Skocz do zawartości
Forum

Nastrój maniakalny w schizofrenii.


Gość Janek784

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jest to możliwe. Aby jednak właściwie to zdiagnozować, należy wziąć pod uwagę tzw. zaburzenia schizoaktywne charakteryzujące się jednoczesnym występowaniem objawów typowych dla schizofrenii oraz objawów choroby afektywnej dwubiegunowej.

Odnośnik do komentarza

Słyszałem, że chorzy na zaburzenia schizoafektywne zawsze mają objawy psychotyczne w przebiegu depresji i manii. Ja mam objawy depresji i manii chociaż mam rozpoznaną schizofrenię paranoidalną, i nie zawsze mam objawy psychotyczne. Czasem mania i depresja przechodzą w łagodny sposób i bez epizodów psychotycznych. Zła diagnoza?

Odnośnik do komentarza

To nie ma większego znaczenia, bo te leki, które przyjmuję leczą i schizofrenie i dwubiegunowe zaburzenia. Ogólnie psychotropy i na padaczkę, bo one są na pobudzenie. Ja mam jakiś nietypowy przebieg i zestaw objawów, bo mam objawy różnych typów schizofrenii oraz objawy depresji i manii.

Odnośnik do komentarza

Znaczenie ma to, że zależnie od diagnozy przyjmuję sie neuroleptyki i stabilzatory nastroju w różnych proporcjach. Skoro lekarz wie, że twoje psychozy są sporadyczne, a problemem są duże wahania nastroju to chyba adekwatnie do tego, dobiera leczenie. Nie wiem, czy twój problem polega tylko na wątpliwej diagnozie czy na braku efektów leczenia.
Jesli jednak leki ci pomagają, to daj sobie spokój z szukaniem nazwy choroby, bo lepiej dla Ciebie ,ze masz diagnozę schizofrenii ,bo w schizoafektywnej nie przysługuje refundacja na neuroleptyki.
Renty na nia tez nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...