Forum Psychologia

Pierwsza praca

Kajsijalilly

Kajsijalilly

Poszukuję pracy, ale słyszałam, że nawet w dorywczej/studenckiej jest rozmowa kwalifikacyjna. Boję się tej rozmowy, bo czasami są jakieś dziwne pytania, gdzie trzeba przemyśleć odpowiedź, żeby szef człowieka od razu nie skreślił. Wiem, że będę się stresować jakbym zdawała maturę ustną z polskiego. Wiele osób uważa mnie za dziwną osobę i nie chcą ze mną utrzymywać kontaktu, więc boję się, że szefowie mogą mieć o mnie podobne zdanie.

206075 kajsijalilly Kobieta, 20 lat, Katowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Wilczka

~Wilczka

Przed rozmową przygotuj sie: dowiedz się czym się firma zajmuje, co dokładnie miałabyś robić Pracodawcę powinny interesować twoje umiejętności przede wszystkim Też zadawaj pytania, to robi dobre wrażenie i może rozwiać wszelkie twoje ewentualne watpliwosci Nie idź na rozmowę z nastawieniem "jestem dziwna i słaba" raczej "super będzie spróbować, jeszcze nie spotkali takiej fajnej osoby jak ja" I tego się trzymaj A to co inni mówią to niech sobie mówią, sama powinnaś mieć o sobie lepsze zdanie Odpuść wątpliwości i pamiętaj, że jak nie ta praca to inna Po kilku takich rozmowach człowiek czuje się pewniej bo wie już czego się spodziewać Powodzenia!

Javiolla

Javiolla

Nietypowe pytania padają nawet po 20 latach pracy heh. Na to wpływu nie masz. Ja tak miałam; niby tyle rozmów w życiu, niby wszystko teoretycznie wiem, a tak mnie zastrzelili jednym pytaniem, że padłam. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Widać to nie była moja praca, bo dojazd trudny i negatywna rekrutująca.
Przede wszystkim postawa się liczy. Nie wchodź jak przestraszony kot, nie unikaj wzroku, nie garb się. Głowa do góry, uśmiech, zdecydowana postawa (nawet jeśli nie czujesz się wewnątrz pewnie). Kiedyś Ci pisałam w innym wątku jak powinna wyglądać postawa osoby pewnej siebie.

Przygotuj sobie zakres pytań, co chciałabyś wiedzieć o pracy, swoim stanowisku. Dowiedz się czym zajmuje się firma, abyś wiedziała dokąd idziesz. Przygotuj sobie jakieś mocne strony i zalety, abyś wiedziała co powiedzieć gdyby zapytali dlaczego akurat Ty masz być zatrudniona, albo jakie masz cechy pomocne w pracy.
Pamiętaj! To że ktoś uważa Cie za dziwną, to nie znaczy, że jesteś taka, to tylko jego nieobiektywna opinia. Dla innej osoby możesz być intrygująca.

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby
fikus22

fikus22

Fakt, zadają często denne pytania, ale prędzej czy później do pracy trzeba pójść. Idź na kilka rozmów i oswoisz się z tym. Po dwóch rozmowach już nie będziesz się stresować kolejnymi. Odrzucenie jest normalną częścią życia :)

255791 fikus22 Kobieta, 25 lat, Michalinów
Kajsijalilly

Kajsijalilly

Odpowiedzi na pewno przygotuję, przynajmniej do pytań których się mogę spodziewać. Prawdopodobnie będzie to dorywcza praca w kawiarni, więc może rozmowa też będzie,, luźniejsza" niż gdybym się starała o jakieś poważne stanowisko np w biurze. Moje 2 koleżanki pracowały w kawiarniach i podobno zostały przyjęte bardzo szybko.

206075 kajsijalilly Kobieta, 20 lat, Katowice
Javiolla

Javiolla

Napisz nam jak Ci poszło.

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby