Skocz do zawartości
Forum

Za dużo rozmyślam, pojawiający się bezsens życia


Gość Znerwicowanaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Psychoaktyw

Na logikę , cofnij swoje drzewo genealogiczne o kilkanaście pokoleń i dojdź do pary homosi ? Jest możliwe aby twoi pra pra pra pra pra babie były same babcie albo dziadkowie tylko razem związek dziadka z dziadkiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Podsumowując , ja jak bym był na twoim miejscu tj. osobą wierzącą zostawił bym ocenę sytuacji Bogu i akceptował bym naturalny stan rzeczy.
Natomiast jeśli miał bym zastrzeżenia co do zasad swojej wiary skonsultował bym to u źródła czyli przedstawiciela kościoła księdza.
Na marginesie kościół zabrania i innych słabości a i tak są powszechnie stosowane. Sens wiary natomiast najlepiej skonsultować u źródła.

Odnośnik do komentarza
Gość Znerwicowanaa

Ogólnie to jestem po 2 wizytach u psychologa. Stwierdziła u mnie silne zaburzenia lękowe, zok i poleciła wizytę u psychiatry.
Przeraża mnie to poprostu jak np. niektorzy mowia ze jezeli sie ma inne zdanie to to pierwszy stopien do piekla...
Poza tym to samo z przeklenstwami. Kolezanki z mojej klasy sa wierzace a czesto przeklinaja i sie tym jakos przesadnie nie przejmuja. Nie czuja ze jedno kloci sie z drugim i kazdy ksiadz w sumie ma inne zdanie. To samo z seksem przed slubem.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

No właśnie i tu jest sedno twojego problemu mianowicie: wychowanie i przekaz rodziców a prawdziwa rzeczywistość. W psychice zachodzi pewien konflikt czego efektem są twoje objawy. Na pocieszenie powiem że jest to typowa sytuacja u większości ludzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Aby wyjaśnić, oglądasz reklamy premiery nowego filmu po których wydaje ci się że film jest super i musisz go obejrzeć. Natomiast po obejrzeniu masz pewien niesmak i złość że w pewien sposób to nie to czego oczekiwałaś po reklamie.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Jeśli ktoś powie że coś jest zajebiste to tzn. że wyraża własną opinię i teraz możesz to powielać lub najpierw sprawdzić i dopiero powielać lub nie.
Z filmem to metafora do twojego obecnego stanu. Dostałaś wychowanie, poglądy oraz stereotypy a świat ciągle się zmienia i tu zacierają się pewne zjawiska wewnątrz mózgu. Uczysz się jazdy na małym fiaciku a potem musisz jeździć mercem. Czy od razu wejdziesz w jazdę spontanicznie, bezproblemowo?

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Ułoży ci się ponieważ rzadko się zdarza aby osoba w twoim wieku wychwyciła to i zaczęła rozkładać na części. I na koniec to co mówię zawsze, lęk jest twoim sprzymierzeńcem i naturalnym terapeutą. Jego zdaniem jest ochrona organizmu przed zagrożeniami środowiska życia. Spokojnie ogarniesz to szybko i pamiętaj że im jesteś starsza analogicznie coraz większą odczuwasz odpowiedzialność a odpowiedzialność to wyzwanie i czasami presja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...