Skocz do zawartości
Forum

Praca mnie wykańcza psychicznie


Gość I432

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W pracy jestem nastawiony na pracę fizyczną. Ale jest to dla mnie duże obciążenie psychiczne (zła atmosfera) ,nerwowość aby zdążyć przed czasem. Czy mogę w każdym momencie zrezygnować. Przyznam że pracuję od poniedziałku do soboty. Pracuje co prawda 6 godzin, ale ostatnio pod koniec sierpnia miałem dużo nadgodzin, a od września ciągne same nadgodziny co prawda płatne ,ale kiedy pierwsza zmiana już kończy pracę a ja jeszcze zostaje i się męczę to to nie jest w porządku.

Odnośnik do komentarza

Dostaje dużo skurczów, ponieważ jestem przeciążony. Dźwigam często ponad siłę . A dzisiaj boli mnie od rana ramię, ze względu na przeciążenie. W umowie której nie mam a która przeszła z innego sklepu i zmieniły się tylko dane i sam fakt np. że to ta sama sieć sklepów ale inna lokalizacja tak okres pracy się nie zmienia, tylko godziny stanowisko i lokalizacja, ale umowy żadnej nie dostałem ani na piśmie ani na maila. Choć podobno jakaś jest ale gdzie to ja nie wiem , bo nawet w aplikacji się nie pokazuje. Sam fakt że w ogłoszeniu pisało od 6 do 12 czyli 6h a jak ja ostatnio wyszedłem po 16 to trochę słabo. Niby nadgodziny płatne, ale i tak wygląda to jak wykorzystywanie.

Odnośnik do komentarza

Łatwo sprawdzić czy jesteś zatrudniony, czy odprowadzają za Ciebie składki. Załóż sobie profil PUE na stronie ZUS-u. Jeśli to dla Ciebie za skomplikowane, to udaj się do ZUS z danymi firmy i zapytaj czy Cie zgłosili do pracy, albo zgłoś ten problem do PIP. Zrobią kontrole i będzie wiadomo co i jak.
Na bóle wszelakie możesz brać zwolnienie lekarskie. Masz prawo do urlopu skoro jesteś przemęczony.
Pomimo tego warto rozejrzeć się za inną pracą. Żalenie się i skarżenie niczego nie zmieni, nooo chyba, że masz empatycznego kierownika. Wtenczas trzeba wszystko przedstawić i poprosić o zmniejszenie liczby nadgodzin oraz urlop wypoczynkowy.
W przeciwnym razie trzeba poszukać innej pracy.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Na zleceniu faktycznie nie masz prawa do urlopu. Dlatego jesteś przemęczony, każdy potrzebuje czasem odpocząć. Jednak jeśli jesteś zgłoszony w ZUS-ie z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, a zgłoszenie było ponad 3 m-ce temu, możesz wziąć zwolnienie lekarskie. Zawsze lepsze to niż nic.
Jeśli nie masz takiego zgłoszenia, to warto o nie wystąpić w pracy. Nie mają prawa odmówić. Poza tym... praca na zlecenie to wyzysk. Nie masz urlopu, okresu wypowiedzenia, limitu nadgodzin i wielu innych przywilejów jakie ma pracownik na umowę o pracę. Dlatego chyba czas zacząć szukać pracy na jaką zasługujesz. Co o tym myślisz?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Przy umowach zlecenie nie ma okresu wypowiedzenia, można odejść z dnia na dzień. Podejrzewam jednak, że trudno tak zrobić jeśli ktoś nie ma nowej pracy na horyzoncie i dodatkowo rodzinę na utrzymaniu. Dlatego bezwzględnie szukaj nowej pracy na etat.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Witaj, zglos jak najszybciej te niescislosci w rozliczaniu nadgodzin bo to tez deprymuje i oslabia psychicznie a czasem moga sie faktycznie pomylic w kadrach.
Badz tez bardziej stanowczy i powiedz im, ze bardzo bys chcial, ale nie mozesz tak czesto brac nadgodzin bo masz juz inne plany.
Zapytaj przy okazji w kadrach o te umowe - bo chcesz miec kopie gdybys jej potrzebowal do wziecia kredytu itp. Daj znak jak poszlo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...