Skocz do zawartości
Forum

Jak zmienić swoją codzienność z lenistwem?


Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle marnuje czas zaniedbując naukę. Jestem w klasie maturalnej i zamiast zabrać sie porządnie za naukę zawsze robie coś niepotrzebnego co zajmuje tylko czas To moje lenistwo i brak przełamania mojego beznadziejnego stylu życia mnie przytłacza. Nie potrafię po prostu się zmienić, nie potrafię wytrzymać bez wchodzenia na rózne portale internetowe i komunikatory niby tylko wejdę a godzinki lecą. Dziś od rana nie zrobiłam nic a miałam cała listę zadań na dzis do zrobienia nauki mam pełno tylko brak chęci jak się zmobilizować zmienić przestac marnować czas...?

Odnośnik do komentarza

U mnie lista sprawdza się bardzo dobrze, ale to pewnie wynika z tego, że i tak wewnętrznie jestem dosyć zorganizowana,. Nawet kiedyś nazwano mnie control freak, bo lubię jak wszystko jest zrobione o czasie itd. Chodzi o rutynę, czyli zorganizowanie sobie powtarzalnego wzorca dnia. Czyli np. od 8 do 15 jesteś w szkole, po szkole obiad, a potem od razu do lekcji. Rozrywka dopiero po zrobieniu lekcji i opanowaniu materiału na odprężenie przed snem. Tu chodzi o ambicje i jakieś plany na przyszłośc, jeśli masz jakiś wymarzony zawód jaki chcesz mieć to napisz sobie to na kartce i opracuj co musisz zrobić po kolei, aby to osiągnąć, a potem realizuj kolejne kroki. Aby mieć motywację do osiągnięcia czegokolwiek trzeba wiedzieć co chce się osiągnąć.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Najlepszym rozwiązaniem będzie wyłączyć komputer :) Portale społecznościowe bardzo wciągają, rozpraszają i co chwilę użytkownicy logują się sprawdzając, czy nie pojawiło się coś nowego. Takie zachowanie może powodować uzależnienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyłączenie komputera, a dodatkowo, nauka w pokoju, w którym nie ma komputera, aby nie rozpraszał i nie nawoływał do siebie. Lista jest dobrym pomysłem. Wiadomo, że każdy mobilizuje się w inny sposób. Najlepiej napisać na liście kilka zadań i po każdym z nich robić chwilę przerwy, np. na spacer z psem, na herbatę, na telefon do przyjaciółki itp., a po zrealizowaniu wszystkich zadań, nagrodą może być... komputer! To trochę zabawa z samym sobą, czasem walka z uzależnieniem, ale uwierz, że trudno będzie tylko na początku, z czasem stanie się to dla Ciebie naturalne. Pamiętaj, że koczowanie przed komputerem, może odbić się nie tylko na nauce ale może powodować trudności w budowaniu przyjaźni w rzeczywistości, ponieważ łatwiej będzie ją utrzymać w świecie wirtualnym niż realnym. Musisz wygrać z lenistwem po prostu mobilizując się i uświadamiając sobie, że od tego zależy Twoja przyszłość. Dodatkowo, możesz spróbować brać magnez lub jeść kostkę czekolady gdy zaczynasz naukę, ponieważ wpływa to korzystnie na Twój mózg. Dobrze jest też zrobić sobie przyjazne miejsce, w którym będziesz się uczyła i czuła dobrze i oczywiście nie będzie Cię rozpraszało, np. nauka w łóżku nie jest dobrym pomysłem, bo łóżko kojarzy się ze spaniem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...