Skocz do zawartości
Forum

Mam dość rodziców


Gość Kradzione2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kradzione2

Moi rodzice cały czas się mnie o wszystko czepiaja. Nie powiedzą mi co mam zrobić w domu, a później krzyczą że nic nie robię. Moja siostra też wszędzie ze mną chodzi, sama nawet nosa nigdzie nie mogę wystawić,przez nia nie mam znajomych, bo kto by chciał wychodzić z dzieckiem. Jestem już bezradna, wspomne też, że mam 18 lat

Odnośnik do komentarza

Rób cokolwiek w domu. Od mycia naczyń, do sprzątania. Rodzice nie muszą ci nic mówić, co masz zrobić. Jesteś już "dorosła". Co do siostry: Jeżeli ona jest niepełnoletnia to rodzice niosą za nią odpowiedzialność i nie mogą cię obciążać opieką nad nią. Chociaż jako pomóc możesz im to czasami zaoferować.

Odnośnik do komentarza

Być może rodzice oczekują od Ciebie inicjatywy. Wchodzisz właśnie w dorosłość i rodzice mogą chcieć nauczyć Cię samodzielności w podejmowaniu różnych działań, żeby ułatwić Ci to w przyszłości. Jeśli chodzi o siostrę to może czasami warto żebyś się nią zaopiekowała i zbudowała lepszą relację między Wami? W ten sposób odciążysz też rodziców. Pamiętaj, że dużo osób w Twoim wieku ma podobne rozterki, ponieważ z jednej strony chcą być niezależne, ale z drugiej nie mają możliwości samodzielnego utrzymania i są związane z rodzicami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...