Skocz do zawartości
Forum

Co mi jest?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Trochę się zastanawiałem nad wpisem tutaj ale jestem w kropce. Mam 17 lat w tym roku będę szedł do 2. klasy liceum. Ludzie stają się dla mnie coraz bardziej nudni, nie zawieram już jakichś bliższych znajomości. Mam garstkę przyjaciół, których poznałem jeszcze w podstawówce, gdyby nie oni to pewnie bym z domu nawet nie wyszedł. Każda nowo poznana osoba staję się dla mnie nudna, tracę chęć utrzymywania z nią dalej kontaktu. Jeśli nawet utrzymam przez jakąś chwilę to czuje, że robię to na siłę a nie z własnej woli. Wychodzenie w jakieś publiczne miejsca z przyjaciółmi gdzie mogę spotkać ich przyjaciół mnie przeraża. Boję się tego jak ktoś mnie oceni itp. Od 3 lat nie miałem dziewczyny i wiem w moim wieku nie jest to jakaś tragedia ale nie byłem nawet blisko z jakąś. Wszystkie dziewczyny według mnie są takie same i nie potrafię znaleźć jakiejś ciekawej. Mówią w taki sam sposób, wyglądają tak samo i mają te same zainteresowania czyli make up i już nic. Z tego faktu, że jestem nieśmiały i nie potrafię znaleźć sobie według mnie ciekawej dziewczyny to czuję się samotny. Bardzo często też okłamuje swoich znajomych, że nie mogę się spotkać a tak naprawdę zostaję sam w domu żeby tylko leżeć i się nad sobą użalać, chyba to dziwne ale lubię siebie tak dobijać . Czasem nawet myślę, że jestem żałosny, ponieważ nie stała mi się jakaś tragedia nikt mi nie umarł ani nic a i tak się załamuje bo nie potrafię sobie poradzić z zwykłymi kontaktami międzyludzkimi. Proszę powiedzcie mi co o tym myślicie:(

Odnośnik do komentarza

Może się zdecyduj, czy nie uprawiasz zbyt ożywionych kontaktów rówieśniczych, bo inni ludzie zbytnio Cię nie interesują, są zbyt nudni, nie wnoszą do Twojego życia nic nowego. Czy masz mało kontaktów, bo jesteś niezbyt pewny siębie i boisz się ocen osób trzecich, które poznając Cię jakoś w swoich myślach Cię kwalifikują.

Na obie sytuacje jest prosta rada. Nie ma co się nad sobą użalać ( bo to straszna strata czasu) tylko wziąć się za siebie- zacząć uprawiać jeden lub dwa sporty, którę Cię intetresują, chodzić na dodatkowe lekcje, kursy językowe, i mieć inne zajęcia, które sprawiają satysfakcję (gra na gitarze, kólka informatyczne i nauka języków typu Java, Phyton, taniec towarzyski,malarstwo, czytanie ksiązek z dziedziny, która Cię interesuje...).

Jak zajmiesz sobie czas tym co Cię interesuje i wciąga to:
1. Nie będzie czasu na głupie użalanie się nad sobą.
2. Na stosownych zajęciach poznasz ludzi interesujących się tym samym co i Ciebie wciąga, więc z automatu te osoby wydadzą Ci się bardziej interesujące a i Ty będziesz im bardziej pasowal, bo wspólne zainteresowania po prostu ludzi łączą.
3. Nabierzesz jakieś pewności siebie, bo bedziesz rozumiał, ze moze w jednej dziedzinie jesteś słaby i nie wiesz nawet o co w niej chodzi, ale w innej juz coś wiesz, masz z czasem jakieś osiągnięcia. Sam sobie wydasz się bardziej interesujący a To juz będzie rzutowało na Twoje pewniejsze zachowanie.

A dziewczynami się nie martw. Przyjdzie czas, ze zaczniesz je rozrózniać a i okaże się , ze oprócz makeupu i one mają jakieś poglądy na ten swiat. One pewnie tak ogólnie o chlopakach myslą, ze to takie dziwne jednostki co tylko gadalyby o markach samochodów, czy o ostatnich ligowych meczach piłki noznej. Jednak z czasem mimo tylko problemów z ciuchami i makijażem oraz sprawami sportu czy wydajnoscią silników w samochodach i dziewczyny i chłopaki sie dogadują i znajdują w sobie interesujące elementy. To widać jeszcze nie Twój czas, więc się nie przejmuj. Do róznych spraw dorastamy w róznym tempie i to nic zlego- takie jest po prostu życie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...