Skocz do zawartości
Forum

Terapia na NFZ czy prywatnie?


Gość Aqytya

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam porównania, chodzę na NFZ. Nie dałabym za to pieniędzy, beznadziejne. Wiadomo, że na NFZ trzeba mieć skierowanie, czeka się w kolejce, godziny przyjmowania są niekorzystne, terapeutę można wybrać, zmienić jak nie podpasuje, ale znowu trzeba czekać.

Jak kogoś stać, to niech płaci, może lepiej się nim zajmą...

Odnośnik do komentarza

Pytanie czy jest to "wizyta" u psychologa czy psychoterapia? Chodziłam na wizyty z NFZ, było to max 15 min babka tylko pytała jak się czuję i niezależnie od odpowiedzi nie poruszała w ogóle tego tematu, mówiła "no to dobrze, widzimy się za miesiąc, może zrobię Pani taki test następnym razem, do widzenia" (nigdy nie zrobiła, wizyty były bezużyteczne).

Jeśli chodzi o psychoterapię to poszłam raz z NFZ do "grupy dynamicznej" to był w ogóle cyrk na kółkach i ludzie stamtąd wychodzili w trakcie a psycholog (lub dwóch) tylko siedzieli i czuwali, nie brali udziału w żadnej dyskusji w grupie. Co do psychoterapii indywidualnej na NFZ - powiedziano mi, że jest kolejka 1-1,5 roku oczekiwania. Zapisałam się, zadzwonili do mnie po ponad 3 latach, że moja kolej i czy jestem jeszcze zainteresowana xD byłam już po skończonej terapii prywatnie.

Tak że z mojego punktu widzenia tylko wizyty prywatne są coś warte, ale trzeba znaleźć psychologa który faktycznie nim jest, ma papiery i podlega superwizji, a nie jakichś samozwańczych coachów/terapeutów.

Poza tym prywatnie jest możliwa terapia psychologiczna online, która jest moim zdaniem znacznie wygodniejsza. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...