Skocz do zawartości
Forum

Czy to depresja?


Gość MoniaJa

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch lat spotykam jestem w związku. Wspólne zainteresowania, wielka miłość i tak dalej. W między czasie zachorował ojciec mojego partnera i Niestey zmarł. Dodam, że chłopak od kilkunastu lat nie ma również matki. Było to 3 miesiące temu i dla mnie również sytuacja ta była trudna, bo nie potrafię się odnaleźć w takich sytuacjach. On jednak mam wrazenie pogubił się całkowicie. Stał się oziebly, malomowny, ma problemy ze snem i nie ma ochoty na rozne rzeczy, które wcześniej robiliśmy, tj. Np wyjście gdzieś. Wydaje mi się również, że nadużywa alkoholu. Czy to normalne? Czy może to początki depresji? Czy to minie? Strasznie się niepokoje i nie mam pojęcia w jaki sposób mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza

A jaki jest status życiowy Twojego chlopaka po śmierci ojca? Mieszka w mieszkaniu sam czy z rodzeństwem? Chłopak pracuje juz i jest niezalezny finasowo? Chłopak się uczy i po smierci ojca ma przyznaną rentę? I czy ta renta lub jego wypłata wystarcza mu na utrzymanie mieszkania w ktorym mieszka, na wydatki żywnosciowe, sanitarne?

On jest w żałobie po śmierci najbliższej osoby a Ty oczekujesz aby mial humor gdzies wyjść z Tobą. Wiadomo, ze nie ma ochoty a moze i pieniędzy tez.

Możesz po prostu byc z nim i znosic jego minorowy nastrój albo odejdz jak nie umiesz tego zdzierżyć.

Odnośnik do komentarza

Był bardzo związany z ojcem?
Jedyne co możesz zrobić to wspierać go i namówić na terapię.
Możesz sama się udać na spotkanie do specjalisty, aby zapytać jak masz go wspierać.
Takie spotkania z psychologiem po utracie bliskiej osoby nie są wcale rzadkim procederem. Sama znam osobiście 2 osoby, które musiały jakiś czas korzystać z pomocy terapeuty/psychologa, bo trudno im było stanąć na nogi.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...