Skocz do zawartości
Forum

co jest z matką


Gość malgoss

Rekomendowane odpowiedzi

moja matka jest na coś chora jestem już tego pewna tylko nie wiem na co ale normalna nie jest, ma coś z głową i nie mówię złośliwie tylko nie wiem jak to określić. całe życie odkąd pamiętam kłamie o wszystkim, oszukuje, kombinuje. kłamie od zawsze o wszystko rzeczy małe i duże, kłamie o podlaniu kwiatów, o kradzieży, o to czy gdzieś była czy nie o wszystko. Najnowsze przykłady wyrwała kwiaty w ogrodzie kiedy tylko ona tam była przychodzę nie ma kwiatów ja czemu je zniszczyła, ona: to nie ona, ona nic nie zrobiła. ja to kto zrobił?? ona: nie wiem, ona nic nie ruszała. ja jak nie ruszałaś przecież są wyrwane to co się stało?? ona; nie wiem ona tam nie była nic nie ruszała ona tylko wyrwała chwasty. Przykładów setki, np dałam jej na prezent torbę ona na drugi dzień mówi że była w sklepie i pani przy kasie zachwycała się ą torb i pytała skąd ją ma. Rok później znajduję tę torbę przypadkiem w szafie zapakowaną nadal idealnie tak jak była w sklepie, z papierami żelem itd w środku nietknięta!!!! Dałam jej na dzień matki zestaw kosmetyków. Dziś znalazłam w szafie wciśnięty między narzędzia ojca spakowany nadal jak w sklepie nawet taśma sklepowa nie ucięta, zakurzony !!!! Rozdaje za moimi plecami bez mojej wiedzy moje rzeczy i mówi mi że to ja je musiałam zgubić !!! kłamie ze jest na mieście a jest w domu i odwrotnie. Ona ma coś z głową po co miałaby robić i kłamać takie rzeczy tyle lat ktoś wie co to jest, jakaś choroba???????

Odnośnik do komentarza

Mam w rodzinie osobę, która nie wie co jest prawdą, a co kłamstwem. Np. byłam świadkiem jakiegoś zdarzenia z udziałem tej osoby. Potem ona patrząc w oczy kłamała, że rzeczywistość wyglądała inaczej, potem mojej mamie opowiadała jeszcze coś innego i mojemu bratu jeszcze coś innego. A kiedy zrobiliśmy konfrontację, to mówiła, że kłamiemy, wrabiamy i podała czwartą wersję.
Jedak nic nie możemy z tym zrobić. Ta osoba sama nie widzi problemu, gubi się we własnym życiu, żyje chyba w jakimś wyobrażeniu prawdy i w ten sposób nie wie co jest prawdą a co kłamstwem. Jest coś takiego jak chorobliwe kłamstwo (podobnie chorobliwa zazdrość). Nie wiem czy to nie objaw schizofrenii, ale tego nikt z nas nie zdiagnozuje. Ta osoba potrzebuje lekarza, a do niego nie pójdzie.
Obawiam się, że Ty tez nic nie zrobisz.
Jeśli mama nie docenia prezentów, nie kupuj jej. Swoje rzeczy trzymaj pod kluczem np. zamontuj zamek w drzwiach lub w szafce.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Twoja mama może cierpieć na różne zaburzenia np byc mitomanka, narcyzem, czy byc socjopatka.
Patologiczne kłamstwo jest elementem wielu zaburzeń osobowości i tylko wizyta u psychiatry może to wyjaśnić. Być może twoja mamą naprawdę wierzy w to co mówi i nie pamięta co i po co robiła przed chwilą. Z całą pewnością, z nią jest cos nie tak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...