Skocz do zawartości
Forum

Problem z 11 latkiem


Gość Dorota1212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota1212

Witam mój syn ma 11 lat wychowuje go sama i już na prawdę nie mam sił. Jest nie grzeczny ciągle rozrabia nie umie usiedzieć w miejscu trzeba mieć na niego oko przez 24 h bo nie wiadomo co za głupotę znowu wymyśli . Nie słucha się ostatnio jak zostawiłam go samego w domu na kilka godzin bo miał ferie a ja byłam w pacy to zaprosił kolegów i zrobił w domu taki bałagan że brak mi słów a mówiłam mu że ma nikogo nie zapraszać. Jak mówiłam wychowuje go sama i czasami jestem zmuszona ciagać go ze soba bo samego w domu na caly dzień go nie zostawię. Wczoraj miałam wizyte u fryzjerki i kosmetyczki . Syn ciagle chodził po gabinecie marudził narzekał panie mu zwracaly uwagę. I ciągle zakladał nogi na fotel tak się za niego wstydzilam ale raz drugi trzeci panie mu uwagę zwróciły a on nic. Nie wiem czy po złosci już to było czy nie mógł na prawdę wytrzymać, przedemną jeszcze włosy do zrobienia a wszystkie już strzępkiem nerwów byłyśmy. Według mnie to było przegięcie ,wkurzyłam się bardzo na niego usiadłam w fotelu i powiedziałam żeby podszedł do mnie ,i mówię mu skoro nie umie siedzieć jak duży chłopiec to będzie siedział u mamy na kolanach. Na początku wiadomo mówił że nigdy w życiu ale byłam stanowcza powiedziałam że ma 3 sekundy i widzę go u siebie na kolanach , nie miał wyjścia i po krótkiej sprzece już był na miejscu. Na początku popłakał się, zaczął się wiercić strasznie aż mnie nogi zaczynaly boleć ale objełam go rękoma żeby ograniczyć mu ruch i po pół godziny był spokój . Dziecko siedziało grzecznie 3,5 h jak nigdy wżyciu . Wiem może trochę przesadziłam ale co miałam zrobić nie chcę krzywdzić syna ale czy w kryzysowych sytuacjach mogę tak robić według was?

Odnośnik do komentarza

Pomijajac kwestie braku ojca,w tym wieku bardziej jest nastawiony na relacje z rowiesnikami.Sproboj egzekwowac zachowanie nie tym co juz nie dziala.Daj mu wtedy wyzwanie np.zamiast zdejmij nogi ze stolu- zrob rowerek,nie rusz czegos- poloz rece za glowa.Ma jakies zainteresowania kup mu zepsuta elektronike zeby rozkrecal stary laptop.komorke sa filmy instruktarzowe.Sa tez do skladania z elementow napedy z panelem slonecznym pojazdy motorowki,roboty,nie gotowe.Wyczuj co go interesuje moze kup elektryczna deskorolke.I niech to beda przez niego wyczekiwane prezenty.

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani, rozumiem, że jest Pani ciężko, ponieważ skoro wychowuje Pani syna sama to musi Pani pełnić niejako rolę zarówno matki, jak i ojca. Jeśli ma Pani problemy z wychowaniem syna, być może warto byłoby spróbować ustalić z synem pewne zasady, które będą obowiązywały w relacji między Wami. Za nieprzestrzeganie zasad może wyciągać Pani pewne konsekwencje, jak na przykład zakaz gry w ulubioną grę w konkretnym dniu itp. Warto również, by syn był nagradzany za dobre zachowanie - może to być skromny upominek lub dodatkowy czas na grę. Stosowaną czasami praktyką jest rozdawanie czerwonych i zielonych kółek za złe i dobre zachowanie. Wydaje mi się również, że ostatnie zachowanie syna u fryzjera mogło wynikać z faktu, że wizyta była długa. W takim wieku spędzenie czasu bez żadnego zajęcia jest dla dziecka bardzo trudne. Być może warto na przyszłość w takich sytuacjach zorganizować opiekę dla syna - być może mogłaby zostać z nim sąsiadka, koleżanka albo ktoś z rodziny. Jeśli będzie miała Pani dalsze problemy z zachowaniem syna, polecam, by znalazła Pani w swojej okolicy „Szkołę dla Rodziców i Wychowawców”, gdzie nabędzie Pani odpowiednią wiedzę, która pomoże Pani radzić sobie w trudnych i kłopotliwych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...