Skocz do zawartości
Forum

Czy można zrobić coś, aby być bardziej inteligentnym?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

To że nie myślisz logicznie i nie potrafisz się odnaleźć wcale nie swiadczy o tym ze jestes glupia. Moze chaotyczna, moze nieobyta a moze po prostu oryginalna. Inaczej mierzy sie inteligencję. Znam wiele osob ktore nie sa ksiazkowo inteligentne ale w swojej dziedzinie błyszczą. I tak tez moze byc z Toba. Sprowadzaj rozmowy na tematy Tobie znajome a wtedy poczujesz sie pewniej. Glowa do gory.

Odnośnik do komentarza

Czesc,
Tak poza tematem dodam, ze mogłoby się moderatorzy forum zainteresować wypowiedzią "Mahometa" nie pierwsza zresztą.
Ale do rzeczy- też uważam że to może nie być kwestia inteligencji także nie wierz w to, a już absolutnie nie w to ze jesteś glupia. Dlaczego tak się zachowują? Jeśli jest to dla Ciebie jakiś problem to możesz zawsze pójść do psychologa i porozmawiać o tym.

Odnośnik do komentarza

Nie ma możliwości stać się bardziej inteligentnym. IQ jest wrodzone, tak samo nie da się stać wyższym czy nie da się zmienić koloru oczu. Możesz trenować pamięć, koncentrację, logiczne myślenie, nauczyć się wielu rzeczy. Zachowanie w sytuacjach społecznych nie wynika z inteligencji tylko doświadczenia w takich sytuacjach. Jeśli nie możesz ogarnąć danej sytuacji zwyczajnie możesz się nauczyć co robić. Inteligencja nie ma nic do tego. No chyba że przykładowo taka sytuacja to obsługa kasy w sklepie, a ty mimo tygodni nauki jak obsługuje się kasę nie potrafisz powtórzyć tego co inni ci pokazują, wtedy to kwestia inteligencji i braku zdolności do nauki.

Ja mam inne pytanie, jak stać się głupszym. Zbyt wiele wiem i zbyt wiele rozumiem, całe życie przez to cierpię, wolałbym nie rozumieć, nie wiedzieć, ale tego co już zobaczyłem, odczułem i zrozumiałem nie da się odzobaczyć i odrozumieć. Jak to zrobić? Pytam serio. Nie znoszę towarzystwa ludzi głupszych od siebie, nie mogę z nimi wytrzymać, rozmawiać z nimi, patrzeć na nich, słuchać ich. Unikam przez to większości ludzi i interakcji z nimi.

Odnośnik do komentarza

Do muchumur
Bo chocbym mial wszystkie skarby swiata a milosci bym nie mial bylbym jak ten beben dzwieczacy, tak jakos mi sie z toba skojarzylo, z ty o co pytasz.
Do autorki, intelugencja jest wrodzona ale umiejetnosci mozna zdobyc, czasem praca nad nowymi umiejetnosciami zajmuje wiecej a czasem mniej czasu. Wszystkiego mozna sie nauczyc. Podobno kazda pojedyncza umiejetnosc mozna wypracowac w ciagu jednego roku. Inteligencja pomaga nauczyc sie czegos szybciej, ale pracowac i tak trzeba by poprawic swoje umiejetnosci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...