Skocz do zawartości
Forum

Czy lepiej się zabić czy nadal męczyć na tym świecie?


Gość EmilCioran

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EmilCioran

Otóż mój problem polega na tym że nie bardzo pasuje do innych. Z tego powodu nie mam bliskich relacji z innymi. Poza tym mam borderline i być może chad(tego pewien nie jestem).
Z powodu niezbyt dobrego dzieciństwa, nie nawiązałem bliskich kontaktów ani z matką ani z ojcem ani z rówieśnikami. Społeczeństwo nie oferuje żadnej pomocy dla takich jak ja. Leki nie są pomocą, a zażywałem już prawie wszystkie możliwe rodzaje. W końcu nie ma jeszcze takiego co zastępuje miłość. Psychoterapia to obłuda, gdzie terapeuta w rzeczywistości ma na Ciebie wywalone, nie celowo a z powodu niezrozumienia lub po prostu nie może poświęcić odpowiedniej ilości czasu.

W związku z tym i kilkoma latami drążenia tematu mojego życia stwierdzam że dalsze życie w moim przypadku nie ma sensu, a nadzieja robi mnie tylko w wała.

Czyżby została mi tylko opcja odebrania sobie życia? W końcu nie ma ono i nie będzie miało sensu, a sam nie jestem w stanie sobie pomóc.
Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza

Myślę że masz chodzić na psychoterapię. Musisz też rozumieć że psycholog nie jest dla ciebie bliską osobą i nie musi poświęcać dla ciebie więcej czasu niż innym. A tak to twoje życie i ty wpływasz na to czy współpracując z psychoterapeutą naprawiasz go. Nie poddawaj się, kombinuj, próbuj podejmować wysiłki. Wiem że każdy ma swoje przypadki, jak ty czy ja, ale musimy coś z tym zrobić. Trzymaj się

Odnośnik do komentarza

~dapoer
psychoterapie nic nie dają

A byłeś? A podejmowałeś próby zmienić coś w swoim życiu z pomocą psychoterapeuty? Czy wszystko z rzuciłeś na psycoterapeutę by za ciebie wszystko zrobił?
Jak to nie brzmi okropnie, to każda osoba która przychodzi do psychologa musi sama postarać się za siebie, mimo że jest to strasznie trudne.

Odnośnik do komentarza
Gość Spirytysta

Wiem jak bardzo cierpisz,musisz wytrzymac swoją egzystencje,jak kolwiek bylaby nasiaknieta bólem i pustką,ktora wrwnetrznie czujesz. Samobójstwo nie rozwiazuje problemu,a jeszcze bardziej pograza,wiem ,co piszę ponieważ odbieralem wielokrotnie duchy samobojcow.To coś strasznego ,moja czakra serca odczuwała niesamowity ból,czegoś takiego nie ma tu na Ziemi -jesli chodzi o ból moralny.
Posluchaj,co ma do powiedzenia najsilniejsze medium jakie bylo na tej planecie ,Chico Xavier o duchach samobójców.

Odnośnik do komentarza

Witam...Popełnienie samobójstwa to jest wynik słabości u człowieka, ucieczka tzw.Psycholog musi poświęcić ci czas to jest jego praca ,ale chodząc do psychologa nie oczekuje się ze on naprawi nasze problemy, on pokieruje cie ale to twoja rola jest ,by w tym kierunku dążyć i się samemu podnieść .Czy nie pomyślałeś ,np z kimś listy pisać ?to też dobre lekarstwo na otworzenie swojej duszy ?Pozdrawiam Agnes

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...