Skocz do zawartości
Forum

Czy antydepresanty sprawią, że przestanę unikać innych ludzi?


Gość enka1

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu unikam ludzi. Nie chce mi się wychodzić z domu, ani chodzić na imprezy, czy też spotykać się ze znajomymi.
Czy po jakimś czasie zażywania antydepresantów będę mniej aspołeczna? Cy będę się chociaż starać być milsza dla innych i przestać wszystkich unikać ? Dodam, że nigdy nie byłam typem imprezowiczki, ale byłam o wiele bardziej towarzyska i życzliwa dla innych.

Odnośnik do komentarza

Leczenie lekami przeciwdepresyjnymi powinno poprawić Twoje samopoczucie, tak aby objawy depresji ustąpiły. Poprawa nie nastąpi od razu, potrzeba cierpliwości, czasu, dobrania odpowiedniego leku. Gdy to się uda, będziesz taką osobą jak przed chorobą.

Odnośnik do komentarza

Twoje problemy z pewnością mogły znacząco wpłynąć na jakość kontaktu z innymi ludźmi. I trudno się dziwić, ponieważ w przypadku epizodów depresyjnych często człowiek nie ma siły na kontakt z innymi. Przyjmowanie antydepresantów z pewnością może poprawić samopoczucie i relacje z innymi, ale jednocześnie warto pamiętać, że tego typu terapia wymaga dużo czasu. Trzeba więc podchodzić do tego z dużą dozą cierpliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...