Forum Psychologia

Negatywne myśli a zycie

~Samolubny

~Samolubny

Witam chciałbym przedstawić wam moją sytuację życiową a dokładnie to że non stop dręczą mnie negatywne myśli na mój temat tzn non stop jestem wyzywany w sumie przez całe życie przez ojca i matkę alkoholiczke jakim to ja jestem nie udacznikiem życiowym tak to mnie dręczy że w codziennym życiu pozwalam ludzią mną gardzić i być wykorzystywany przez nich zamiast wziąść się w garść chowam głowę w piasek każda krytyka mnie boli czy to w pracy czy od innych ludzi z otoczenia nie potrafię z tym żyć

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Jedyna rada, to skorzystaj z psychoterapii, można tylko Ci współczuć, że wychowywałeś się w tak patologicznej rodzinie i taki jest efekt.
Wyprowadź się, jeśli dalej z nimi mieszkasz.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~Wilczka

~Wilczka

Są terapie dla ludzi z DDA (dorosłe dzieci alkoholików) Dojscie do siebie, zrozumienie sytuacji i przebaczenie to długa droga ale warto ją przejść żeby reszty życia nie zmarnować Szczerze współczuję i trzymam kciuki Pamiętaj, że nie jesteś tym co mysla o tobie inni To ich subiektywne zdanie Spróbuj zaprzyjaźnić się ze sobą, być dla samego siebie wsparciem, poznać siebie i nauczyć bronić swoich granic Tylko Ty możesz siebie obronić i wyprowadzić na prosta Pomoc psychologa pomaga bardzo ale wiele zależy od Ciebie Każdy z nas zasługuje na szacunek, nie pozwól się tak traktować

~no tak

~no tak

Kłamstwo powtarzane bez końca staje sie prawdą, przynajmniej tą oficjalną. Silne jednostki, nie dają sie zmanipulować ,ale slabe owszem.
Dałeś sobie wmówić, że jestes taki i owaki i sam w to uwierzyłeś.
Trudno będzie Ci to odkręcić, bez pomocy z zewnątrz.
Pierwszym krokiem powinna być separacja,od toksycznego środowiska.
Pracujesz wiec zrob wszystko, zeby sie usamodzielnic i zerwać jakikolwiek kontakt z rodziną. Najlepiej wyjechać na drugi koniec kraju. Teraz pracę można znaleźć wszędzie.
Drugi krok, to praca nad sobą i własną samoocena. Najlepiej z psychologiem i grupą wsparcia dla DDA .
Takie grupy znajdziesz przy poradniach leczenia uzaleznien.
Wiem, że takie zmiany wymagają odwagi i reorganizacji całego życia.
Są trudne dla osob tak zagubionych w życiu jak ty, które nie mają w nikim wsparcia. Wiem tez, że im większa patologia w której sie dorasta, tym bardziej uzależnia i tym trudniej uwolnić sie z od niej.
Jesli jednak chcesz normalnie zyc i funkcjonować, to musisz poczynic pewien wysiłek w tym kierunku, bo samo nic sie nie zrobi, a ty zmarnujesz swoje życie.
Przecież nie chcesz tego.

~Samolubny

~Samolubny

Także dochodzi fakt że z moimi byłymi partnerkami także nie miałem dobrych relacji każdą z nich traktowalem jak własną córkę o którą trzeba dbać rezygnując z własnych potrzeb i każda z nich także podkreślała mi żebym się zachowywał jak chłop i dorosną i dochodzi fakt że ludzie często wykorzystują czyjąś opinię tak jak naprzyklad z moją ostatnią partnerką mialem tak że jak jej zwróciłem uwagę że robi coś co mnie boli to zawsze słyszałem odpowiedź dobrze twoja matka mówiła że jesteś psychicznie chory i debil rodzeństwo także może po mnie jeździć jak chce i nie mogę nic powiedziec bo argument zawsze jest ten sam mieszkałem sam i wróciłem spowrotem na jakiś czas ze względu na somsiada który utrudnia mi życie szukam innego mieszkania ale zanim znajdę to bd przeżywał koszmar z rodzicami

Javiolla

Javiolla

To są objawy DDA. Poczytaj o tym w necie, aby zrozumieć i tak jak radzili wcześniej, zapisz się na terapię DDA. Są takie bezpłatne w każdym mieście. Możesz się zapisać na fb do grupy-forum psychologiczne. Jest tam facet, który ma bloga na temat DDA, bo sam nim jest. Fajnie wszytko opisuje, co z czego się bierze, jaka jest zależność i jak sobie z tym radzić.

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby