Forum Psychologia

Co to znaczy?

~Tribe80

~Tribe80

Byłem u lekarza i powiedział mi że cytuję mam atypową schizofrenie z objawami dwubiegunowymi. Co to znaczy? Wie ktoś z was? Macie podobny problem? Wytłumaczcie o co tu chodzi jesli wiecie. Dziękuję z góry.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Javiolla

Javiolla

Zapytaj o to lekarza, nikt Ci tego lepiej nie wytłumaczy. Poza tym...wujek google prawdę Ci powie ;) .

--

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

214141 javiolla Kobieta, 44 lata, Kaszuby
~Tribe80

~Tribe80

Wujek nic konkretnego mi nie powiedział a lekarz jakoś pokrętnie mi to wyjaśnił.

ka-wa

ka-wa

Atypowa, znaczy nietypowa, bo pewnie rzadko schizofrenia łączy się z objawami choroby dwubiegunowej.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~no tak

~no tak

To jest proste ,a lekarz wymyśla chyba nowe choroby i cos kręci. Ja bym miała ograniczone zaufanie do jego diagnozy i radzę Ci skonsultuj sie jeszcze z innym lekarzem.
Połączenie schizofrenii i Chad, to jest choroba schizoafektywna tylko, że w przebiegu samej schizofrenii ,tez może występować depresja i mania, a w przebiegu Chad... psychoza.
To wszystko nie jest takie proste, zeby odróżnić co jest czym i do jakiej jednostki chorobowe należy.
W każdym razie ty z tego co twierdzi twój lekarz, to masz schizoafekt.