Skocz do zawartości
Forum

Podjęcie pracy


Gość Florris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam schizofrenię.od roku siedzę najpierw na zwolnieniu a potem na rehabilitacyjnym.Mój terapeuta chce żebym juź wróciła do pracy.Dzwonił w tej sorawie do jednej osoby z branży.A ja boję się pracować,dla mnie kasa to nie wszystko.Boję się mobbingu w pracy i ogólnie złej atmosfery.Jak myślicie poszlibyście do pracy czy siedzielibyście fo oporu na rehabilitacyjnym?

Odnośnik do komentarza

Do oporu na rehabilitacyjnym czyli niedługo. Nie można chorować latami. Skoro terapeutka widzi możliwość powrotu do pracy, to jest poprawa w Twoim stanie zdrowia. Być może Twoje obawy są irracjonalne. Słyszałam o osobie ze schizofrenią, która pracuje wiele lat, ale bierze leki i chodzi na terapię.
Dlaczego boisz się akurat mobbingu i złej atmosfery? Przed zwolnieniem tak było w Twoim zakładzie pracy?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

W innym poście pisałaś ,że czujesz sie źle, a psychiatra potwierdził, że masz urojenia i lęki. Bierzesz leki które powodują senność i otepienie, a w mniejszej dawce nie do końca pomagają. Twój terapeuta jest głupi że radzi Ci wracać do pracy w takim stanie. Nawet jesli sytuacja w pracy byłaby by idealna, to sam stres spowodowany zmiana i ponownym przystosowaniem sie do innego trybu życia i kontaktu z ludźmi, spowoduje nawrót psychozy, a co najmniej powazne nasilnie lęków i urojnien.
Osoby ze schizofrenia odbierają otoczenie, jako wrogo do nich nastawione ,maja lek przed kontaktami, boję sie odzywać.
Nie można robic nic na siłę, tym bardziej jesli środowisko twojej pracy jest stresesogenne. Musisz unikac takich miejsc. Byc może powinnaś poszukać innej pracy ,nawet poniżej swoich kwalifikacji, ale zeby była spokojna i bez kontaktu np z klientami. Na zasiłku rehabilitacyjnym mozesz byc co najwyżej rok ,a pozniej trzeba iść do pracy, lub złożyć wniosek o rentę.
Nie wiem czy spełniasz warunki, zeby ja dostać ,ale powinnaś jeszcze dać sobie czas, bo nie jest prawda, że szybki powrót do poprzedniego stylu życia i obowiązków ,po przebyciu psychozy, jest pozyteczny i prowadzi do szybszego zdrowienia. Jest dokladnie odwrotnie. Ty ciągle jestes chora i najpierw musisz uzyskać remisje, zeby myśleć o powrocie do starego życia. Powoli i nic na siłę, bo źle sie to skończy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...