Skocz do zawartości
Forum

jak sie bronic slownie na podnoszenie glosu na mnie


Gość hym

Rekomendowane odpowiedzi

Nie umiem sie bronić, jestem na to zbyt slaby gdy w pracy czuje presje i to ze ktoś ma nade mną kontrole, bo nic nie powiem. Spytam sie tylko i zamiast mi wytłumaczyć to gdy juz cos zle zrobię jest podnoszenie głosu na mnie. Fakt nigdy sobie z tym nie radziłem, jedna osoba sie mnie uczepiła....inni są ok Troche mnie to przerasta.. Sama sytuacja gdzie pierwszy raz na poważne na pierwszej zmianie zmianie pracowałem, byla dla mbie dużym stresem. Z racji strachu, oraz konsekwencji kie bronie sie.... I jestem słownie atakowany, jeśli ktoś poczuje moje słabe strony, tak jak mowie to tylko jeśli ktoś jest w porządku osobą

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim, w tego typu sytuacjach należy zachować stanowczość. Powinien Pan odwołać się do swoich praw, ponieważ w pracy nikt nie ma prawa podnosić na Pana głosu. Tak jak wspomniał przedmówca, warto popracować nad asertywnością. Istnieją różne treningi doskonalące tą umiejętność, można również poczytać więcej na ten temat w internecie, między innymi tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/zdrowy-egoizm-jak-nauczyc-sie-asertywnosci

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...