Skocz do zawartości
Forum

Schizofrenia


Gość Florris

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat leczę się psychiatrycznie.Od paru miesięcy wiem że to schizofrenia.Biorę klozapol,lamotryginę i abilify.Czasami gdy się zdenerwuję słyszę jeszcze głos takiego jakby wewnętrznego narratora.Odkąd się leczę głosy są mniej intenstwne.Często wydaje mi się że inni się ze mnie śmieją.Bliscy cały czas próbują mi uzmysłowić,że to nieprawda.Oprócz głosów dokuczają mi lęki związane z chodzeniem do kościoła,lęku przed pracą,przebywania w tłumie czy lęku przed brakiem kontroli.czyli boję się że kiedyś zrobię komuś krzywdę.Chciałam się zapytać jak dać radę ze swoimi słabościami? Dodam że chodzę na terapię w nurcie ericsonowskim.Czy iść z tym do psychiatry?Czy się nie wygłupię? Dodam że miesiąc temu wróciłam ze szpitala w którym byłam dwa miesiące ze względu na myśli samobójcze.

Odnośnik do komentarza

To co opisujesz ,to sa objawy choroby, które sie utrzymują, mimo leczenia.
Niestety często leki nie likwidują w 100% objawów i osobą chora, nie ma żadnych możliwości, zeby je zwalczyć.
Terapia może pomóc radzić sobie w życiu mimo występowania objawów psychotycznych, ale ich nie usunie.
Jedyna możliwość ,to zmiana neuroleptyku na inny lub zwiększenie dawki.
Obecnie bierzesz bardzo dobry zestaw leków, ale mimo to, nie jest do końca skuteczny.
Klozapol to najsilniejszy neuroleptyk zwany lekiem ostatniej szansy, wiec zmiana go na inny jest możliwa, ale nie wiem czy będzie skuteczna.
Musisz omówić to ze swoim psychiatra.

Odnośnik do komentarza

Byłam u psychiatry stewierdził u nie urojenia i lęki.mam podniesiony klozapol z 200 do 300mg na dobę i lorafen doraźnie.Czuje się po tym jak zombie.Wróciłam do starej dawki żeby jakoś funkcjonować..

Czy ktoś z was brał klozapol? Czy senność długo się utrzymuje?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...