Skocz do zawartości
Forum

Trądzik


Gość Marks2

Rekomendowane odpowiedzi

Po 4 latach zmagań z chorobą mam już chyba dość. Nie pamiętam już kiedy ostatnio nie bolała mnie twarz. Zawsze byłem przystojny (tak mi przynajmniej mówili), czułem się z sobą dobrze, aż do czasu. Teraz uciekam od każdego lustra, aparatu. Wychodzę tylko do szkoły I to nie zawsze. Miałem sporo znajomych, teraz został jeden I moja dziewczyna. Nie wychodze nigdzie, wstydzę się, bardzo brakuje mi siebie sprzed paru lat. Lekarzy i leków już nie zlicze, po tym został mi tylko ból brzucha. Dalej biore leki liczac ze moze te pomoga. Wszyscy są na mnie źli, że nigdy mnie nie ma, a ja po prostu nie chce nigdzie wychodzić. Płacze po nocach, nie uzalam się nad sobą, po prostu Mi smutno. Jest mi źle, nie usprawiedliwiam się żadną depresją, nie mam żalu do nikogo, po prostu smutno mi Że tracę najlepsze lata życia. I tak z dnia na dzień, to samo, zawsze sam albo z moją dziewczyną (bez niej chyba bym się kompletnie załamał). Rzuciłem wszystko, lata treningów sportowych, gry, imprezy, alkohol, cukier, znajomych. To moja wina, tylko moja, ale czuje się bezradny. Nie umiem siebie takiego zaakceptować. Nie wiem na co liczę pisząc Tu, nie pomaga mi to że słyszę że ktoś ma gorzej, nie pomaga mi powtarzanie że "będzie lepiej". Teraz też płacze. Dobranoc, spokojnej nocy wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe, dlaczego Ci nic nie pomaga,
Leki i dieta powinny pomóc.
Musisz szukać innego lekarza. Być może źle jesteś leczony.

Pewien chłopak, który czasem występuje w programie ttv, widziałam, że miał okropną twarz, takiego trądziku, nigdy nie widziałam.
Ostatnio widzę, że jego twarz wygląda lepiej o 90%, być może ma tu też wpływ w jakim jest się okresie dojrzewania.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Lekarzy było 6, w tym 4 prywatnie. Leków było Jeszcze więcej. Nie jem nic co mogłoby mi szkodzić, testy alergiczne, wymazy, testy na pasożyty, hormonalne, było już wszystko. Będę szukał dalej, tylko ciężko mi żyć ;/

Odnośnik do komentarza

Moje nastawienie nie było takie od początku. Dopiero ostatnio zacząłem sie powoli załamywać. Zawsze starałem się myśleć "jutro będzie lepiej", ale to się nigdy nie sprawdzalo. Mimo to mialem nadzieję, że przejdzie z czasem, ze nowe leki albo lekarz pomoże. I tak aż listopada tego roku. Nie jestem na tyle silny żeby czekać kolejne 4 lata, chociaż to I tak całkiem dobra perspektywa, gdyby po tym czasie było już lepiej. Jestem już po prostu zmęczony.

Odnośnik do komentarza

Ja się męczyłem z tym badziewiem jakieś 8-9 lat i uważam że przez to też jestem jaki jestem, po prostu po jakimś czasie w człowieku coś pęka i nie jest on już ta samą osobą. Też niestety za bardzo się tym przejmowałem, każde wyjście do szkoły to był wewnętrzny horror. Powiem Ci na swoim przypadku że mi pomogła izotretynoina (poczytaj sobie na necie) i jest to chyba najskuteczniejsze lekarstwo na trądzik które istnieje. Ja też myślałem że jestem beznadziejnym przypadkiem i nic mi nie pomoże ale ku mojemu ogromnemu zdziwieniu 8 albo 9 miesięczna terapia dokonała cudu. Mam teraz od pół roku albo nawet dłużej czysciutką twarz, z tym że zostało trochę blizn ale ostatnio kupiłem taki fajny krem który "naprawił" te niedoskonałości i chyba pierwszy raz jestem naprawdę zadowolony ze stanu swojej buźki. Czasem tylko wyskoczy mały pryszcz na 2 dni to aż go witam z otwartymi ramionami i pytam co u niego itd. Jedyna rzecz dla której nie poleciłbym tego leku są skutki uboczne, sam osobiście najbardziej odczułem ból pleców który czuje do tej pory ale to też w dużym stopniu może być przez rodzaj wykonywanej pracy, suche usta też do teraz, wolne gojenie ran na rękach itp. ale wiem że inni mieli gorsze dolegliwości jest o tym masa informacji na necie chociaż jak chcesz zacząć brać to się za bardzo nie zglębiaj. W każdym razie jeżeli jesteś aż w takim dołku psychicznym to rozważ ten izotek bo może nie wywoła u ciebie działań niepożądanych a może bardzo pomóc. Ja osobiście mimo że mi tak pomógł to nie mogę Ci go polecić zresztą jak większość osób która to brała, bo to już jest jednak pewna odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza

Czytałem dużo, Ale w moim przypadku jest problem ze względu na inne schorzenie. Oczywiście pod baczną obserwacją lekarza mógłbym, Ale na prawdę nie chce sobie skracać życia. Suche usat mam I bez tego,
a problemy z żołądkiem po samych antybiotykach. Ta opcja niestety odpada( A może I nie niestety). Znam kilka osób, ktore to stosowaly i tylko jedna powiedziała mi, że było W jej przypadku warto. Walcze dalej. Ostatnio byłem na treningu. Miło, ktoś bił mi brawo po meczu. Może kiedyś będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza

Ja się leczę od wewnątrz i stosuje olej konopny od Canapharm. Ma wiele dobrych zastosowań, bardzo nawilża skórę, działa przeciwzapalnie, odmładza naskórek i jest bogaty w witaminy i minerały, ma wiele innych dobrych właściwości, ale myślę, że te będą najbardziej przekonujące

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...