmniej to jak postrzegasz kogoś osobowość). Jest zbiór wyuczonych zachowań plus chwilowe stany umysłu plus równowaga hormonalna. (to nie jest trafna definicja ale przykładowa)

wyobraźmy sobie osobę całe życie lękliwą....dostaje leki i nagle lęki znikają i ta osoba już się nie boi rozmawiać z ludźmi itd.

Jednak to co ty tu opowiadasz brzmi całkiem inaczej, tak jakbyś się pomylił w ocenie co do osoby (znałeś tą osobę ale wtedy była miła) a teraz dopiero ta osoba się zachowuje prawdziwie.

159601 luukas Mężczyzna, 33 lata, Zielona Góra
kindziu

kindziu

Wiem że się leczy i to od dawna, stąd moja wątpliwość czy nie jest to wpływ długotrwałej terapii a o skutkach np. lekarz nie wie bo skoro radzi sobie w życiu to jest ok. Tak jakby miał osobowość socjopatyczną a socjopatów się nie leczy. Nie widziałem aby się śmiał a jego reakcje np podczas agresji są wg. mnie nie adekwatne do sytuacji - zachowuje dobre maniery gdy cię czymś wali. Dziwne? Dla mnie przynajmniej tak.

87299 kindziu Mężczyzna, 46 lat, Bydgoszcz
luukas

luukas

a to agresja jest tylko wtedy kiedy osoba krzyczy na lewo i prawo i wymachuje rękami bez kontroli ? nie.

można być agresywnym mówiąc spokojnie i kulturalnie.

159601 luukas Mężczyzna, 33 lata, Zielona Góra
~Misza9

~Misza9

Leki zmieniają nasze zachowanie, nawet niepozorna kawa to robi, ale leki tłumia reakcje lub je wyostrzaja Myślę, że jak czlowiek ma nieprzepracowane emocje i traumy to powinien się na tym skupić zamiast maskowac to lekami Tykajaca bomba w końcu wybuchnie i z kimś takim nikt już się nie dogada, on ze sobą też nie Myślę że przepisywanie psychotropow jest oznaką bezradności medycyny zachodniej