Skocz do zawartości
Forum

Leczenie schizofrenii za granicą, a powrót do Polski?


Gość Inka282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Piszę tutaj, ponieważ nie bardzo wiem, jak zacząć w Polsce nowe życie ze swoją chorobą. W wieku 17 lat zaczęłam się leczyć w Polsce na depresję, później w wieku 19 lat miałam pierwszy epizod choroby psychotyczny- słyszałam głosy, czułam, ze sąsiadka mnie kontroluje itp. Lekarz psychiatra podejrzewał schizofrenię, byłam jeszcze na kilku wizytach, zaczęłam wtedy brać nowe leki- Rispolept, miałam kontyntynuować leczenie i potwierdzić diagnozę, ale tata dostał niespodziewanie telefon zza granicy i praktycznie w tydzień wyjechaliśmy. W Niemczech poszłam do tamtejszego lekarza z objawami, rodzice ze mną chodzili, diagnozę potwierdzili, leczyłam się na schizofrenię paranoidalną. Nagły niespodziewany telefon z Polski, że dziadek miał udar sprawił, ze z dnia na dzień powrócilismy do kraju, jako, ze dziadek jest jedyną osobą w rodzinie taty, to tata musiał zostać już w Polsce i nie wrócimy do Niemiec. Mam zapas leków, które starcza jeszcze na ok. miesiąc, więc tutaj musze iść do lekarza z mamą, tylko bardzo się boję, bo opkazało się, ze lakarz, u którego się leczyłam przed wyjazdem już nie pracuje w moim województwie, musze iść do nowego lekarza, no ale co zrobić z tym, ze nie mam dokumentów od psychiztry w Niemczech dotyczacych 9 lat mojego leczenia i choroby? Czy w związku z tym Polski lekarz znów będzie musiał mi na nowo diagnozę wystawić? Do Niemiec nie wrócimy, ponieważ dziadek jest sparaliżowany, mieszkamy teraz z nim, rodzice się nim opiekują, ja czasem też. Mam teraz 28 lat. Co ja mam tutaj robić z tym leczeniem? Dodać muszę, że ja niczego sama nie załatwiam, mam problem z wychodzeniem z domu, wszędzie mogę z rodzicami iść i do lekarza też, bo wtedy czuję się bezpieczniej. W Niemczech chodziłam też na terapię grupową.

Odnośnik do komentarza

System opieki zdrowotnej w Polsce gwarantuje Ci ciągłość leczenia. Chorując na schizofrenię nie musisz nawet mieć ubezpieczenia zdrowotnego aby się z niej leczyć- tak jest skonstruowana ustawa o finansowaniu leczenia ze środków publicznych, rzecz nie do pomyślenia w wielu in. krajach na czele z USA. Po prostu zarejestruj się w dowolnej Poradni Zdrowia Psychicznego do lekarza psychiatry i opowiedz mu w czym rzecz. Zarejestruj się w najkrótszym czasie ponieważ formalnie można czekać na terminowe przyjęcie do kilku tygodni.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Przeciez możesz napisac do swojej niemieckiej przychodni, do niemieckiego lekarza o przeslanie zaswiadczenia jak długo się tam leczylas ?na co?jakie lekarstwa mialas ordynowane?
Odpowiedz pewnie bedziesz mogla zaniesc do tlumacza- pewnie przysięlego. Jak nie pracujesz(sama z domu nie wychodzisz) to pewnie z czasem może o rentę będziesz się starala , czyli papierkologie i z Polski i z Niemiec trzeba ostro uprawiać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...