Skocz do zawartości
Forum

Brak zrozumienia w rodzinie a dziwne mysli.


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja z Dzis (2godziny temu)
Mam z ojcem wspolny pokoj.
Po kapieli polozylam sie do lozka i telefon swoj wzielam do lozka.
A ojciec cos ogladal (Cos o potopie Sienkiewicza) nie Bardzo zwrocilam uwage na to.
I ojciec Do Mnie...; Tylko telefon i telefon. Ty masz jakies zainteresowania? Jakie masz zainteresowania?
Ja; ...Nic Nie odpowiedzialam.
Ojciec; Nawet Nie wiesz Jakie masz zainteresowania...
I do Mnie: Powinnas miec jakies zainteresowania i rozwijac sie w tym.
Nie wiesz nic, nie masz szkoly (mam tyl srednie wyksztalcenie).
I Bedziesz pracowac i pracowac i gòwno z tego miec.
Nic Nie odezwalam sie...

Wiec tu odpowiadam; Mam marne zainteresowania ; Muzyka, ogl sportu(koszykowka),komputer,filmy przyrodnicze/ mniej historyczne.
Wyksztalcenie; Mam Tylko srednie.Nauka idzie Mi kiepsko.
Nie zostane; Prawnikiem adwokatem,lekarzem,politykiem.( Ojciec tez Ma Tylko srednie.)
Co do pracy i zarobkow; Nic Raczej na to Nie poradze.
Mam niskie wyksztalcenie i niska płacé.(Sami moi oboje rodzice pracowali fizycznie) Znowu br zrozumienia.
Dlatego mam ochote Niekiedy Naprawde Zagińac albo Byc jak najdalej od Nich wszystkich ewent pozrywac kontakty ze wszystkimi bez wyjatku.
A ojciec ma jeszcze syna ktory zawsze sie lepiej uczyl ode Mnie i powoli konczy studia (filologia Angielska). Jest zdrowy. Nie ma problemow z mysleniem itp
Ma prawo jazdy/samochod.
Nie jestem ojcu potrzebna...

Odnośnik do komentarza

To ty też sobie zrób prawko. Prawo jazdy może mieć dosłownie każdy. Kiedyś jak zdawałem na prawko to w mojej szkole było tak, że nawet inwalidzi mieli taką możliwość uczyć się. Podobnież na takim dostosowanym samochodzie dla inwalidów jest o wiele łatwiej zdać na egzaminie bo jest prostszy w prowadzeniu i rzecz jasna skrzynia automat także nie ma nawet takiej opcji żebyś dała dupy podczas ruszania itp...

Odnośnik do komentarza

Skoro nie powiedzialas ojcu, ze stracilas pracę, to on nie wie, ze masz zmartwienie i on cie dodatkowo dołuje. Masz internet w telefonie to on nie wie, ze może wlasnie sobie przeszukujesz strony z ofertami pracy. On się dziwi, ze nie masz przyjemnosci obejrzec z nim wspólnie filmu na kanwach naszej historii.

A jak stal nad Tobą przy tych pólkach szafki, to wlasnemu ojcu nie umialas powiedziec- tato, czemu mi dokuczasz przecież wiesz,że mam spowolnienie w ruchach. Twoje drugie dziecko jest inteligentniejsze i mądrzejsze to może oznaczać, ze to Twoja pierwsza partnerka, czyli moja mama niosla w sobie jakies niepelnowartościowe geny, a może w ciązy ze mną piła, a może się kłociliście i żle to wplynęlo i na mój mózg i na moją sprawnośc?. Juz Ty móglbys mi nie dokuczać, nie starczy tych slow dezaprobaty od macochy?

Ja mysle, ze on Ci dokucza, bo i Ty umiesz być dla niego niemila- sama pisalas. Ponadto może dopiero teraz do niego dociera, ze Ty nigdy nie będziesz żyla na pelnych obrotach jak większośc młodych ludzi.Ty nie pójdziesz od niego w świat, bo świat jeszcze bardziej Cie skrzywdzi niż Twój dom. A jestes w wieku, gdzie kazdego mlodego doroslego czlowieka denerwują uwagi starszych ( bo on juz uwaza, ze jest na tyle dorosły, ze sterowania nie potrzebuje). Jednoczesnie starszy patrząc na swoje dorosle potomstwo denerwuje się, ze młode nie układa sobie z głową życia.

I stąd Twoje rozżalenie i jego.

Idą Swięta a po Świętach idz do tej pracy u osoby starszej o ile jeszcze na Ciebie czeka to będziesz spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

Kikunia- Tak Nie powiedzialam ojcu o tym ze Nie mam pracy.
A w telefonie przeglad ofert pracy np olx,gumtree i abczdrowie. :)
Owszem Nie umialam mu tych slow powiedziec przy tych szafkach, tylko stalam i robilam to ze łzami w oczach. Nic Nie odzywalam sie. Moja matka Rzekomo w ciazy pila i tak wyszlo. Owszem niekiedy Jestem dla Niego Nie mila, ale Bardzo rzadko. W czwatrek zadzwonie do tej opieki i zapytam sie czy jeszcze jest aktualne.
Obym byla spokojniejsza..
Nieukrywam ze ostatnio Jestem klebkiem nerwow. Potrafie Nie spac przez cala noc, albo spac tylko 3/4 godziny. A pozniej ledwo wstaje. W snach tez wszystko przezywam,analizuje sobie wszystko, i rozne mysli czlekowi do glowy przychodza np ze w snie mam akcje ze chce skoczyc pod jadacy pociag jednak w koncu sie...wycofuje-w ostatniej chwili. Albo ze np non stop Jestem w lesie (daleko od domu) i chodze po lesie.

Odnośnik do komentarza

Mahomet- Na prawko trza miec $$. Nieukrywam ze Chcialabym w przyszlosci zrobic sb prawko tyle ze; Utrzymanie go kosztuje itp, i zastanawiam sie czy ze swym schorzeniem i problemow z mysleniem dam rade i czy lekarz Mnie dopusci? Ogolnie prowadzilam samochod ze 4ry razy w zyciu tylko(pod okiem taty) na drodze lesnej (troszke za szybko jezdze. Na szczescie Nikt Nie ucierpial :-P :-D )

Odnośnik do komentarza

Nikt Nie odpisze?
A tak poza tym to dzis rozmawialam z byla moja szefowa u ktorej pracowalam w 2017r (tez tam pracuja 4ry osoby niepelnosprawne) A ja Nie majac orzeczenia o niepeln Mnie zwolnila po 4rech tygodniach.
Poszlam tam jako Normalny Pracownik. I tak dlugo tam pracowalam..az 4ry tygodnie.
Jest to praca w gastronomii.
12km od mego miasta.

Odnośnik do komentarza
Gość Mahometv2

1996
Mahomet- Na prawko trza miec $$. Nieukrywam ze Chcialabym w przyszlosci zrobic sb prawko tyle ze; Utrzymanie go kosztuje itp, i zastanawiam sie czy ze swym schorzeniem i problemow z mysleniem dam rade i czy lekarz Mnie dopusci? Ogolnie prowadzilam samochod ze 4ry razy w zyciu tylko(pod okiem taty) na drodze lesnej (troszke zaszybko jezdze. Na szczescie Nikt Nie ucierpial :-P :-D )

Żeby teraz zrobić prawko, to trzeba mieć gdzieś około dwóch tysi. To jest śmieszna suma, więc nie wiem z czym ty masz taki problem. Przecież taką kwotę idzie spokojnie uzbierać w tydzień, a może i krócej? Badania na prawko przejdziesz na 100% bo na tych badaniach na kategorie A i B lekarz z medycyny pracy nawet nie bada pacjenta, a od razu wystawia pozytywne zaświadczenie tylko, że wpierw trzeba opłacić badania, ale to też groszowa sprawa. Testy możesz wykuć na blachę, albo uczyć się z testów. Nie koniecznie musisz studiować tej książki, bo pomimo że pytać jest w ciul, to i tak testy z grupa image które są na egzaminach państwowych, to są banalnie proste i się ciągle powtarzają. Rób te prawko w końcu masz już 22 lata co będziesz całe życie rowerem albo skuterem jeżdziła hehe

Odnośnik do komentarza
Gość Mahometv2

A daj spokój tyle lat będziesz jeszcze bez swojego auta to współczuję. Jak można żyć bez własnego samochodu to ja już nie wiem. Ja to jakbym miał liczyć na kogoś albo tułać się autobusami czy tam pociągami to już wolałbym od razu palnąć sobie w łeb i mieć spokój z tym wszystkim. Przecież w tych czasach życie bez samochodu nie ma sensu, nawet głupiego psa do lecznicy bez własnej bryki nie ma jak zawieźć, a co dopiero jakieś większe zakupy. Twoje życie twoja sprawa, ale mi się wydaje że jak będziesz starsza to już się zasiedzisz i już nie zrobisz tych uprawnień.

Odnośnik do komentarza

Nie masz pracy to afera będzie pewna. Jednak ten co brnie w klamstwo nie chce zrozumiec, ze ze strachu jak przeżyję aferę, sam sobie buduje jeszcze gorszą atmosferę wokól siebie. Przeciez im nie dośc, ze będzie równiez nie w smak, ze teraz nie zarabiasz, to równiez będą patrzyli na Ciebie z dezaprobatą, ze ich tyle czasu na spokojnie oklamujesz. Wtedy sobie np zaczynają myslec, ciekawe co ona tam w tej pracy wyrabia, ze ją zwalniają. Wiemy juz, ze świetnie klamie, to może jeszcze się w czymś pracodawcy zaslużyla i dlatego ją zwolnil. Ponadto z czasem nie będą wierzyć żadnemu Twojemu slowu. Bedziesz mówila cos prawdziwego, cos chciala przekazac a oni w domu z założenia uznają to za bajki. Najgorzej postępowac neiuczciwie w swoim wlasnym domu.

I co wyszło z tej rozmowy z dawną pracodawczynią?

Odnośnik do komentarza

Kikunia- Wiem ze bedzie afera.
Jednak oni o tym Nie wiedza ze Nie pracuje Tylko ja o tym wiem.
Zamierzam im o tym powiedziec w polowie stycznia (wersja: Ze sie zwolnilam lub Mnie zwolnili,w koncu i tak ta praca bez umowy zadnej Jest=Brak ubezpieczenia :/ )
Oni wiedza w jakim miescie tylko pracuje ale Nie wiedza dokladnie gdzie pracuje.
W tym domu (tak szczerze) to i tak kazdy sb robi co chce i kazdy w swoja strone idzie.
(Podam przyklad w wigilie; Macocha kłamala przy wigilijnym stole tesciowej ze pierogi sama robila. Niestety oklamala ja. Te pierogi kupila.
A tesciowa zrobila swoje wlasne pierogi (ona nie klamie, nawet po wygladzie dalo sie poznac i dlugosci) Potem z ojcem sie zastanawialismy; Po co tak klamac?

Mozna klamac?
(Jeszcze w wigilie?)
Widocznie mozna.
Co do rozm. z byla pracodawczynia: Powiedziala Mi ze Mnie Nie zatrudni Ponownie bez orzeczenia o niepeln.
I powiedziala Mi ze musze sobie wyrobic te orzeczenie o niepeln.
Bo ja Nie nadaje sie do pracy bez orzeczenia. Z kazdej normalnej pracy Mnie wyrzucaja. I jesli sb Nie wyrobie orzeczenia to beda Mnie tak non stop wyrzucac z Normalnych prac/zakladow/-bez orzeczenia.
A na moich rodzicow powiedziala Mi ze: Chcieli Mnie na sile uszczesliwic wysylajac do Normalnych prac.
Polecila Mi fundacje; Fundacja Centrum Dzwoni/Warszawa ul Kacza 21. Zobacz sb w google maps.

Odnośnik do komentarza

Kikunia- Co do pracy w opiece;
Praca: 2/2. Od 7;00 do 19;00 i na odwrot. Caly czas Jest aktualna praca. I 110zl dniowka.
Sa tez osoby ktore sa lezace. I sa osoby ktore trza nakarmic, wyjsc na spacer, dotrzymac towarzystwa. Osoby z demencja?
Nie wiem. Tego przez tel sie dowiedzialam Tylko.
Zastanawiam sie czy sie tam nadaje; Jestem osoba wrazliwa na ludzka krzywde, i praktycznie byle co a ja juz mam łzy w oczach i nogi jak z waty.
Boje sie ze popracuje tydzien i Mnie wyrzuca.
Jeszcze Jest praca w ochronie(kobiety tez) przy pilnowaniu budynkow(?). Praca po 11/12godzin chyba. W nocy.
(Ja wolalabym jednak pracowac w dzien.-Niestety Jest tyl na noc)
Bez doswiadczenia. Placa: 15Zl netto. Weekendy tez. Przez tel rozmawialam z pracodawca.
Aha...i bez zadnej Obslugi kasy fiskalnej (to Nie dla Mnie).
(To chyba tyle)
I Zycze Wam Wszystkiego Naj w tym 19r :-D :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...