Skocz do zawartości
Forum

Depresja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem jak zacząć ale chce podzielic sie moim ,,problemem". Mam 18 lat i od około roku czuje się jakbym z dnia na dzien czerpał z życia coraz mniej przyjemnosci. Wszystkie małe rzeczy które kiedyś sprawiały mi radość teraz są dla mnie obojętne. Nic mi sie nie chce, porzucilem wszystkie hobby jakie mialem, życie jest coraz bardziej szare i bez sensu. Gdy wstaje rano mysle o tym jakie marne życie mnie czeka, bo nic nie osiągne. Nie lubie rozmawiac z innymi, nawet z mamą dłużej nie rozmawiałem od dawna. Myślałem że to od dojrzewania ale to trwa i trwa, mam wrażenie że jest coraz gorzej, a nie chce życ ze świadomoscią że będe się tak czuł do końca życia. W wielkim skrócie to by bylo tyle. Nie wiem czy jest coś ze mną nie tak, czy każdy tak ma a ja gadam głupoty, liczę że ktoś mi odpowie.

Odnośnik do komentarza

Uczysz się, pracujesz?
Jako osoba pełnoletnia możesz już sam zapisać się do Przychodni Zdrowia Psychicznego. Psychiatra przepisze Ci jakieś antydepresanty, ale poproś go o skierowanie na terapię.
Same leki to rozwiązanie na krótką metę, bo po odstawieniu depresja może wrócić.
Jeśli nie chcesz tak od razu do PZP, proponuję kompleksowe badania. Czasem jakieś choroby np. tarczycy, cukrzyca mogą powodować obniżony nastrój.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

To nie musi być depresja tylko anhedonia. Z opisy wynika że to nie są prawdziwe zainteresowania, tylko takie które są dla zabicia czasu. Tobie jest potrzebne prawdziwe zainteresowanie, być może przez brak tego to się źle czujesz, nauka czego na poziomie studiów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...