Forum Psychologia

Remisje w nerwicy natręctw

~ona

~ona

Mam do Was takie pytanie:(zwlaszcza do osob ktore jeszcze nie podjely leczenia)po jakim czasie wystepowania obajwow NN nastepuje u Was remisja?U mnie NN idzie (zawsze) niestety w parze z depresja;((i tak juz od ponad 20 lat;((u mnie to jest tak ze:mam "TO"przez 4-5 miesiecy az stopniowo bardzo powoli zaczynam sie lepiej czuc,nastepuje remisja i znowu po ok 2,3 latach powtorka:(((kiedys kiedy jeszcze zylam w PL leczylam sie panstwowo najpierw na DDA a pozniej wlasnie na nerwice-niestety moja psycholog zrezygnowala ze mnie nie podajac przyczyny nie zaproponowala tez innego psychologa i...zostalam na lodzie...mam uraz od tamtego czasu i nie szukalam pomocy...az do teraz:(((

czy ktos tez tak ma ze NN idzie u Was w parze z deprecha i odwrotnie?to jest cholernie meczace;((

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~nikki

~nikki

Psycholożka to bez komentarza. Nie zrażaj się tym, że ktoś nie potrafi zachowac się jak profesjonalista. Znajdź nowego dobrego psychologa. A ile czasu leczyłaś się? czy podczas terapii tez były nawroty?

karolinexxx

karolinexxx

niestety ale nerwica i depresja czesto jest ze sobą połaczona musisz byc pod opieką specjalistow i sie nie poddawac!!

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 32 lata, Karolkowo
~ona

~ona

to bylo ponad 10 lat temu;((terapia trwala moze 3 miesiace nie pamietam:(((nie odczuwalam wtedy zadnej poprawy;((jestem na etapie szukania dobrego psychologa (nie mieszkam w PL)..

~nikki

~nikki

Nerwicę leczy się latami, po trzech miesiącach jakby było widac poprawę to by było dziwne raczej. Bardzo dobrze, że szukasz psychologa, tylko żeby to szukanie nie trwało kolejnych 10-ciu lat... Z nerwicą mozna żyć, można tez nauczy c się ja kontrolować, ale to wymaga pracy nad sobą i czasu. A co do depresjii to mozna z niej wyjść na dobre, ale trzeba zażywac leki.

Natalia Bator

Natalia Bator

Na początku chciałabym zaznaczyć, że nie jestem psychologiem, mam specjalizację pedagogiczno - psychologiczną. Jednak z tego co wiem, depresja bardzo często występuje niestety w połączeniu z nerwicą. Jeśli psycholog się nie sprawdza, dobrze by było skorzystać z porady psychiatry, który oprócz terapii może wprowadzić leczenie farmakologiczne. Z Twojego wątku wynika, że cierpisz już wiele lat. Moim zdaniem, powinnaś spróbować leczenia u psychiatry, który jest lekarzem (bo psycholog nim nie jest) i kiedy to nie pomoże, zastanowić się nad leczeniem szpitalnym. Wiem, że można Ci pomóc, ale musisz być pod opieką specjalisty, bo tylko wtedy masz szansę w pełni wyzdrowieć.

26 natalia-bator Kobieta, 30 lat, Lublin
~nikki

~nikki

I musisz być bardzo zmotywowana i chcieć wyjśc z tego, bo nikt nie wyleczy Cię na siłę.

liryka

liryka

wcześniejsza psycholog była niepoważna i nieprofesjonalna dobrze, że skończyłaś z nią współpracę. Poszukaj pocztą pantoflową jakiegoś zaufanego psychologa... Tak jak napisała nikki nikt za ciebie nie wyzdrowieje więc musisz znaleźć w sobie dużo siły i samozaparcia aby wyjść z tej choroby.

131 liryka Kobieta, 32 lata, Janów lubelski