Skocz do zawartości
Forum

Mąż biję moją znajomą


liryka

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,
Mam problem z którym za bardzo nie wiem co zrobić. Mam w pracy znajomą, która od pewnego czasu dziwnie się zachowuje. Przychodzi w golfach i długich spodniach pomimo wysokich temperatur na zewnątrz, jest poddenerwowana i cały czas zmęczona, jak dzwoni telefon to dosłownie jest sparaliżowana ze strachu. Ostatnio jak się nachyliła i podwiną się jej golf zauważyłam siniaki. Na pytanie skąd je ma powiedziała, że spadła ze schodów. Te siniaki nie wyglądały jak po upadku.OD tamtego czasu zaczęłam ją obserwować, i zauważyłam coraz więcej siniaków i blizn na, które wcześniej nie zwróciłam uwagi. Co mam zrobić, próbowałam z nią rozmawiać ale to nie daje rezultatu? Wydaje mi się, bije ją jej mąż. Co ja mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Zastraszanie męża koleżanki może przynieść efekty przeciwny od zamierzonego, ponieważ jej partner wyjdzie z założenia, że poskarżyła się na niego i nasłała kogoś. Więc zamiast się przestraszyć, może to wywołac w nim jeszcze większą agresję, która może doprowadzić do jeszcze większych problemów. Możesz postąpic w ten sposób, że poprosić koleżankę na dwa słowa. Powiedzieć jej, że wiesz i że chcesz jej pomóc. Nic na siłę. Kobieta może się bać nie pomocy ale tego, że będzie gorzej. Dlatego musisz porozmawiać z nią, az nabierze zaufania do Ciebie. przekonać ją, że jeśli sytuacja się powtórzy powinna zadzwonić na policję, że jest bita. Policja powinna zabrac męża na przesłuchanie, ona tez będzie musiała złożyć zeznania. Po miesiącu będzie musiała je potwierdzić. Wiele kobiet po miesiącu czasu ulega mężowi i nie potwierdza tych zeznać licząc, że się zmieni, ale w praktyce to nierealne. Dlatego po tej sytuacji, Twoja koleżanka musi odizolować się od męża, może zamieszkac u Ciebie bądź u jej rodziców - ograniczyć kontakt, aby nie dać się przekupić. Po misiącu potwierdzić zeznania, pokazac zdjęcia siniaków itp. Sprawa powinna zakończyć się aresztowaniem mężczyzny za znęcanie się nad kobietą i rozwodem. Ponieważ sytuacja może się powtarzać ze zdwojoną siła kiedy mąż postanowi zemścić się za policję. Dodatkowo, Twoja koleżanka powinna zaczerpnąć porady nie tylko prawnej jak postępować w takich sytuacjach ale i psychologicznej, ponieważ kobiety doznające przemocy w rodzinie czesto są uzależnione od swoich partnerów i pomimo takich patologicznych sytuacji jak bicie, nie chcą od nich odejść, ponieważ ich zaburzone postrzeganie siebie, kompleksy i niskie poczucie wartości, niska samoocena sprawia, że ja przekonane, że nie poradzą sobie same bez mężów, którzy do tej pory trzymali rękę na życiu domowym. To oczywiście nieprawda. Musisz wspierać koleżankę i motywowac ją, że zasługuje na mężczyznę, który będzie ją kochał i szanował, nie na kogoś kto ją krzywdzi. Jej mąż również potrzebuje nie tylko ostudzenia emocji w areszcie ale i terapii psychologicznej bądź psychiatrycznej, która pomoże mu uporac się z nerwami i agresją, poniewaz może stanowić zagrożenie zdrowia i życia.
Powodzenia!

Podaję jeszcze numery telefonów pod które możesz zadzwonić albo Ty albo Twoja koleżanka aby zasięgnąć szczegółowej porady jakie ma prawa i jak może działac w takiej sytuacji:

CENTRUM PRAW KOBIET
tel. 022 652 01 17
w godz. 10.00 - 15.00

NIEBIESKA LINIA
tel. 0 800 120 002, www.niebie skalinia.i nfo
Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
czynne pon-sob 10.00-22.00, niedziela i święta 8.00-16.00.
Telefon prawny: tel. 022 666 28 50 poniedziałek i wtorek od 17.00-21.00

POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA
tel. 0800 120 226

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...