Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze stresem


Gość Filip546

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
ostatnio mam strasznie zły nastrój (od jakichś 3 tygodni). Jestem uczniem gimnazjum i mam trójkę rodzeństwa (dwaj starsi bracia i młodsza siostra). Moje rodzeństwo uczęszcza do najlepszego liceum w mieście dzięki konkursom kuratoryjnym (jeśli się jest laureatem to ma się wstęp wolny do każdego liceum). W moim przypadku nie zapowiada się na to (zrobiłem na testach okropnie głupie błędy i teraz się za to obwiniam). Boję się, że na egzaminach gimnazjalnych będzie to samo i skończę w liceum z gorszym poziomem i rodzice (jak i również cała rodzina) będą na mnie bardzo źli. W związku ze stresem zacząłem mieć trudności ze snem, ciągłe napięcie mięśni, zaciskanie szczęki i podwyższone ciśnienie. Zauważyłem, że zaczynam nadużywać kofeiny i innych pobudzających substancji, żeby poprawić efektywność nauki (i w efekcie pokazać, że coś osiągnę) Nie wiem co robić, nie widzę żadnego rozwiązania, proszę o pomoc.
Filip

Odnośnik do komentarza

Pierwsze, pomysl o zamianie cofeiny na yerba mate. Dzialanie takie samo a wiele zdrowsze.
Druga sprawa, rozwaz rozmowe z rodzicami, szczerze opowiedz im o swoich lekach, bo czujesz zbyt duza presje na sobie. Mozliwe ze psycholog szkolny tez bylby pomocny. Wedlug mnie potrzebujesz wsparcia, najlepiej od bliskich osob. To ze zrobiles glupie bledy nie oznacza ze nastepnym razem tez je popelnisz. Z jakiegos powodu tak sie stalo, albo byles niewyspany, albo straciles zainteresowanie danym zagadnieniem. Postaraj sie odpowiedziec sobie dlaczego. Moze rodzice nie chwala cie za osiagniecia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...