Skocz do zawartości
Forum

Czy depakine może powodować manie?


Gość Skoczekgoniec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Skoczekgoniec

Np. w ulotce neuroleptykow jest napisane ze mogą powodować omamy stąd moje pytanie o depakine. Biorę dość wysoką dawkę i mam częste zmiany faz. To się chyba nazywa epizod mieszany. Co kilka dni mam albo dół albo górę i biorąc depakine przy dole wywołuje mi górę a biorąc przy górze wywołuje doła. Jakaś masakra.

Odnośnik do komentarza

To nie depakina wywołuje zmiany faz tylko Chad. Depakina jak widać, nie radzi sobie ze stabilizacją, wiec porozmawiaj z lekarzem o zmianie na lamotrygine lub lit. No chyba, że nie bierzesz jej stałe tylko doraźnie jak masz górę ,czy dol bo tak można zrozumieć, to co piszesz. Taki lek bierze sie codziennie i systematycznie, nawet kiedy nastrój jest wyrównany, a choroba w remisji zeby utrzymac rezultat.
W każdym razie lekarz musi wiedzieć co sie dzieje i podjąć jakies kroki zeby Cię ustabilizować .

Odnośnik do komentarza
Gość Skoczekgoniec

Nie biore doraźnie tylko stale. 1500 mg na dobę. Zauważyłem że jak wezmę w górce to nastrój się obniża a jak mam dół to po zażyciu humor się poprawia. Ale mimo to mam bardzo często zmiany faz. Z tego co czytałem to jest epizod mieszany. Jak będę u lekarza to pogadam co myśli o tym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...