Skocz do zawartości
Forum

Alienowanie się od ludzi, depresja?


Gość lena168

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze tutaj, bo nie mam do kogo się zwrócić o pomoc. Jestem nastolatką i chodzę do liceum. Mam prawie 17 lat i jak wiadomo ten wiek to najlepszy czas w życiu, jednak nie dla mnie. Od dłuższego czasu nie wychodzę z domu. Znajomi piszą do mnie czy się spotkamy itp jednak ja ich zbywam tym ze nie mogę albo się źle czuje. Najgorsze jest to, ze kiedyś naprawdę uwielbiałam wychodzic z domu i spędzać czas z przyjaciółmi a teraz po prostu nie chce. Odizolowałam się od znajomych, nie mam ochoty na nic, całymi dnami siedze w domu i albo się uczę, rysuje lub coś oglądam. To wydaje mi się ciekawsze niż znajomi. Do tego jestem ciagle przybita i zmęczona, jest mi czasem naprawde słabo i do tego mało jem, a jeszcze niedawno potrafiłam zjeść naprawdę dużo. Na początku wakacji ważyłam 54kg w teraz 49kg. Nie wiem co się dzieje ale nie mam siły na nic. Najchętniej bym się zamknęła w pokoju i w ogóle nie wychodziła tylko siedziała sama, kiedyś byłam taka towarzyska śmiała, a teraz? Nie odzywam się w towarzystwie i siedze jak mysz pod miotła. Do tego dodam, że moje zainteresowanie płcią przeciwna zmalało do zera, wręcz czuje jakaś dziwna niechęć. Jakieś rady co zrobić aby moje podejście do życia uległo zmianie?

Odnośnik do komentarza
Gość cichymaniek

Na Twoim miejscu bardziej by mnie martwiło to, że mało jesz i tyle schudłaś. Może popadasz w anoreksję? Na Twoim miejscu udał bym się do jakiegoś lekarza, bo to co opisujesz nie wyglada dobrze. Może wydarzyło się ostatnio coś przykrego w Twoim życiu co mogłoby mieć wpływ na Twoje zachowanie?

Odnośnik do komentarza

Z racji tego, ze jesteś jeszcze niepełnoletnia to powinnaś o tym pogadać z rodzicami i poprosić, aby zapisali Cie do lekarza po leki antydepresyjne oraz na terapię. Utrata wagi i spadek łaknienia jest często spotykany w czasie depresji. Młodzieńcza depresja nie jest taka rzadka jak się wydaje. W klasie mojej córki (jest w Twoim wieku) na terapie chodzi oficjalnie 3 uczniów, a może jest ich więcej lecz się kryją.
Nie powinno się tego lekceważyć.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...