Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza praca


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję pracy, ale słyszałam, że nawet w dorywczej/studenckiej jest rozmowa kwalifikacyjna. Boję się tej rozmowy, bo czasami są jakieś dziwne pytania, gdzie trzeba przemyśleć odpowiedź, żeby szef człowieka od razu nie skreślił. Wiem, że będę się stresować jakbym zdawała maturę ustną z polskiego. Wiele osób uważa mnie za dziwną osobę i nie chcą ze mną utrzymywać kontaktu, więc boję się, że szefowie mogą mieć o mnie podobne zdanie.

Odnośnik do komentarza

Przed rozmową przygotuj sie: dowiedz się czym się firma zajmuje, co dokładnie miałabyś robić Pracodawcę powinny interesować twoje umiejętności przede wszystkim Też zadawaj pytania, to robi dobre wrażenie i może rozwiać wszelkie twoje ewentualne watpliwosci Nie idź na rozmowę z nastawieniem "jestem dziwna i słaba" raczej "super będzie spróbować, jeszcze nie spotkali takiej fajnej osoby jak ja" I tego się trzymaj A to co inni mówią to niech sobie mówią, sama powinnaś mieć o sobie lepsze zdanie Odpuść wątpliwości i pamiętaj, że jak nie ta praca to inna Po kilku takich rozmowach człowiek czuje się pewniej bo wie już czego się spodziewać Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Nietypowe pytania padają nawet po 20 latach pracy heh. Na to wpływu nie masz. Ja tak miałam; niby tyle rozmów w życiu, niby wszystko teoretycznie wiem, a tak mnie zastrzelili jednym pytaniem, że padłam. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Widać to nie była moja praca, bo dojazd trudny i negatywna rekrutująca.
Przede wszystkim postawa się liczy. Nie wchodź jak przestraszony kot, nie unikaj wzroku, nie garb się. Głowa do góry, uśmiech, zdecydowana postawa (nawet jeśli nie czujesz się wewnątrz pewnie). Kiedyś Ci pisałam w innym wątku jak powinna wyglądać postawa osoby pewnej siebie.

Przygotuj sobie zakres pytań, co chciałabyś wiedzieć o pracy, swoim stanowisku. Dowiedz się czym zajmuje się firma, abyś wiedziała dokąd idziesz. Przygotuj sobie jakieś mocne strony i zalety, abyś wiedziała co powiedzieć gdyby zapytali dlaczego akurat Ty masz być zatrudniona, albo jakie masz cechy pomocne w pracy.
Pamiętaj! To że ktoś uważa Cie za dziwną, to nie znaczy, że jesteś taka, to tylko jego nieobiektywna opinia. Dla innej osoby możesz być intrygująca.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...