Skocz do zawartości
Forum

Mąż zalega w łóżku, ale nie chce pójść do lekarza!


Gość Anna_54

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co dzieje się z moim mężem. Ma 54 lata, od kilku lat namawiam go, by poszedł do lekarza, bo zbyt często spał, zasypiał nawet w fotelu jedząc posiłek, no ale mimo tego funkcjonował normalnie, miał zawsze apetyt. Mąż nigdy nie prowadził dobrego stylu życia, co prawda jest osobą niepijącą, ale strasznie dużo pali- nawet dwie paczki dziennie, w dodatku od lat mąż ma otyłośc brzuszną- i wielki obwód brzucha, jadał mnóstwo słodyczy, a pijał najczęsciej oranżady gazowane lub cole. W dodaku okropnie od młodości chrapie i w trakcie snu oddech mu się zatrzymuje na chwilę. Od 2 miesięcy zauważyłam, ze mu się pogorszyło coś, sypia praktycznie ciągle, strasznie się poci, w łózku leży non stop, a jedynie do pracy gdy idzie to z niego wstaje. Jest słaby, ma bóle stóp, mięśni, a stopy ma lekko opuchnięte od kilku tygodni i go pieką, mrowią itp. W dodatku z osoby, która uwielbiała seks mąż stał się człowiekiem, który już seksu nie potrzebuje, ma problemy z erekcją lub może to już impotencja. W dodatku doszły jakieś bóle żołądka, mąż je mniej, pali mniej, nie pije już coli przez co schudł ok. 10 kilo- co akurat jest dobre, bo ten wielki brzuch zmalał. Mąż zawziął się i nie chce iść do lekarza! Namawiam go, ponieważ nie wiem, co się z nim dzieje, bolą go mięśnie, bolą te stopy, boli żołądek i w ogóle wszystko go boli i tylko by spał z przerwami na pracę. Jest obciążony cukrzycą, ponieważ jego ojciec miał od 40 roku życia cukrzycę, jego matka ma cukrzycę, jego brat od młodości ma cukrzycę, a ostatnio zachorowała takze jego siostra, wiec mąż jest w grupie ryzyka. Nie wiem, czy jego objawy to cukrzyca, czy coś innego, ale doradzcie, jak go zawlec do lekarza, on się panicznie boi lekarzy, od młodości się nie bada! Ma fobię, mówi, że woli umrzeć niż dowiedziec sie diagnozy. Jestem załamana, pomóżcie, bo nie wiem, co mu jest, ma 54 lata, jest jeszcze młody, marwtię sie tym jego stanem, nie wiem, czy to cukrzyca, czy coś innego gorszego! Wykończy mnie on, nikt mu nie potrafi przemówić, by poszedł sie zbadać, bo ma obciążenia genetyczne chyba tą cukrzycą i moze ją mieć.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej może to być cukrzyca.
Tylko, żeby zaciągnąć go na siłę do lekarza, nie ma sposobu, jedynie możesz mu przemawiać do rozsądku, że cukrzycę trzeba leczyć, bo konsekwencje nie leczonej cukrzycy są fatalne, a to nie jest tylko jego sprawa, bo na Ciebie spadnie opieka, jak np. przyjdzie amputować nogę, bo i tak bywa.
Możesz też kupić glukometr i zbadać mu poziom cukru, ukłuć w palec, chyba pozwoli. Wynik może być bodźcem do leczenia i odpowiedniej diety.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Gdy wróci jutro z pracy, to mu podrzucę te filmiki, może to podziała, skoro o lekarzu słyszeć nie chce, a co do glukometru, to mamy w domu, bo dała nam jego mama takze zmartwiona jego stanem, no ale za nic w świecie on nie chce sie zgodzić na to badanie, bo on nie chce znac prawdy! Ja się wykańczam powoli psychicznie przez to jego zachowanie!

Odnośnik do komentarza

Gorzej jak z dzieckiem:P
Z drugiej strony każdy dorosły sam musi decydować o sobie i na prawo nie leczyć się.
Ale też powinien pomyśleć o rodzinie.
Jeśli macie dzieci, to one mają wpływ na rodzica, ale Twój mąż musi mieć silny uraz psychiczny do lekarzy, może z dzieciństwa mu to zostało.

Jeśli chodzi o dietę Dąbrowskiej, to można kupić książkę, ale to nie jest dieta którą można stosować na stałe.
Na tej diecie chudniesz, ale wracasz do swojej i jest efekt jojo, tu trzeba zmienić nawyki żywieniowe na stałe.
Na pewno powinien przejść na dietę cukrzycową.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Tylko... ja nie wiem, czy to jest cukrzyca właśnie! Objawy są jakie są, ale mogą pasowac też do innych chorób... Nie mamy wspólnych dzieci, on ma swojego syna, ale on jest w stanach i raczej bagatelizuje ten problem, bo już z nim ja i teściowa rozmawiałyśmy telefonicznie. Mówił, ze moze ojciec źle sie czuje, bo od lat pracuje tylko na nocki

Odnośnik do komentarza

Dieta cukrzycowa jest zdrową dietą dla każdego, więc jak ją wprowadzisz, to z dobrym skutkiem dla Ciebie też.
To jedynie co możesz zrobić.

Przy pracy nocnej, to są raczej problem ze snem.
Jeśli śpi na okrągło, to jest symptom cukrzycy, ale może mu też coś innego dolegać.

Przestań się przejmować, niech robi jak uważa, szkoda Twojego zdrowia.
Jak go dobrze przyciśnie, to dopiero pewnie się zdecyduje na leczenie, tylko to może być za późno, ale to jego wybór.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Mozesz mu powiedziec ze skoro woli umrzec niz pojsc do lekarza to moze nastapic bardzo szybko. Popros o sporzadzenie testamentu, zapytaj czy ma czarny garnitur, tak jakbys przygotowywala sie do pogrzebu.
Jest na tyle dojrzaly by brac odpowiedzialnosc, za to co uslyszy od lekarza tez.
I nie przejmuj sie, gdyby mowil ze jestes nieczula, ze grzebiesz go za zycia, on sam to robi lekcewazac swoj stan.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...