Skocz do zawartości
Forum

Schizofrenia


Gość Robk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Psychoaktyw

Moim zdaniem wszystko co do innych dysfunkcji psychicznych. Obciążenia związane z pracą muzgu , silne osamotnienia organizmu , sen , traumy , presje. Jeśli objawy mają swoją aktywność w przedziałach wiekowych może to być związane podobnie jak w sytuacjach podwyższonego lęku w tych samych okresach przez inne organizmy. Jak kiedyś pisałem czy depresja , nerwica , schizofrenia czy co kolwiek innego jest silną dysfunkcją i blokadą w funkcjonowaniu. Sprawdzałem że czas aktywacji objawów jest bardzo podobny co do innych zaburzeń o których wspomniałem. Dla wyjaśnienia ja osobiście uważam że geneza jest taka sama tylko objawy różne. Ale jak to człowiek mogę być w błędzie dlaczego ponieważ wszyscy dosłownie wszyscy o mózgu i psychice wiemy tyle samo. Tak czy inaczej jeśli co kolwiek może osłabić objawy trzeba spróbować.

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

A i tak na marginesie , jeszcze w kwestii fizycznej organizmu da się coś wyciąć poskładać ale w kwestii psychicznej organizmu nie na świecie człowieka bez względu na wykształcenie który wie o co chodzi i dlaczego.
Jeśli już nawet to terapia w niektórych przypadkach jest niemożliwa z powodu patologii życiowej.

Odnośnik do komentarza

Psychika ludzka i nie tylko, nie jest do końca zbadana, tak na logikę, na pewno jedni mają predyspozycje genetyczne, potocznie mówiąc słabą psychikę i są bardziej podatni na wpływ negatywnych czynników zewnętrznych, przez co ujawnia się dana dolegliwość w różnych okresach życia.
Na pewno nikt nie jest w stanie powiedzieć jaka jest bezpośrednia przyczyna danej choroby psychicznej,
więc nie ma sensu szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego akurat mnie to spotkało, tym bardziej jak nie znamy podobnych chorób w rodzinie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...