Skocz do zawartości
Forum

Negatywne myśli a zycie


Gość Samolubny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić wam moją sytuację życiową a dokładnie to że non stop dręczą mnie negatywne myśli na mój temat tzn non stop jestem wyzywany w sumie przez całe życie przez ojca i matkę alkoholiczke jakim to ja jestem nie udacznikiem życiowym tak to mnie dręczy że w codziennym życiu pozwalam ludzią mną gardzić i być wykorzystywany przez nich zamiast wziąść się w garść chowam głowę w piasek każda krytyka mnie boli czy to w pracy czy od innych ludzi z otoczenia nie potrafię z tym żyć

Odnośnik do komentarza

Są terapie dla ludzi z DDA (dorosłe dzieci alkoholików) Dojscie do siebie, zrozumienie sytuacji i przebaczenie to długa droga ale warto ją przejść żeby reszty życia nie zmarnować Szczerze współczuję i trzymam kciuki Pamiętaj, że nie jesteś tym co mysla o tobie inni To ich subiektywne zdanie Spróbuj zaprzyjaźnić się ze sobą, być dla samego siebie wsparciem, poznać siebie i nauczyć bronić swoich granic Tylko Ty możesz siebie obronić i wyprowadzić na prosta Pomoc psychologa pomaga bardzo ale wiele zależy od Ciebie Każdy z nas zasługuje na szacunek, nie pozwól się tak traktować

Odnośnik do komentarza

Kłamstwo powtarzane bez końca staje sie prawdą, przynajmniej tą oficjalną. Silne jednostki, nie dają sie zmanipulować ,ale slabe owszem.
Dałeś sobie wmówić, że jestes taki i owaki i sam w to uwierzyłeś.
Trudno będzie Ci to odkręcić, bez pomocy z zewnątrz.
Pierwszym krokiem powinna być separacja,od toksycznego środowiska.
Pracujesz wiec zrob wszystko, zeby sie usamodzielnic i zerwać jakikolwiek kontakt z rodziną. Najlepiej wyjechać na drugi koniec kraju. Teraz pracę można znaleźć wszędzie.
Drugi krok, to praca nad sobą i własną samoocena. Najlepiej z psychologiem i grupą wsparcia dla DDA .
Takie grupy znajdziesz przy poradniach leczenia uzaleznien.
Wiem, że takie zmiany wymagają odwagi i reorganizacji całego życia.
Są trudne dla osob tak zagubionych w życiu jak ty, które nie mają w nikim wsparcia. Wiem tez, że im większa patologia w której sie dorasta, tym bardziej uzależnia i tym trudniej uwolnić sie z od niej.
Jesli jednak chcesz normalnie zyc i funkcjonować, to musisz poczynic pewien wysiłek w tym kierunku, bo samo nic sie nie zrobi, a ty zmarnujesz swoje życie.
Przecież nie chcesz tego.

Odnośnik do komentarza

Także dochodzi fakt że z moimi byłymi partnerkami także nie miałem dobrych relacji każdą z nich traktowalem jak własną córkę o którą trzeba dbać rezygnując z własnych potrzeb i każda z nich także podkreślała mi żebym się zachowywał jak chłop i dorosną i dochodzi fakt że ludzie często wykorzystują czyjąś opinię tak jak naprzyklad z moją ostatnią partnerką mialem tak że jak jej zwróciłem uwagę że robi coś co mnie boli to zawsze słyszałem odpowiedź dobrze twoja matka mówiła że jesteś psychicznie chory i debil rodzeństwo także może po mnie jeździć jak chce i nie mogę nic powiedziec bo argument zawsze jest ten sam mieszkałem sam i wróciłem spowrotem na jakiś czas ze względu na somsiada który utrudnia mi życie szukam innego mieszkania ale zanim znajdę to bd przeżywał koszmar z rodzicami

Odnośnik do komentarza

To są objawy DDA. Poczytaj o tym w necie, aby zrozumieć i tak jak radzili wcześniej, zapisz się na terapię DDA. Są takie bezpłatne w każdym mieście. Możesz się zapisać na fb do grupy-forum psychologiczne. Jest tam facet, który ma bloga na temat DDA, bo sam nim jest. Fajnie wszytko opisuje, co z czego się bierze, jaka jest zależność i jak sobie z tym radzić.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...