Skocz do zawartości
Forum

Adhd a dwubiegunowa afektywna u dzieci


Gość Dyzik678

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dyzik678

Jak odróżnić te oba zaburzenia? Czym się one charakteryzują u dzieci? Moje dziecko po mojemu ma objawy jednego i drugiego. Jest pobudzone trudno mu się skoncentrować i nawiązać kontakty z rówieśnikami. Popada w depresję gdzie mowi że jest dla mnie ciężarem obwinia się i nie idzie mu przetłumaczyć że to nie prawda. W chwilach pobudzenia fantazjuje i mówi o jakiejś misji którą ma wypełnić. Nie chodzi o misję w grze bo on mało co siedzi na kompie. Sprawia problemy w szkole. Ma fiksacje na punkcie dinozaurów i kolejnictwa. Tylko o tym mówi. Podejrzewamy że może mieć spektrum autyzmu. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Fajny wywiad, kocham te pełne informacje. ADHD do dziś ciężko diagnozują, ja miałęm wiem jak się objawia, na pewno nie depresją, przeciwnie. Reszta może mieć miejsce tylko dlaczego w tak młodym wieku, przyczyny behawioralne? Z leków też lepiej podać stymulanty niż SSRI. Ale wpierw radziłbym się udać do co najmniej dwóch specjalistów od zaburzeń tego typu u dzieci i młodzieży. Nie wiem ile ma lat, ale Medikinet od 6cii jest chyba. A SSRI w tym wieku to porażka. Czy TLPD.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...