Skocz do zawartości
Forum

Depresja ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiś 2 tygodni mam lęki nie trwają cały czas ale pojawiają się w dziwnych sytuacji jak jadę rowerem do pracy ogólnie to biorę paroxinor już bardzo długo lekarza zalecił mi odstawić z 20 mg na 10 i tak zrobiłem po kilku dniach zacząłem się dziwnie czuć zmęczenie osłabienie tak jakby brak energii pojawiły się też duszności wróciłem do normalnej dawki ale nie jest tak powinno być dziś myślałem że nie dojadę do pracy złapał mnie taki lęk nie wiem co mam robić :-/

Odnośnik do komentarza
Gość dkdkfjh

Zawsze na początku trzeba określić czy przyczyna jest psychologiczna a dopiero potem sprawdzić uszkodzenie mózgu. Jeśli przyczyna jest psychologiczna lekarstwa będą nieskuteczne i metoda leczenia jest przez psychoterapię.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli to jest psycholog bezpłatny, to kolejka jest na kilka miesięcy i on może nie umieć prawidłowo rozpoznać sytuacji. Strzelam, że gdybyś miał dobre relacje z grupą osób, również kogoś bliskiego do spotkań dwuosobowych, udaną pracę, ciekawe hobby, dobrą sytuację rodzinną, to byłaby znacznie mniejsza szansa na pojawienie się tej sytuacji. Jeśli tego nie masz, staraj się na różne sposoby poznać paczkę przyjaznych ludzi. Ja poszedłem na studia i już się dużo lepiej czuje niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Wysoki puls, duszność, uczucie bezradności, brak koncentracji, potliwość, drżenie rąk, chłód całego ciała - typowe objawy dla zaburzeń lękowych, którym towarzyszy depresja (w zasadzie jest skutkiem męczenia się człowieka z lękami). W pańskim przypadku może występować także agorafobia. Jeżeli ma Pan czas, polecam sport - szczególnie bieganie, ćwiczenia mięśniowe; Dietę - spożywanie więcej warzyw i owoców; Przyjmowanie witamin. Proszę skonsultować to z lekarzem. Może Pan spróbować brać Validol (bez recepty) - zawiera miętę, walerian, cukier; działa podobno na mózg redukując lękliwe myśli, poprawia oddech. W momencie ataku polecam skupić na czymś wzrok, wolniej oddychać, najlepiej usiąść, myśleć o czymś przyjemnym, nie zamartwiać się nad atakiem, nad przyszłością, nie śpieszyć się. Polecam przeczytać książkę p.t. "Zabójcze Myśli", autora dr Dona Colberta, warto.
Możliwe, że Pańskie zachowanie lub jakiś incydent w życiu wywołuję u Pana ciągły lęk przed utratą kontroli. Najlepiej maksymalnie redukować złe emocje oraz stres. Stres zawsze działa negatywnie w stosunku do ciała i umysłu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...