Skocz do zawartości
Forum

Kłopoty z przyjaźnią


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu tak jakby tracę kontakt z moja przyjaciółką tzn. ona zaczęła przebywać z inna koleżanką (Aliną) Prawie wcale nie rozmawiamy i mam takie wrażenie, jakbym była takim wyjściem awaryjnym gdy Aliny nie ma to spędzamy razem czas np. na przerwach, doAliny ciągle zwraca sie milo i widac że woli z nia przebywać, przynajmniej tak sądzę, mam takie wrazenie ze trzyma sie ze mną tylko dlatego że ja wiem o takich sprawach o których nikomu nie mowiła no sama nie wiem przyznam jestem trochę zazdrosa ale nie wiem czy mam sie starać o jej zainteresowanie czy wręcz przeciwnie tylko boje sie tego ze całkiem stracimy ze soba kontakt sama nie wiem jak mam się zachować w tej sytuacji ..

Odnośnik do komentarza

możesz jej powiedzieć, że czujesz się na wypadek jakby nie było Aliny i ze jesli tak jest to przykro Ci ze traktuje Cie jak wyjscie awaryjne. Powiedz ze tak sie czujesz a nie chcesz aby tak było bo ją lubisz!!!!!!!!!!!! Jeśli po tej rozmowie zmieni swoje zachowanie to ok, a jak nie, to nie zabiegaj o przyjaźń, bo może jej o to chodzi żebyś za nią latała!!!!!!!!!!!!! Pogadaj i obserwuj!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

nie narzucaj sie, mozesz jej powiedziec ze tak sie czujesz, ale nie uganiaj sie za nia, bo ja jak bylam w skzole to mialam taka sytuacje ze kolegowalam sie z dziewczyna i ona ze mna, byla dla mnie przemilusia jak nie bylo jej drugiej kolezanki albo sie poklocily. Nie warto zabiegac o taka przyjazn. pogadaj z nia jak sie zmieni to sie przyjaznijcie a jesli nie to znaczy ze nie jest szczera w przyjazni

Odnośnik do komentarza

chyba nie warto się nie wiadomo jak starac. jak woli inna koleżankę to jej sprawa. sama tez się rozejrzyj za nowym towarzystwem. może jak zobaczy cię z kimś innym i że niby masz nowa kolezankę to wtedy sama wróci, że chce, żebyście zostały najlepszymi przyjaciółkami.

Odnośnik do komentarza

Porozmawiaj z nią i powiedz, że tak się czujesz. Jeśli Twoja przyjaciółka też to zauważy, a zależy jej na przyjaźni na pewno zmieni swoje zachowanie, albo wyjaśni Ci powód jej zachowania. Warto też się zastanowić, czy nie jesteś zbyt zaborcza i zazdrosna. To, że Twoja przyjaciółka przyjaźni się także z kimś innym, to nie powód, aby się martwić. Warto jednak poruszyć ten temat, że czujesz się trochę zaniedbywana przez nią i masz wrażenie, że Wasza przyjaźń została przesunieta na dalszy plan. Być może wydarzyło się coś co miało wpływ na takie zachowanie, dlatego zawsze warto porozmawiać i w miarę możliwości, obiektywnie ocenić sytuację czy aby na pewno jest powód do zazdrości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...