Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, gdy leki psychiatryczne nie pomagają?


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat, od roku choruje na depresje. Dostałam od psychiatry zoloft początkowo w dawcę 50 mg. Było dobrze do pewnego czasu kiedy zauwazylam powrót do objawów choroby. Lekarz nakazał mi brać dawkę 100 mg dziennie. Później zaczęły się problemy ze snem i dostałam Trittico 1/3 tabletki wieczorem. Znowu zaczęło się strasznie pogarszać wiec samowolnie odstawiłam Trittico z myślą ze to przez ten lek. Nic się nie zmieniło, cały czas płacze, czuje się samotna, ze każdy jest przeciwko mnie, nie widzę celu w życiu ani jakiego kolwiek sensu. Nawet dochodzi do tego ze mysle ze byłoby mi łatwiej gdybym odeszła. Wiem ze powinnam się udać do lekarza, jednak naprawdę mam mało czasu, ponieważ zaraz mam matury i codziennie mam zajęcia przygotowawcze po 4 godziny. Proszę o pomoc bo nie daje sobie rady

Odnośnik do komentarza

Tabletki nie wylatują z komputera. Proszę współpracować z wybranym lekarzem psychiatrą. Do czasu kolejnej realnej wizyty u lekarza proponuję zestawić leki wg następującego schematu dawkowania: Zoloft 100mg rano, Trittico 1/3 tabl. rano wraz z Zoloftem, 2/3 tabletki na 2-3 godziny przed snem + regularne spożywanie urozmaiconych posiłków wspomaganych kapsułką witaminy D3 w okresie od jesieni do wiosny. Trochę spacerów też nie zaszkodzi o ile nie mieszkasz tam gdzie rozciąga się smog. W przeciwnym wypadku zadbaj z rodzicami o posiadanie i regularne używanie w domu oczyszczacza powietrza, dobre oświetlenie mieszkania czy domu i gimnastykuj się w domu w najprostszy znany Ci sposób. Aktywność fizyczna wspomaga wydzielanie endorfin przez mózg.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Witaj, nie poddawaj się też biorę leki i mam na początku duży kryzys bo niestety każdy lek działa po jakimś czasie stosowania tzn widać jego efekty. A początki są bardzo trudne bo poprostu czujesz pogorszenie. Trzymaj się i nie poddawaj, wiem łatwo napisać ale uwierz mi, że będzie lepiej wiem to z doświadczenia. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Gość Tu może każdy

~łzaa
Witaj, nie poddawaj się też biorę leki i mam na początku duży kryzys bo niestety każdy lek działa po jakimś czasie stosowania tzn widać jego efekty. A początki są bardzo trudne bo poprostu czujesz pogorszenie. Trzymaj się i nie poddawaj, wiem łatwo napisać ale uwierz mi, że będzie lepiej wiem to z doświadczenia. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymam kciuki.

A niedawno przecież w swoim wątku pisałaś mi, że czujesz się fatalnie i ryczysz. To chyba jednak te psychotropy na ciebie nie działają haha

Odnośnik do komentarza

Poczytaj proszę najpierw jak działają takie leki i po jakim czasie widać poprawę. Potem komentuj. A pisze, że wiem z doświadczenia bo teraz mam nawrót choroby po ponad rocznej przerwie. I zaczynam od nowa walkę z nerwicą lekową. Najgorsze jest to, że wypowiadasz się nie mając o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza

antydepresanty zaczynają działać po ok. 4 tygodniach, trzeba więc zaczekać, żeby stwierdzić, czy ten lek działa, czy zmienić go na inny. do tego momentu można czuć się gorzej, i dobrze, jeśli mamy bliską osobę która ma nas pod okiem w tym czasie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...