Forum Psychologia

Potrzebuje porady

2018

2018

Jak dotrzeć do chłopaka który zaczyna dużo grać , mało czasu ze mną spędza i nie mam się jak do niego przytulić .Potrzebuje takiej bliskosci .
Czy warto wybaczyć chłopakowi 1 razową zdrade?
Bardzo prosze o jakaś rade terapeuty?

211435 2018 Kobieta, 26 lat, Siemianowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mgr Nina Czornak

Mgr Nina Czornak

Odpowiedź eksperta

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie czy warto do niego "docierać". Związku nie zbuduje się na siłę i jeśli chłopakowi na Tobie nie zależy to może powinnaś odpuścić. Jeśli natomiast chcesz próbować o niego walczyć to na pewno powinnaś szczerze z nim porozmawiać. Powiedz mu, że przeszkadza Ci fakt, że spędzacie razem mało czasu. Jeżeli mu zależy, powinien to przemyśleć i się zmienić. Nie odpowiem Ci natomiast w kwestii zdrady - to pytanie, na które musisz odpowiedzieć sobie sama. Pamiętaj tylko, że jedna zdrada może pociągnąć za sobą kolejne.

210454 mgr-nina-czornak Kobieta, 27 lat, Lublin
~onkaY

~onkaY

Facet do odstrzału!
Mało, że lekceważy Cię, jest uzależniony od gry, czy gier, to już wystarczająco trudny przypadek, ale zdrada??!!
Zdrada, to dyskwalifikacja, po co Ci taki felerny egzemplarz?
Naprawdę tak nisko się cenisz, że chcesz uganiać się, dawać szansę, czekać na takiego dup*a?
Szanuj się! Głowa do góry, olewasz typa i idziesz do przodu.
Szukaj lepszego.

~Psychoaktyw

~Psychoaktyw

Przepraszam ale nie jestem terapeutą , męczy mnie jednak pytanie ?
Czy pytasz o zdradę tego poprzedniego czy gracza ?

~Psychoaktyw

~Psychoaktyw

A kwestii zdrady można rozmawiać po stosownej przysiędze przy świadkach lub podpisaniu dokumentów partnerskich które z zasady są wiążące mowa o ślubach. Oprócz wymienionych nie można mówić o zdradzie no chyba że jest to okres narzeczeństwa przed ślubem. Także wszystkie sytuacje nie poświadczone przysięgą nie kwalifikują się do zdrad a suwerenności i wolności obywatelskich oraz prawa wyboru.

~Psychoaktyw

~Psychoaktyw

I analogicznie dla ciebie , odpowiada ci to że sypia z innymi lub nie i zamykasz temat.

2018

2018

Co do zdrady to mam na myśli masaż który miał miejsce 14 sierpnia niby miał być relaksacyjny ale dziewczyna jeszcze chciała z miejscami intymnymi.
Partner wykonał ten masaz
Na drugi dzień złapałam go na zdradzie - dowody znalazłam po jego masazu w koszu na smieci .
Kiedy zapytałam wieczorem to zaprzeczył .Powiedział ze ona była bardziej atrakcyjna bo była opalona , paznokcie i ze atrakcyjniejsza odemnie .Od tego dnia mecze sie co z tym zrobić bo o tym wiem .
On dopiero przyznał sie do tego po 7 miesiacach . Potem jeszcze mial 4 masaze przy ktorych mowil ze do niczego nie dochodziło i wie ze zle zrobił.
To pani juz do niego sie nieodzywa od 4 miesiecy.
Nie wiem czy dać 2 szanse jesli partner prosi o wybaczenie i mowi ze juz tak nie zrobi.
Tylko jaka ja mam pewnosc?
I dlaczego chłopak do mnie mowi ze jestem nieatrakcyjna ( i wtedy nie panuje nad popedem na masazu na to wychodzi)
Ja miałam wiele atrakcyjniejszych na masazu akurat od mojego partnera a jakos tego nie zrobiłam .
To mnie najbardziej rusza i nie wiem co zrobić?

211435 2018 Kobieta, 26 lat, Siemianowice
~onkaY

~onkaY

~Psychoaktyw
Przepraszam ponieważ się gubię , to on gra czy masuje ?

W pracy masuje z bonusem (może ma za to dobre napiwki :)?), a w domu gra, bo ma "nieatrakcyjną" partnerkę - tak to widzę. ;)

~MDZ

~MDZ

Jedynym problemem jaki u was występuje brak normalnej rozmowy. Gdybyście umieli rozmawiać. Musicie nauczyć się razem rozwiązywać problemy. Ja bym wam poradził jakąś terapię, no chyba że chce dalej grać Szerloka Holmsa, i doszukiwać się zdrady wszędzie, może brakuje mu uczuć nie wiem,może jesteś dla niego oschła, nie wiem. To wy musicie oboje zadecydować, nie możesz sama ucinać sprawy, i męczyć się domysłami. Masz dowody zdrady, może w jakimś sensie teraz się usprawiedliwiasz , nie wiem. Jeśli Ci z nim źle zerwij, w takiej chorej , i opanowanej przez złe emocje relacji na pewni nic nie stworzycie

~MDZ

~MDZ

Z opisu wynika że oboje jesteście masażystami?!
Jasny gwint oboje macie jakieś odchyły... :/ dlatego mówię że najlepszym rozwiązaniem jest wspólna terapia

~onkaY

~onkaY

~Psychoaktyw
A kwestii zdrady można rozmawiać po stosownej przysiędze przy świadkach lub podpisaniu dokumentów partnerskich które z zasady są wiążące mowa o ślubach. Oprócz wymienionych nie można mówić o zdradzie no chyba że jest to okres narzeczeństwa przed ślubem. Także wszystkie sytuacje nie poświadczone przysięgą nie kwalifikują się do zdrad a suwerenności i wolności obywatelskich oraz prawa wyboru.

Nie zgadzam się z Tobą.
Zdrada dotyczy każdego związku, nie trzeba mieć "papierów", żeby cierpieć po zdradzie partnera.
Tam, gdzie ludzie są blisko, tworzą parę, mają wspólne sprawy, plany, żyją z sobą, zakładając wzajemne zaufanie, kochają się, to gdy jeden z partnerów zabawia się na boku, jest to jak najbardziej zdradą.
"Kochają się", no właśnie, okazuje się, że jedna ze stron oszukuje i nie ma znaczenia, czy nosi obrączkę, pierścionek zaręczynowy, czy po prostu są parą z jakimś stażem, ale tymczasem bez deklaracji na przyszłość - ból, cierpienie zawód, są takie same.
Zdrada, to zdrada.
~Psychoaktyw

I analogicznie dla ciebie , odpowiada ci to że sypia z innymi lub nie i zamykasz temat.

W tej kwestii, pełna zgoda, dotyczy to jednak wszystkich zdradzonych, zarówno tych w formalnych związkach, jak i nieformalnych.

~onkaY

~onkaY

2018, "bo ona była bardziej atrakcyjna"???
Jeszcze nie słyszałam o tak bezdusznym, idiotycznym, chamskim wręcz usprawiedliwieniu zdrady.
Jeżeli on przeleciał chętną pacjentkę, tylko dlatego, bo była chętna, opalona i miała fajniejsze paznokcie od Twoich i w ogóle bardziej mu się podobała, to za nic nie uwierzyłabym mu, że zdarzyło się to tylko raz i więcej się nie zdarzy.
Zastanów się z jakim pustakiem, pozbawionym zasad związałaś się?
A teraz okazuje się, że będąc z Tobą, lekceważy Cię, nie zwraca na Ciebie uwagi, nie ma na Ciebie ochoty, czas wypełnia sobie grami.
Co trzyma Cię przy tym żenującym człowieku, bo jego, jak sądzę trzyma przy Tobie wygoda w postaci obsługi domowej.
Pozbądź się sentymentów i spójrz prawdzie w oczy - facet jest do odstrzału.

~MnU

~MnU

Partner powinien postawić sprawę jasno , albo ratuje związek i kończę z takimi zagrywkami, albo do widzenia i tyle. Partner powinien sobie uświadomić, że to co robi jest złe i dla niego i dla partnerki. Nie może mieć pełnego gara i chłeptać z niego ile wlezie. Zaciemnienie umysłu się każdemu zdarza, ale ważne by odwracać się od złej ścieżki. Tu mi się wydaję że twój chłopak brnie w bagno, i dopiero jakaś rzecz, zerwanie sprawiło by by przejrzał na oczy. Wy nie wiecie co ludzie czynią, jakie gorsze rzeczy, coś co może on robi może sie wydawać małą rzeczą (wcale tego nie umniejszam) ale ludzie robią gorsze. Brak sumienia, oto jego wada, coś sie skończy otrzeźwieje, dopiero jak przyjdzie wypadek, jak przyjdzie lawina z którą sobie nie poradzimy, wtedy dopiero trzeźwiejemy ale wtedy zazwyczaj jest już za późno. Ja kiedykolwiek maiłem myśli nieczyste to traktuje to jako zwyczajne bagno i zaciemnienie umysłu, albo pokusa szatańska.

~onkaY

~onkaY

2018
Wczesniej było inaczej .Co ja mam teraz zrobić?

Było, ale się skończyło.
Już po komentarzu, że pobzykał sobie, bo była chętna, opalona i bardziej atrakcyjna niż Ty, należało kopnąć go w tyłek.
Dziewczyno, przecież on przy nadarzającej się okazji, zrobi to samo.
Co z tego, że przepraszał, jeśli teraz okazuje Ci obojętność, przestało mu zależeć, po co więc dobijasz się do tego faceta, który rozum nosi w rozporku?
Zostaw go, bez zbędnych skrupułów i poszukaj lepszego.
Naprawdę, szkoda Twojego czasu na tego gościa.

2018

2018

Dziekuje bardzo przeanalizuje sobie państwa porady jak coś to jeszcze sie odezwe.Nawet tak pogadać to zawsze lżej jak sie z kimś pogada.

211435 2018 Kobieta, 26 lat, Siemianowice
2018

2018

Rozmawiałam z partnerem .
Mowił ze juz tego nie zrobi jakby kiedys dłuższy masaz tak do 2h ( bo zdrada wtedy była na masazu który trwał własnie 2h)że chce tylko ze mną się kochać ale zaczynam sie bardziej martwic drugą kwestią bo zaczyna coraz wiecej pić potrafi jeden po drugim wypić z mała przerwą aż 4 do 5 i gra w internecie coraz wiecej na zarabianie pieniedzy ( w tej grze jest opcja wygrana kwote wpłacić na konto potem).
Teraz zaczyna nie widzieć niczego mam wrazenie poza duża iloscia piwa( nie wiem jako forma odstresowania czy co?) i gra przez internet .
Do mnie ma watpliwosci ze nie zblizam sie do niego - tylko jak kiedy on tylko gra , a przerwa tylko by podładować telefon , a ja chciałabym sie poprzytulać , pobyć tylko razem ze sobą .A on tylko gra i piwo.
Rozmawiam z nim ale do niego ciezko trafic a na piwo odpowiada ze ma duzo własciwosci leczniczych i jak powtorze cos o czym rozmawiałam wczesniej to juz nie pamieta.
A jesli jesli chodzi o zdrade to powiedział ( dał przykład ) ze inni mezczyzni jak partnerki nie chca sie kochac to chodza np na masaz tantryczny z zakonczeniem a partnerki o tym nie wiedza i tam z taka usługa dochodzi do spełnienia
."A wtedy zadaje sobie pytanie ze moze taka para wspolnie ze soba rozmawiała i to akceptuje i lubi lużny związek".Nie wiem?
Wiem ze zdrada 1 moze pociagac kolejne , a gry do hazardu a nadmiar piwa do alkoholizmu .
Ja sobie zadaje pytanie : Czy jeszcze taka osoba moze sie zmienić ?
Nie potrafie odp sobie do końca na to pytanie ?
Moge prosic o jakies pomocne odpowiedzi?

211435 2018 Kobieta, 26 lat, Siemianowice
~Loli22

~Loli22

Jeśli jest się w związku to powinno się spędzać czas razem a on ten czas poświęca na granie a Ty czujesz się odrzucona. Naprawdę chcesz się prosić o uwagę? Plus jeszcze ta zdrada i teksty że tamta była od Ciebie atrakcyjniejsza. To wygląda tak jakby mu było wygodnie być z Tobą. Może on jest uzależniony od gier i dla relaksu sobie popija albo ze stresu. Z żadnej strony nie jest do dobry kandydat do związku. Uczucia odstaw na bok. Przemysl sobie plusy i minusy tego związku